Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że na dodatkowe wykresy to w sterowniku jest za mało pamięci. Takie bajery można dokładać w aplikacji mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sterownik wzbudza sie ale w moim przypadku robi to kiedy mu sie podoba.

 

Panie TomkuBrz ja mam jeszcze pytanie jaka jest rozdzielczosc pwm dmuchawy? Jesli ustawie zakres od 10% do 30% to bedzie 20 krokow mocy o 1% tak? A modulacje będę miał od 25% do 100% czyli 75 krokow. Więc co 3.75% modulacji będzie skok dmuchawy o 1%. Czy dało by rade zrobić tak żeby dmuchawa miała w tym zakresie np. 10%-30% 75 kroków. Żeby wychodziło 1Krok modulacji = 1krok dmuchawy.zwiększyło by to precyzję dmuchawy wpa 06 która mają większość kotłów.czy wogule dmuchawa zareaguje na takie male skoki w tym zakresie?

 

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie jak to jest z tym powietrzem.Może ktoś dokładniej objaśnić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @gawara58

 

Przetwornica  firmy Volt o mocy ciągłej 500W (chwilowa 800W) obowiązkowo sinus a to ze względu na silniki  czyli podajnik, wentylator, pompa.

  Nie może być żaden tani UPS komputerowy dający prostokąt albo pseudo-sinus bo polecą silniki

 Akumulatory 2 szt po 100Ah zwykłe hermetyczne. połączone równolegle.

  Ja wiem że lepiej jest zrobić to na 24V a nie na 12V ale instalacja 12V ma wielką zaletę: Jeżeli prądu nie będzie dwa czy trzy dni to jestem w stanie doładować akumulatory samochodem osobowym... :D

  Dodatkowo u mnie 2 panele fotowoltaiczne po 250W. Niestety zimą słońca zbyt mało dlatego w planie dostawienie generatora wiatrowego 300W.

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykres z ostatnich 12 godzin, dalej dość wysoko modeluje i spalanie wysokie 28,2 w zasadzie to samo co wczoraj, na wymienniku po wczorajszym czyszczeni dużo czarnego pyłu, słabo jednak dopala. Ręce już opadają. Na palniku i w popielniku było jeszcze trochę niedopalonych kawałków więc znowu podwyższyłem kaloryczność. Płomień też jakiś niemrawy prz modulacji 54 %. Powietrza nie chcę już zwiększać bo już jest trochę kalafiorów.

Jeszcze jedno, czy też macie obecnie problem z korzystania z Tapatalka

post-71802-0-02464800-1519316289_thumb.jpgpost-71802-0-47570800-1519316352_thumb.jpgpost-71802-0-66634800-1519316447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takapalk działa mi normalnie (już nie działa) a powiedz uszczelnioną masz retortę górę i dół bo może tu masz problem ??

Przypomnij jaka powierzchnię ogrzewasz ??

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retora uszczelniona ze 2 miesiące temu na silikon elastyczny 350°. Ogrzewam tak jak ty 110 m2, budynek ocieplon 15 cm styro., co prawda na poddaszu hula jeszcze wiatr i mam nie ocieplony strop ale mam pomiędzy sufitem (podwieszony gips-karton) pustkę powietrzną tak że zapewne trochę ciepła ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK jeszcze jedno, pod wierzchnią warstwą węgla na palniku, węgiel pod spodem jest w formie takiej masy plastycznej, zauważyłem że lepiej się pali jeżeli jest on tam luźny. Pisałeś gdzieś wcześniej, że ustawiając u kogoś palnik nawęglałeś palnik od nowa. Może teraz jak mniej więcej dobrana jest ilość podawanego paliwa też tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rusztu wodnego to niestety przekleństwo ja też go mam i żałuje teraz lekko będzie kopcił przez niego bo spaliny za szybko sie wychładzają. co do spalania u Ciebie daj fotkę palnika teraz co tam jest równo pali ci sie na całej retorcie czy nie dopala albo mocniej pali z jakiejś strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma mnie już przy piecu. Dokonałem w stosunku do wczoraj korekty kaloryczność w górę (był trochę niedopalonego węgla) i o jedno oczko wiatr w dół (trochę kalafiorów). Co do płomienia nie jest on równomierny, trochę postrzępiony i słabiej się pali po przeciwnej stronie podajnika.

