Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszyć można na kilka sposobów:

Kaloryczność PALIWA na PLUS

Korekta paliwa na MINUS

I teoretycznie Moc palnika na MINUS te 3 rzeczy wpływają na naweglanie jeszcze bawić się zmianą potencjału podajnika ale to wtedy jak źle pokazuję spalanie dobowe czy też spalnie calkowite to też wpływa na naweglanie

Czas podawania nie ma znaczenia zmieniając czas podawania zmienia się też czas między podawaniami i w rachunku np. 1h węgla da tyle samo np. Miał dać 1kg to zamiast dać 20x50g to da 10x100g suma zawsze jest taka sama. Tak jak kolega wyżej wspomniał może to pomuc w spiekach jak da się częściej A mniej

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak jednak w ogolnym rozrachunku tego wegla jest tyle samo. Wg mojej opinii xzas podawania ma wplyw na redukcje spiekow przy weglu wysokokalorycznym. U mnie tak to dziala i zmniejszenie czasu podawania zredukowalo spieli ale nie obnizylo kopczyka.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jest dokładnie tak jak napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jeden temat, może ktoś orientuje się w tym i odpowie.

Podam przykład:

Temperatura pokojowa ustawiona jest na np. 21*

Funkcja auto lato ustawiona jest np.15*

Na zewnątrz panuje temperatura powyżej 15*, powiedzmy 17*

Co się stanie jeśli temperatura w domu zacznie spadać poniżej 21*?

Sterownik zignoruje auto lato i zacznie grzać i włączy pompę żeby utrzymać ustawioną temperaturę?

Czy może auto lato doprowadzi do wychłodzenia mieszkania?

Co ma większy priorytet?

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie nie zwiazane ze sterownikiem ale nie chce zakladac nowego tematu. Na szybko powiedzcie mi co moze byc przyczyna ze jak zamknie sie na zawor 4d na 0% i wylaczy sie pompa co (dzisiaj cieplo to wylaczylem CO) to temperatura za zaworem wzrasta do 40st. Jak ustawie 27st i zawor sie otworzy i pompa zalaczy to ta temperature trzyma. Tak jakby przez zawor mimo wszystko przechodzila woda na instalacje mimo pelnego zamkniecia.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik masz blisko zaworu. Po zamknięciu w tym miejscu woda stoi i ogrzewa się przez zawór, przez który przepływa woda wracająca na kocioł. To normalne zjawisko w takim przypadku.

Jak zawór się otworzy i pompa załączy, to wygoni stamtąd tą miejscowo ogrzaną wodę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie drogi kolego co mi pomogl ogarnac kopczyk (nie zapomne Ci tego) czuknik mam jakies 100 cm od zaworu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej zaworu, tym wyższa temperatura, przy zamkniętym zaworze.

Możesz łatwo to sprawdzić przesuwając czujnik po 20cm w stronę zaworu.

I zobaczysz jak temperatura wzrasta.

Przy otwartym zaworze, gdy woda płynie przez rurę z czujnikiem, tego nie będzie.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zawór 4 drogowy bezie lekko opuszczał nawet na specyfikacji jest napisane że może to być do 1.5% czyli tak się będzie działo ja mam tak samo jak zamknę zawór na 0% To po jakimś czasie mam koło 40stipni ale jak włączysz pompke bez otwierania zaworu to nie zagrzeje Ci Wody bo otwarcie jest zbyt małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie grzeja tylko balem sie ze cos zwalilem jak montowalem. Ale grzejniki nie grzeja wiec spoko. Nie martwie sie. Wracajac do tematu sterownika juz moge powiedziec ze dzieki zakupowi sterownika oszczedzam sporo opalu bo rok temu kuz mialem spalona pol tony opalu. Obecnie od 12 wrzesnia spalilem 267kg retopala.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znowu:Wzrasta zadana temp dla ekviterm,kiedy jest wlaczona kontrola termostatom-wewnetrznym czujnikom?

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, koledzy!

Jestem z Bułgarii i teraz zacznij się z SKZP 02F

Codziennie czytam twoje forum i nauczyłam się wielu rzeczy tak dużo jak to możliwe

tłumaczyć za pośrednictwem translatora Google

Teraz zamontowuję palnik i przychodzi do SKZP, moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe

przedłużyć kabel czujnika STB

Z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus, wiem że jesteś obcokrajowcem i ciężko wyrazić ci to co chcesz powiedzieć. Transalatory nie zawsze dobrze działają i jest problem ze zrozumieniam treści przekazu. 

Co to jest "ekviterm" ? -zasobnik cwu?

Wzrasta Ci temperatura na bojlerze jak termostaty wyłączają kaloryfery?

-bojler i tak nie osiągnie większej temp. od kotła.

Ja mam to tak rozwiązane że mam zawór termostatyczny trójdrogowy i na nim ustawiam temp. wyjściową z bojlera. Zawór miesza gorącą wodę z zimną i wypuszcza taką jaką chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj, koledzy!
Jestem z Bułgarii i teraz zacznij się z SKZP 02F
Codziennie czytam twoje forum i nauczyłam się wielu rzeczy tak dużo jak to możliwe
tłumaczyć za pośrednictwem translatora Google
Teraz zamontowuję palnik i przychodzi do SKZP, moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe
przedłużyć kabel czujnika STB
Z góry dziękuję!

 

możesz przedłużyć. Nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj, koledzy!
Jestem z Bułgarii i teraz zacznij się z SKZP 02F
Codziennie czytam twoje forum i nauczyłam się wielu rzeczy tak dużo jak to możliwe
tłumaczyć za pośrednictwem translatora Google
Teraz zamontowuję palnik i przychodzi do SKZP, moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe
przedłużyć kabel czujnika STB
Z góry dziękuję!

 

Witam

STB to nie czujnik temperatury tylko wyłącznik termiczny który odcina napięcie na dmuchawę i podajnik, jeśli zastosujesz  odpowiedni kabel i złączkę dla napięcia sieciowego i zachowasz zasady bezpieczeństwa przy tym to będzie ok. Chyba że są jakieś przeciwwskazania o których mi nie wiadomo.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekvitermna regulacija-to jest zmiana temperatury CO zadanej  w zależności od temperatury zewnętrznej.Zamrazac-dodaje cieplo dla grafu.

Myślałem, że to będzie takie samo,..ekviterma,to jest takie dziwne słowo.

Poczas wykl. termostata to tak dziala.I newiem,jesli wspolpracuju,jesli zadana tmp.CO nie reaguje tylko na termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnenie:Zadana CO 30°

                     wzmocnenie 2

                     temp mierzona 23.8

                     temp zadana  24

30+(24-23,8)*2=30,4  dlaczego jest 35,6 ?      Nie jest to dobre dla želiwaki,takie skoki. Jest to innym softem,niž instrukcie obslugi?

 

Chcialbym miec to tak jak v instrukcii :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok bo sterownik ma dodatkowy algorytm ktory oblicza temperature dodatkowa gdy nie moze osiagnac zadanej w pomieszczeniu. zatem ty zadajesz jakies temperatury ale sterownik w przypadku gdy ustawiles za male temperatury i temperatura zadana w domu nie moze zostac osiągnięta poprawia troche twoje nastawy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej viekszy wzmocznenie,temperatura wwn.wczesniej wzrasta i regulacja ladna..Ta pogoda,tylko problemy.Kazdego dnia inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepiej taka niz ostra zima. Mniej spalimy:)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.