Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Karoll, tak jak kolega wyżej napisał. Spokojnie potencjał możesz zmniejszyć o połowę. Co mogę jeszcze zasugerować to to abyś jeszcze przysłonił dmuchawę. Może być tak że w wietrzne dni będzie ci sie robił krater na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "owsiak"

 Mamy praktycznie taki sam zakres modulacji. U mnie mieści sie w 15%

 

Dodam jeszcze że od kilku dni palę zupełnie innym węglem a w zasadzie jest to groszko-miał. Jest mocniejszy od poprzedniego węgla.

W ustawieniach zmieniłem jedynie kaloryczność paliwa z 24,5 do 26,3MJ oraz małe korekty dawki powietrza.

Powtórzę się jeszcze raz, ogromne znaczenie jeżeli chodzi o zakres modulacji, ma odpowiedni dobór min i max dawki powietrza. 

post-25821-0-78213000-1479279769_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszając czas podawania zwiększysz częstotliwość podań. Zmieniaj korektę dawki paliwa, masz teraz -4%, daj na np -10% i obserwuj czy robi się krater na palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to falowanie to chyba juz tak to musi wyglądać - tak pracuje siłownik mieszacza. Próbowałem różnych kombinacji i ustawień i przy obecnych najlepiej to wygląda. W zasadzie w niczym mi to nie przeszkadza bo w  pomieszczeniach utrzymuje się cały czas zadana temp 22,5 niezależnie od tego co mamy za oknem. Za temperaturę w domu odpowiada pogodówka która steruje mieszaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to falowanie to chyba juz tak to musi wyglądać - tak pracuje siłownik mieszacza. Próbowałem różnych kombinacji i ustawień i przy obecnych najlepiej to wygląda. W zasadzie w niczym mi to nie przeszkadza bo w  pomieszczeniach utrzymuje się cały czas zadana temp 22,5 niezależnie od tego co mamy za oknem. Za temperaturę w domu odpowiada pogodówka która steruje mieszaczem.

Siłownik mieszacza tak pracuje bo tak mu każe sterownik,czyli coś nie tak z softem.Popatrz jak jest u mnie,linia prosta a to zależy tylko od sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to czasu podawania w AUTO to ma ktoś jakieś doświadczenia? Tzn. kiedy jest lepiej ustawić mniejszy czas podawania z większą częstotliwością a kiedy lepiej jest ustawić dłuższy czas podawania z mniejszą częstotliwością? W przypadku SKZP-02 min. jest 3s a max. 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać swoje nastawy mieszacza?

Sprawdzałeś może jak długo w sensie ile sekund pracuje siłownik podczas jednego cyklu zamykania lub otwierania?

Ja bym próbował tak:wyłączyć ochronę powrotu i próbować zmieniac czas otwarcia w górę i w dół.Trzeba mieć niestety czas i cierpliwość.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam włączonej ochrony powrotu, powrót utrzymuje się w granicach 48-51 stopni.

Próbowałem z czasami otwarcia/zamknięcia. Czym dłuższy ustawiałem czas w sensie większy przyrost pozycji, tym to falowanie jest większe. Z tego co zaobserwowałem to przerwa między kolejnym cyklem zamknięcia/otwarcia trwa jakieś 15sekund i tej wartości nie można chyba zmienić w sterowniku a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to czasu podawania w AUTO to ma ktoś jakieś doświadczenia? Tzn. kiedy jest lepiej ustawić mniejszy czas podawania z większą częstotliwością a kiedy lepiej jest ustawić dłuższy czas podawania z mniejszą częstotliwością? W przypadku SKZP-02 min. jest 3s a max. 10s.

Z tego co zauważyłem u siebie to czym mocniejszy węgiel a tym samym większa jego spiekalność to te czasy podawania powinny być krótsze a tym samym cykl do kolejnego podawania również krótszy, wtedy mniej spieków powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że jak temp. w układzie są ustabilizowane mieszacz się nie rusza

Ok, ale u mnie jest skopana trochę instalacja i to tez ma wpływ na to że mieszacz tak faluje temperaturą. 

Mam tak fajnie zrobione że powrót z co grzeje mi cwu  :)

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.