Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, dzidzion napisał:

A jak z kalorycznością i ilością popiołu??...Nawiązuje do tego co napisane na worku, czy odbiega?? Zastanawiam się nad Jowiszem i Ekosunem na zimniejsze dni na następny sezon. Obecnie OpalEko daje radę(czerwone worki, popiołu ma około 4%, fajnie się wypala, kaloryczność około 23 realne), ale cena ostatnio podskoczyła. Widzę również nowe , kuszące ceny pieklorza i karlika z PGG.

Gdyby nie kamienie to lux, popiołu na oko tyle samo co ogien ultra i miernik 29.  Kaloryczność ustawiona na 28 chyba. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przyjechał do mnie Jowisz od Atex.

Załączam kilka fotek. Jak dla mnie OK. Nie ma rewelacji, ale nie jest mega mokry, na pewno wilgotny. Worki losowe, nie wiem nawet czy z góry czy z dołu palety. Same worki dobrej jakości, jest różnica nosić 20 a 25kg ? Dla mnie opcja do rozważenia na następny sezon, zobaczymy jeszcze jak będzie się to palić.

IMG_6832.JPG

IMG_6833.JPG

IMG_6835.JPG

IMG_6836.JPG

Edytowane przez KKTS
fotki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko nie narzekam. Frakcja Jowisza...juz kultowa jest:) Mimo że drobna, mnie pasuje . Pisałem dlaczego. To jest eko za 750 zeta a nie 950 czy 1000 wzwyż.Nie oczekujmy cudów. Ważne że nie jest mokry jak gnoj, stosunkowo niewiele popiołu i spala się spoko. Mnie pasi:)
Mlodypestek.... Pierdzielisz.Tyle Ci mogę napisac. Masz pisać głupoty, to nie pisz wcale. Twoje podlizywanie się starszyznie jest żałosne.Niczego nie stwierdzaj , tylko przyjmij do wiadomości.

Podlizywanie. Kolego to jest forum a nie BRACTWO!!!Jak spalisz Jowisza przynajmniej 3 tony to wtedy możesz pogadać o tym grochu. Ja zamówiłem w sierpniu zeszłego roku i kończę 6 tonę i będę omijał go szerokim łukiem. Pale w kotle od listopada 2017r. Ogółem spaliłem około 40 ton rożnego rodzaju grochu. Wszystkich postów które napisałem na forum jest może kilkanaście z czego pierwsze wyszły po zmianie sterownika z techa na SKZP. Wszystkie posty czytałem i i wyciągałem wnioski także zastanów się najpierw a później osadzaj „MISIACZKU”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, moshica napisał:

Zamawiałeś internetowo, ile dałeś ? Wygląda całkiem spoko. Paliłeś już nim ?

Tak, internetowo, 800zł z przesyłką. Jeszcze nie paliłem, zostało mi trochę węgla z zeszłego roku, myślę że ten zacznę dopiero w kwietniu.

