Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Janosh, EKOSUN popiół 3-6% ? Jowisz ma też tyle deklarowane.

U mnie z 15 kg węgla,  kupka popiołu i że 3 kamyczki wielkości góra 25 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo.... na stronie jakiekogroszek.pl podają 10%... i tym się zasugerowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo...u mnie na workach : siarka 0.3% ,  popiół 3-6%,  wartość opałowa nie min. 24. I to się pokrywa z rzeczywistością. A może to inne groszki? Zrobię zdjęcie worka jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich na zdjęciach worków też jest jak piszesz ale w opisie sie pomyliło im...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Jowisz to aktualnie raczej nie jest to ten sam węgiel, niż też z lata/jesieni roku poprzedniego. Kolega ma tamten i popiołu jest dużo mniej niż mam ja. Ja swój kupowałem w styczniu tego roku. Przyjechał mokry, ale to jednak wybaczone o tej porze roku. jakiegoś gnoju w workach nie ma, po prostu mokry. Mercury z z lata poprzedniego przyjechał całkiem suchy, więc ATEX chyba daje radę.

Aktualnie na stronie widnieje także inny certyfikat niz z ten z lata ub roku. Ten węgiel "z teraz" wg certyfikatu jest mocniejszy. Super dużo nie ale prawie 25 MJ ma ? Jednak popiołu jak już pisałem ma więcej, i to dużo więcej . Węgiel wg mnie pali się całkiem fajnie i na pewno zamówię ten opał na przyszłą zimę. Jednak zamówię latem ? Ja w swoim SKAMP-PV13 po dwóch dniach palenia ze spalaniem dziennym ok 18 kg wyrzucam całą szufladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o ATEXie do zakupu pod koniec sezonu letniego, albo trochę wcześniej. Plus że firma dotarła do mojego miasta i zawsze można na żywo coś podpatrzeć. Natomiast jak patrzę na zdjęcia od użytkownika @mlodypestek to mi się trochę odechciewa. Jak w tym sezonie zimowym Bartex się spisuje? Pali ktoś?

Edytowane przez Ptaszniko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może w partiach z tego roku i przy obecnej cenie jest lepiej z zawartością worka. Bardziej obawiałbym się go kupić jak cena spadnie do tych 699.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mlodypestek napisał:

Bardziej obawiałbym się go kupić jak cena spadnie do tych 699.

Właśnie wtedy chyba był lepszy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, 

nie wiem czy to odpowiedni wątek na mój post - jeśli zły poprawcie mnie. 

Chcę dobrać tacie ekogroszek do pieca z Pleszewskich Zakładów Kotlarskich DOMINO 25 kw, pow grzewcza 2,5 m2. 
Dom nieocieplony, powierzchnia do ogrzewania to jakieś 80m2 i od początku sezonu grzewczego chłop przepalił już 4 tony. 

Świętokrzyskie na granicy powiatów koneckiego i kieleckiego - byłoby fajnie gdyby gdzieś z tych okolic dało się ogarnąć ekogroszek. 

Pozdrawiam i z góry dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę...kocioł 25 KW na 80 metrów? Przecież na tą powierzchnię to by 8-10 KW wystarczyło.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś parę fotek , może ktoś będzie miał jakieś porównanie . Tak to wygląda u mnie ale pamietajcie że ja tego Jowisza spalam w gs od góry.  

Zasypane było wczoraj po 17 tej 20 kg. Zadana 53 ale Unister po zamknięciu klapki przeciąga 3-5 stopni więc przyjmuję że średnia to 54-55 . Paliło się ok 15 godzin. 

Na fotkach słabo widać ilość tego popiołu, to jest 4 złożone dłonie i 1 tych spiekow żużlowych. Nie mam wagi na takie małe ilości ale myślę że wszystkiego jest ok 1 kg. Z 20 kilo węgla to 5% . Żeby nie było zbyt optymistycznie, przyjmuję że na pewno popiół mieści się w6% a więc zgodnie z deklaracją. Na sv nie powinno być z tym problemu.

20210313_084338.jpg

20210313_085628.jpg

20210313_085515.jpg

20210313_085732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BORA napisał:

Janosh, EKOSUN popiół 3-6% ? Jowisz ma też tyle deklarowane.

