Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

OK to ja sie poddaje, albo cos tu nie kaman,

 

zasilasz uklad 36,9 a i tak powrot masz cieply 48,3 przy temp kotla 49,8 ??? 

 

Na moim zaworze z rurami CU 28mm, zawor 4D 1'' 3/10 i to juz max aby przy 64 na kotle puscic 28 na uklad i trzymac dT na powrocie 1-2 stopnie , rozkrece zawor 4D na 3,5/10 dT powrotu ma wtedy 30 stopni

 

Fakt ze ja nie mam pompki kotlowej tylko ta nieszczesna pompka CWU tloczy.

 

Masz jakis schemat swojej instalacji ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym coś narysowac,wszystko robiłem sam,jak coś było nie tak poprawiałem.Pompa kotłowa robi robotę dlatego że woda z kotła żeby nie wiem co nie idzie wszystka na ogrzewanie,reszta wraca powrotem,no chyba że zawór będzie otwarty cały czas na full,ale w takim przypadku jest zbędny

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtrace ale mialem ten sam problem z zaworem 4d albo zasilanie albo powrót.Postanowilem wiec wstawic na powrocie za zaworem pompe no i teraz jest 3st.roznicy miedzy temp.kotla a powrotem.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na 7 idzie 55 st.ktos powie ze duzo ale mam termostaty wiec oka za zaworm mam wpieta podlogowke i zawor 3d z silownikem. Zapomnial bym dodac ze jedynym mankamentem tego ukladu jeste zawor 4d zrobil sie strasznie czuly na regulacje

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/konwerter-rs485-na-tcp-ip-ethernet-gw-fv-i6603208991.html

 

Nie reklamuję sprzedawcy ale profesjonalny interface napewno nie będzie tani. 

Do tego pewnie dojdą jeszcze koszty software i oprzyrządowania.

 

Nie lepiej dołożyć parę zł i wziąć coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6604824332 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie

 

Czy zdarzyło się Wam że sterownik przeszedł w stan czuwania a wentylator nadal pracował (podnosząc temp)??

 

W stan czuwania przechodzi po przekroczeniu temp zadanej o 5 stopni mimo że ma ustawione temp zadana 50, max temp 70 a czasu przekroczenia temp  nie przekroczył. 

Witaj KAMIL87pl

Zaktualizuj soft  do V 1.86 (tam jest poprawione wejście w czuwanie) lub ustaw temp max na 54.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku, prosimy o dodanie najnowszych softów na stronie costerowniki.pl tak by każdy mógł je pobrać.

Wiem, że są one gdzieś tutaj na forum ale jak widać (przykład powyżej) nie wszyscy mogą je znaleźć.

 

Ja również przyłączam się do prośby. Forum się rozrasta dość dynamicznie i przeglądanie dziesiątek stron w poszukiwaniu softu jest dość kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był link do działającego czyli sie da. Wracając do mojego dużego zapotrzebowania na groszek, jesli mój podajnik ma wydajność 38 kg/H a wasze około 15-20 to może powinienem zmniejszyć czas podawania w auto ?np na 2 lub 3 sek. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skrócenie czasu podawania prowadziło do dużych skoków modulacji. Próbowałem 3s, modulacja zmieniała się gwałtownie, obecnie mam 8s i moduluje dość stabilnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie interesuje mnie modulacja tylko ilość spalonego węgla , tak wiem czasami idzie to w parze :) jaką masz wydajność podajnika ?

Edytowane przez Karoll76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pompkę kotłową układ zamknięty,

Na pewno masz kotłową?

Wg informacji które wcześniej podawałeś masz tylko CWU i CO :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy radzcie co sie dzieje?

 

wchodze do kotlowni i widze ... 28 stopni na powrocie za zaworem 4D.

 

wkurzylem sie na maksa bo za doslownie 2-3 minuty temperatura podskoczyla w moze 10-15 sekund do 58 stopni ( to nie blad czujnika bo jak dotknalem reka kawalka rurki to faktycznie tam bylo chlodno i za chwile zrobilo sie goraco.

 

Rozrysowalem tez schemat zaworu 4D jak to mozliwe ze poszlo mi tam 28 stopni? przy takim otwarciu ? 3/10 ? pompka CWU chodzila non stop zadnego bulgotania zadnego przelewania cisza gdybym tego nie zobaczyl to bym nie uwierzyl

 

Zaznaczylem miejsca gdzie mierze temperature i co mi tam pokazuje.

 

 

Moze powinienem czujnik powrotu przelozyc na ta pojedyncza dolna rurke zaraz na plecach kotla ale nie mam jak sie tam wcisnac musialbym zdjac kosz i wtedy moze jakos bym tam sie dostal.

 

Ale juz nie wnikajac gdzie powinienem mierzyc ta temperature teraz jestem pewny ze obieg kotlowy na lini kociol --- zawor 4D --- powrot do kotla nie dziala w tej czesci idelanie sa widac jakies dziwne przestoje gdzie woda 28 sotpni wdziera sie bardzo krotko na kociol, choc trudno powiedziec czy na pewno na kociol bo laczy sie z powrotem z bojelra a tam temp. wody nie spada wiec moze jednak powrot do kotla jest chroniony ale ktos moze choc pokusic sie o diagnoze tego co sie dzieje i dlaczego ?

 

 

post-62909-0-95207500-1479406480_thumb.jpg

post-62909-0-31685000-1479406535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzieje się tak dlatego że ten obieg 1 jest jako osobny i powinien mieć osobny powrót tak jak zasilanie a ma  wspólny.W twoim przypadku temp. powrotu powinieneś mierzyć przy wejściu do kotła.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.