Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś co jest nowego w 2.04? Wielki minus ode mnie za brak takiego info na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadus i to jest BŁĄD! Akurat ta tulejkę firma Witkowski nie wspawala w odpowiednie miejsce.

Kierując się słowami na filmie Klaudiusza przestawiłem czujnik temp kotła na rure zasilania z pieca i jest MEGA duża poprawa w modulacji kotła. Kocioł nie skacze tak z mocą, co można wywnioskowac po wykresach :)

Wiesz co ciekawie prawisz...

 

Kiedys tak zrobilem ze dalem czujnik na rure ale wtedy to byly poczatki i jeszcze nie mialem opanowanego ukladu hmm ..

 

- Na rysunku widac ze mam 2 Krocce zasilajace 

1- zasila CWU i to jakby jeden maly obieg kotlowy

2- zasila (...no powiedzmy zawor 4D, ktory to fizycznie oddziela caly uklad grzewczy od kotla, powrot zaworu 4D laczy sie z powrotem z CWU i tam u mnie nastepuje podmieszanie wody gdy zawor 4D otwieram powyzej 5/10)

 

 

Co do samego czujnika to jak na zdjeciu widac jest blisko krocca zasilajacego CWU wiec gdy pompka CWU chodzi non stop mieszanie wody jest tam chyba dosyc dorbe wiec nie wiem czy jest sens go przenosic.

 

Co innego gdybym wylaczyl pompke CWU faktycznie tam czesc wody moze troche stac a caly flow szedlby na zawor 4D drugim kroccem.

 

 

Fakt jest ze gdyby nie te dwa osobne krocce to mialbym kaszane bo gdbym otworzyl zawor 4D na punkt w ktorym juz puszcza prawie cala wode powrotna na kociol to na powrocie do kotla mialbym pewnie z 30 stopni a dT w granicach 30 stopni ;)

 

 

Odnoszac sie jeszcze do pracy w dwu-stanie i tego, ze dazylem do pracy w pelnej modulacji

- w mojej kotlowni instalator skisil czerpnie powietrza i zrobil mi nawiew fi 100, kratka kominowa swietnie pokzuje co sie dzieje jak piec wchodzi na 100% mocy zaczyna mu brakowac powietrza i robi mi sie wsteczny ciag kominowy 

 

przy pelnej modulacji piec tak sie nie wysila i tlenu tez potrzebuje mniej dzieki temu mam lepsze spalanie i rozwiazany problem wstecznego ciagu

post-62909-0-60559100-1509028020_thumb.png

post-62909-0-75713300-1509028359_thumb.jpg

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co jest nowego w 2.04? Wielki minus ode mnie za brak takiego info na stronie producenta.

Wersja 2.04 dotyczy tylko panelu pokojowego PS-43-01 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Panowie gdzieś zapodzialem instrukcje od panelu pokojowego.

Potrzebuje schemat podłączenia do sterownika na piecu.

Po modernizacji calej kotlowni, na nowo sie teraz ucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to chodzi mi o to gdzie podloczyc spliter w sterowniku.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2.04 dotyczy tylko panelu pokojowego PS-43-01 

Czyli co? Ma poprawki obsługi panela czy jest do panela i pomyłkowo została umieszczona jako nowy soft do sterownika. Nie chcę być złośliwy ale wygląda na to, że w tej chwili już producent przestaje się liczyć z klientami.

Jak komuś aktualizacja spowoduje problemy to możliwości powrotu do poprzedniej wersji nie ma bo nie ma poprzednich wersji na stronie. Trzeba sobie samemu zbierać wersje softu na własnym dysku. JAK MOŻNA WYDAĆ NOWY SOFT I NIE OPISAĆ CZEGO DOTYCZĄ ZMIANY??? Nie pisze więcej bo zaczyna mnie ponosić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o nikim nie zapomniał wsparcie producenta jest na wzorowym poziomie i możesz mi uwierzyć że chyba najlepsze podejście w PL a tu na forum jest dożo osób które na pewno mają starsze softy wiec reanimacja sterownika jest szybka i mało bolesna ,co do opisu zmian to mogły zostać widoczne, chyba że w pliku który się pobierze jest folder z opisem nie wiem bo nie zmieniałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz starszej wersji  softa na ślimak to pisz mam kilka różnych w domu na komputerze ostatnia oficjialna chyba jest 2.03 jak dobrze pamiętam 