Jutro sprawdzę i podwieszę na próbę starą patelnię o większej średnicy od deflektora. Płomień nie będzie miał wtedy styczność z rusztem i może podniesie to temperaturę w komorze spalania. Taki miałem efekt jak zamieniłem oryginalny deflektor na obecny większy, niestety też nie obejmuje całego palnika bo jest prostokątny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku kiedy wersja 2.11 dla tłokowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rusztu wodnego to niestety przekleństwo ja też go mam i żałuje teraz lekko będzie kopcił przez niego bo spaliny za szybko sie wychładzają. ....

 

Też miałem ten problem, w dodatku ruszt był tak nisko że ledwo mieścił się deflektor-miał do paleniska tylko ok 10cm - audilhr-a garnek by się nawet nie zmieścił. Jak zrobił się kopczyk to zostawało ok 6-7cm.

 

Ruszt wyciąłem i zaspawałem otwory (mam o tyle dobrze że trudnię się spawalnictwem i miałem wszystko co potrzeba do tej operacji). Jest z tym dobry dzień roboty -trzeba wygasić i spuścić zład z kotła. Teraz jest o niebo lepiej, a na wystających rurkach (wystają ok 2cm bo nie dało się obciąć po ściance) mogę oprzeć w razie potrzeby zwykły ruszt awaryjny.

 

Kocioł z rusztem wodnym -w życiu już nie kupię takiego wynalazku, i będę odradzał innym.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera z też już bym nie kupił tylko dokladany żeliwny na razie mam kocioł na gwarancji to takich zabiegów nie będę robi ale zaraz po wywale go i dokładnie jak Diabelski pisze mam bardzo nisko ruszt nad paleniskiem i zwykły deflektora ledwo wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz mam pytanie:

Wielu użytkowników używa złącza pompy cyrkulacyjnej do obsługi pompy kotłowej, jeśli nie mają pompy cyrkulacyjnej w swojej instalacji.

W związku z tym, czy byłaby, jako opcja, możliwość zdefiniowania przez użytkownika rodzaju pracy tej pompy?

Tzn. jako pompa cyrkulacyjna, bądź jako pompa kotłowa, po prostu w zależności od potrzeb.

Taka zmiana mogłaby być od razu zauważalna na grafice okna głównego. Prosto, jasno i czytelnie.

Wykorzystałem do tego przykładu, zrzut z aplikacji Wojszyma, bo mi łatwiej to było przerobić i przedstawić.

 

post-70418-0-84602900-1519372827_thumb.jpg post-70418-0-71013800-1519373748_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK chyba trzeba piep..yć gwarancje i zrobić tak jak Diabelski. Ja się poważnie zastanawiam, muszę porozmawiać z ojcem, zna się na spawaniu to by mi przerobił, ale to już po sezonie. Dziś podwieszę starą patelnię a wczoraj zamówiłem woka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz mam pytanie:

Wielu użytkowników używa złącza pompy cyrkulacyjnej do obsługi pompy kotłowej, jeśli nie mają pompy cyrkulacyjnej w swojej instalacji.

W związku z tym, czy byłaby, jako opcja, możliwość zdefiniowania przez użytkownika rodzaju pracy tej pompy?

Tzn. jako pompa cyrkulacyjna, bądź jako pompa kotłowa, po prostu w zależności od potrzeb.

Taka zmiana mogłaby być od razu zauważalna na grafice okna głównego. Prosto, jasno i czytelnie.

Wykorzystałem do tego przykładu, zrzut z aplikacji Wojszyma, bo mi łatwiej to było przerobić i przedstawić.

 

attachicon.gifBez attachicon.gifBez

Przyjrzę się temu. Powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam taki " feler " siłownik na mieszaczu co 4-5 dni muszę pozycjonować go ponieważ rozjeżdzają się

wartości w sterowniku  z wartością na skali siłownika  np sterownik pokazuje 36% , a skala na mieszaczu 50% , siłownik wpisany dobrze - 60 sek .

 

Co  radzicie

Panie Tomaszu mógłby pan przejrzeć soft - siłownik 60s nadal rozjeżdzają sie wartości co pokazuje sterownik a skala siłownika parę dni temu pozycjonowałem i dzisiaj sterownik pokazuje 16% , a skala siłownika ponad 30  .

 

A co z tymi co używają pompy cyrkulacji , a nie używają wyjścia co2 i tam mają podłączoną pompę kotłową

Jeżeli już to dobrze byłoby mieć wybór .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę zmierzyć stoperem ile czasu zajmuje siłownikowi obrót o 90 stopni. Proszę sprawdzić przy otwieraniu i przy zamykaniu. 

Może fizycznie ten czas jest nieco inny niż deklarowane 60s.

Lub siłownik się przycina.

Gdyby było coś nie tak w sofcie - to u wszystkich by się rozjeżdżało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.