Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła, dom 122m2 - modernizacja, tylko grzejniki, dobór mocy


kejno

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2022 o 14:15, Gruner napisał:

przy minus 21  ale pompa wyłączona czy aktywna ? Przepływ  przez nia był jakiś czy po prostu stała sobie bez zasilania ? 

Chetnie zobaczyłbym zdjęcia tak zabezpieczonej pompy  - niebawem bedziemy z kolega podłączać jego pompę własnie na wodę kotłową - knujemy aby to było ze spadkami coby grawitacja sama zadbała o te pompę. 

No raczej nie zostawisz całkowicie wyłączonej pompy bez zasilania ale z wodą w układzie bez glikolu przy takich temperaturach...

Haier ma takie podstawowe zabezpieczanie w formie uruchamiania pompy obiegowej aby przepompować wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zostawię ale elektrownia  może mnie tak zostawić. Ciekaw jestem więc czy np. pompa podłączona tak że grawitacja działa jest wstanie się obronić przepływem z bufora.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonasz układ tak aby uzyskać obieg grawitacyjny to pewnie nie powinno być problemu pod warunkiem że będzie skąd pobrać tą cieplejszą wodę do czasu twojej reakcji. Kwestia też czy pompa obiegowa w PC pozwoli na taki przepływ wody.

Są już sposoby na brak zasilania z sieci opisane w internecie, kwestia wybrania najbardziej pasującego pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też  o tej pompie pomyślałem  ale macając niedawno instalację glikolową  z rur plastikowych zasilającą wężownicę  u znajomego gdzie  pompa była w pomieszczeniu wyczułem że powrót jest ciepły  i dopiero po zamknięciu zaworka ciepło przestało płynąć więc musiało to  pracować. Tam nikt ani spadkow nie robił ani nie dbał o grawitację bo 10 zakrętów 90 stopni jest po drodze i to wszystko pompa miała ogarnąć- okazuje się chyba  że wystarczy różnica poziomów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo powyżej tańszego panasonica  a w tabelkach poniżej 7c cisza o mocy i COP - serwis nie bardzo rozbudowany a np. kolesie od gree  po gwarancji  podnoszą stawki za  przeglądy klimatyzatorów bo  się trudno rozbiera. 

Inna rzecz że  używanego panasonica kupić jest trudno a tego innego sprzętu jest w cholerę. Myslę że biorąc pod uwagę plusy dodatnie i ujemne 🙂  wybór panasonica jest  lepszym wyborem.   

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dużo taniej innovę niż panasa. Różnica 12 tyś
W Panasonic największy ból z brakiem fabrycznego serwisu.

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator nadzoruje moją pompę. W razie awarii zostaje skierowany przez instalatora serwis, nikogo nie muszę szukać i prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że instalował Ci Pro Partner. czy nie była to duża firma z Wrocławia na B??
Ale nie jest to serwis fabryczny zapewne bo z tego co sie dowiedziałem taki nie istnieje.
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam instalowałem bo mam pompę w monobloku. Była tylko zdalnie uruchomiona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem parę godzin temu z targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Kielcach.

Poza tematem.
Na targach zdołałem ujrzeć tylko dwa kotły na biomasę.
Pomyślałem sobie, gdyby rozebrać te dwa kotły na podzespoły proste, to i tak liczba tych podzespołów nie dorównywała by liczbie samochodów z napędem elektrycznym prezentowanych na targach.


Panasonic PL wprowadza w maju na rynek polski, nową pompę ciepła Aquarea EcoFleX o mocy 7 kW (zapewne nie będzie tania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 23:10, aikon91 napisał:

To jak sam instalowałes to sam nadzorujesz, tak to rozumie.

Na FB jest forum PC i czasem można coś ciekawego w tych tematach wyczytać.

 Poczytaj jak jest obsługiwana pompa panasa przez autoryzowanych instalatorów, masz błędne myślenie w tym temacie. Na FB jest więcej cennych informacji z racji udziału samych instalatorów, którzy bez problemów dzielą się wiedzą jak użytkować cały system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to FB... nigdzie indziej ludzie się nie dzielą wiedzą?

Kwestia o których piszesz... miałem kiedyś styczność Haierem na FB...

Jak chcesz się dzielić wiedzą to nie blokujesz się a oni tacy chętni dzielić się wiedzą że tworzą fora zablokowane i jak cię nie dołączą to nic nie zobaczysz... pominę kwestię wciskania swoich usług/produktów...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można porównać to do forum, za darmo nikt wiedzy nie udostępni. My dzielimy się doświadczeniem. Z drugiej strony są różne poziomy kultury na forach i klubach. Wystarczy popatrzeć na nasze forum albo poczytać fora VW i porównać do Toyoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2022 o 21:56, carinus napisał:

Sam instalowałem bo mam pompę w monobloku. Była tylko zdalnie uruchomiona.

Carinus też mam monobloka sam zamontowałem,jak zrobiłeś to zdalne uruchomienie?bo nie słyszałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach gwarancji udostępniasz instalatorowi możliwość nadzoru pompy przez moduł wi-fi. W moim przypadku moduł nie dojechał z pompą i było opóźnienie z dostawami, dlatego musiałem to zrobić telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.