Tak jak kolega Klaudiusz wspomniał wsparcie ze strony producenta jest na najwyższym poziomie Ciężko by było znaleźć lepsze. a co do tego co na stronie producenta to myślę że jest to przejściowe bo strona dopiero się zmieniła na dniach pewnie za jakiś czas wszystko wróci do normy

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamowilem tytulowy sterownik,chcialbym go wykorzystac w automacie z czujnikem pogodowym z tego co czytalem trzeba wprowadzic samemu rozne wartosci np kaloycznosc wegla czy moc palnika itp. Czy ktos z Was posiada gotowy sprawdzony schemat dla kotla Klimosz combi b 35 kw moze byc i od 25 kw zawsze bedzie to jakis punkt zaczepienia czy kazdy musi indywidualnie  wyczuc sterownik i po ustawiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o gotowca wprowadź podstawowe parametry i trzeba obserwować palnik

moc palnika taka jaki masz piec czyli 35kW

kaloryczność koło 26kj

powietrze 7-37

potencjał koło 15kg

modulacjia 10-100%

i trzeba obserwować co się dzieje na palniku i wtedy wprowadzać zmiany do tego co widać będzie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jakiegoś super schematu nie ma jednak zawsze możesz zastosować ustawienia np z YT tam jest dużo filmów jedynie co mogę podpowiedzieć że większość palników z nastawami fabrycznymi pali bardzo dużo opału nawet w granicach 40 kg więc na początku się nie wystrasz ja jak montuję nowego Timela to zawsze zaczynam od 

dmuchawa min 8 max 32 

potencjał 19 kg/h 

kaloryczność opału 28,1 

czas podawania w auto 3 s 

korekta dawki na 0 

 modulacja min 10 max 70 

moc kotła taka jak jest palnik 

 

zaznaczam to są moje ustawienia początkowe potem obserwacja i korekty 

miłej zabawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie potrzebuję poprzednich wersji bo mam wszystkie od wersji 1.76. Mam taki zwyczaj, że nie usuwam poprzednich. Chodziło mi o innych mniej zaradnych. Brakuje mi tylko informacji o tym co się zmieniło (w pobranym pliku też jej nie ma) Póki co nie zmieniam na 2.04 bo nie wiem co w nim siedzi. 2.03 jest dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o nikim nie zapomniał wsparcie producenta jest na wzorowym poziomie i możesz mi uwierzyć że chyba najlepsze podejście w PL a tu na forum jest dożo osób które na pewno mają starsze softy wiec reanimacja sterownika jest szybka i mało bolesna ,co do opisu zmian to mogły zostać widoczne, chyba że w pliku który się pobierze jest folder z opisem nie wiem bo nie zmieniałem .

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na fakt że Tomek od dłuższego już czasu nie zabiera głosu w dyskusjach!Dlaczego?Przecież jego zdanie czy opinia jako producenta byłyby bardzo pomocne.Było wiele odnośników bezpośrednio do Tomka ale nic-cisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika za jest zapracowany jest sezon i cza zarabiac pieniadze poki sie sprzedaja urzadzenia .Ja tez molestowalem Tomka o ster,zaw.3D i bez super efektow odposcilem temat jada jak jade na piecu z tym ster.3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Zupełnie nie zauważyłem zmiany położenia tego przycisku. Może to dlatego, że jest zawsze tam gdzie być powinien i sterowanie jest intuicyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jest temat przycisk Wyjdź ja dodam ze kolor mi nie odpowiedz tego przycisku , jest dużo tematów co do tego sterownika , ale nie ma co poruszać bo Tomek nie ma czasu na pierdoly.

Wiec musi być jak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sposób na osłabienie dmuchawy? Mam aktualnie na 10% i klapa otwarta do połowy.

Jak sprawdzałem moc, to od 30 w mniej więcej procent dmuchawa już nie przyspiesza. Czyli wychodzi na to że przy 30% dmuchawa daje na maksa.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.