Raczej jowisz ma 1 % siarki i 10% popiołu i jeżeli jest z naszej kopalni to najbardziej pasuje pod piast.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wygrzebalem z kotła, pokazuję.:)

Ocena wasza. Ale naprawdę nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domino25 nawet jak będzie 160m² to i tak za duża moc będzie. Wystarczyłby kocioł max 19 KW.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BORA napisał:

Ocena wasza. Ale naprawdę nie jest źle

Nie jest żle  ale ecosun ma mniej popiołu za to może bardziej przybrudzić wymiennik na czarno .Dostałeś certyfikat  na tego jowisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam piast ale piast ma bardziej piaszczysty popiół a ten jest taki puszysty chyba czyli nie nasze kopalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat? Taki dali:)

20210313_102741.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale  ecosun ma mniej siarki i popiołu  w certyfikacie który mi  dali coś tam pisało że  dedykowany do kotłów 5 klasy.  .Jeżeli komuś zależy na niższej cenie to można u nich kupić luzem jowisza i pozostałe ekogroszki 100 zł taniej wychodzi na tonie.

Edytowane przez marcus312
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domino25kw napisał:

Chcę dobrać tacie ekogroszek do pieca z Pleszewskich Zakładów Kotlarskich DOMINO 25 kw, pow grzewcza 2,5 m2. 
Dom nieocieplony, powierzchnia do ogrzewania to jakieś 80m2 i od początku sezonu grzewczego chłop przepalił już 4 tony. 

Jakie masz ustawienia w tym piecu ? Moze to kwestia pieca, nie wegla. Tez mam 25kw retorte i spalam 6-ta tone, dwa pietra po 75 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 20:58, Ptaszniko napisał:

Ja też myślę o ATEXie do zakupu pod koniec sezonu letniego, albo trochę wcześniej. Plus że firma dotarła do mojego miasta i zawsze można na żywo coś podpatrzeć. Natomiast jak patrzę na zdjęcia od użytkownika @mlodypestek to mi się trochę odechciewa. Jak w tym sezonie zimowym Bartex się spisuje? Pali ktoś?

Wiele Ci nie pomogę ale cisza, więc minimalistyczna opinia: 

Robiłem próbę na Bartex Gold. Węgiel bardzo mocny. Spaliłem 50 kg ale od góry , nie w podajniku. Sądzę jednak że niektóre parametry i wyniki spalania nie zmienią się aż tak bardzo. 

Bartex Gold, wartość opałowa 29-30 MJ/ kg

Rozpala się błyskawicznie

Popiołu troszkę mniej niż z Jowisza. Jest sypki i puszysty. Lekki.

Spieki żużlowe się pokazują ale są malutkie i niewiele ich.

Na 50 kg węgla , znalazłem może 2-3 małe kamyczki.

Stalpoalnosc większa o 1-2godziny niż na Jowiszu, czyli zadu nie rwie.

Sadzy niewiele , jednak komora ciemna.

Przy spalaniu z racji dużej kaloryczności tworzy się mninimala ilość smoły. Taki film. Węgiel na mrozy i niskie temperatury by spalac go z wyższą temperaturą na kotle.

I tu refleksja- skoro jest to węgiel na mróz a stalopalnosc niewiele większa niż na Jowiszu , z podobnymi co on parametrami to wg mnie szkoda zachodu. Cena mnie powala, 960 zł to dla mnie za dużo. Jowisz za 750 zł , bdb parametry. Przy 4 tonach zostaje w kieszeni 600 zł. Niech każdy sobie przeanalizuje, warto czy nie, to indywidualna sprawa i decyzja.

Może się komuś przyda. Hejka:)

 

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BORA przy gs tego tak nie widac. Jak juz pisalem wczesniej matemeatycznie wyliczylem ze spalajac 4t opalu 24mj to opalu 28mj spale 3.4 t. Tu akurat stabek. I lew. I tak mi mnejwiecej wychodzi tez w. praktyce. Kończę 3t lwa i braknie mi ok 300 kg. Czyli w porownaniu ze ztabkiem po tamtejszych cenach bede ok 300 zl w plecy. Bylem na to przygotowany ale organoleptycznie chcialem to sprawdzić. Ja licze cene za GJ. Dodatkowo juz wiem ze 28mj to dla mnie za dużo - czeste podtrzymania i czarno. Jakbym mial kociol za maly to pewnie byloby ok. Ja celuje w wegle do 32 zl za mj.

 

W gs tez byla roznica miedzy ruakiem a sosnica... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już kupowałem dzisiaj Mocnego, ale przyszedł mi sms z promocją z KGM. Mają cholera wyczucie. W zeszłym roku paliłem 29 i była ok, 28 nie nadawała się do niczego, a jak jest z KGM26? Ale wolałbym opinie z tego roku niż zeszłego. Cena w promocji 825 z dostawą poza Małopolskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.