Edytowane przez KKTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem do zeszłego roku.  W tym sezonie od 25IX pale Jowiszem i o ile go nie zepsują do" mocnych" węgli nie wrócę, bo zużycie na każdym węglu podobne, a czyszczenie 5 razy rzadziej. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem ekogroszkiem max typ 32.1 27mj, teraz palę syberyjskim 25mj. Oba suche. Na obu spieki zuzlowe i to w srodku retorty po obwodzie. Probowalem roznych ustawien podawan i przestojow z roznymi nadmuchami. Stanelo na podawanie 10 s, przerwa 40 s, nadmuch 1 (skala 1-50, dmuchawa 80W). Jak dam wiekszy nadmuch to kopiec sie zapada. Temperature osiaga przy tych ustawieniach. Czy te spieki to wina wegla, ustawien czy moze palnika (Technix retortowy 25KW) ? Moze ktos mial taki problem i bedzie tak mily i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że cena bez szału, ale środek sezonu więc ciężko kupić coś sensownego taniej... Na nowy sezon jakby był koło 699zł jak pisał @HarryH to będę się nad nim mocno zastanawiał, zależy jak będzie się palił. W zeszłym roku kupiłem KGM 26MJ za 765 i teraz jak poleżał to jest nawet OK. Najgorszy 28MJ, mokry i raczej na  niego się już nie zdecyduję... KGM 29MJ był OK, ale cena też wyższa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KKTS Na stronie Atexu kupowałeś? Bo niby dostawa gratis. taka sama informacja była na jakiekogroszek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na stronie Atexu. Też mi się pojawiało wysyłka za darmo, do czasu wybrania dostawy (Poczta polska) - wtedy naliczyło 50zł. To na minus, ale tak jak wspomniałem, chciałem wypróbować ten opał dlatego zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to na razie niefajnie.... Może za miesiąc jakieś sensowne obniżki będą... 750 zł to max dla mnie jak na 24MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że aspekt ceny do kaloryczności jest ważny. Nie zapominajmy jednak o tym, że mocniejszy węgiel zazwyczaj mocniej brudzi kocioł. Mam porównanie u siebie. Ekogroch orzeł 27-28 MJ po tygodniu ładnie potrafił przykopcić mi kocioł i sporo tej sadzy z wymienników musiałem zdejmować. Przy czarnej perle, która jest słabsza po tygodniu mam trochę ciemnego pyłku na wymienniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, janosh napisał:

Cenowo to na razie niefajnie.... Może za miesiąc jakieś sensowne obniżki będą... 750 zł to max dla mnie jak na 24MJ.

Mam nadzieję, że jak bym miał go kupować to cena zejdzie co najmniej do 699, jak pisał Kolega wyżej. Przy tej obecnej, 800zł to wolałbym kupić Sambudrol Comfort, może jeszcze zrobią jakąś obniżkę, dla mnie od nich węgiel to pewniak. No chyba że ten Jowisz okaże się taki turbo kozak to wezmę go ze 2-3 tony, ale to się zobaczy po spaleniu tej tony, która wczoraj przyjechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu @MrWolf cały problem - albo czyściejszy kocioł a popiołu full albo brudny kocioł i popiołek raz w tygodniu....

tak czy siak bezobsługowo nie bedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kijasr napisał:

Ja jestem zadowolony Jowisza cały czas nim palę, ma więcej popiolu ale to mi akurat nie przeskadza popiół to odpad

Pokaż ten popiół czy to jakaś mieszanka  czy z naszych kopalń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mlodypestek napisał:


Podlizywanieemoji23.png. Kolego to jest forum a nie BRACTWO!!!Jak spalisz Jowisza przynajmniej 3 tony to wtedy możesz pogadać o tym grochu. Ja zamówiłem w sierpniu zeszłego roku i kończę 6 tonę i będę omijał go szerokim łukiem. Pale w kotle od listopada 2017r. Ogółem spaliłem około 40 ton rożnego rodzaju grochu. Wszystkich postów które napisałem na forum jest może kilkanaście z czego pierwsze wyszły po zmianie sterownika z techa na SKZP. Wszystkie posty czytałem i i wyciągałem wnioski także zastanów się najpierw a później osadzaj „MISIACZKU”emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oj kolego...

Sam napisałeś czego ja wcześniej unikalem ale skoro prowokujesz...Wlasnie zerknalem na Twój profil. 

Piszesz z mentorska nutą ale muszę Ci powiedzieć że parę lat tu jesteś a jednak mało się zorientowales. Jak jest teraz tutaj, nie powiem ale bywały okresy burzliwe i tworzyły się jak piszesz" bractwa" . Sam brałem udział w przepychankach.  I po przemyśleniu kilku spraw , zrezygnowalem i zamknąłem konto. W sumie otworzyłem konto po raz trzeci. Na forum jestem z małymi przerwami ponad 5 lat. W sumie napisałem ponad 2600 postów, otrzymałem ponad 200 punktów reputacji i tytuł DOSKONAŁY. To było i minęło . Teraz jestem zwykłym forumowiczem bez napinki. Czasem coś tam skrobne i tyle. Nie zależy mi na punktach i super osiągnięciach. Mój profil jest czysty bo nie chcę by większość mnie skojarzyła z dawnym moim nickiem. (Kilku kolegom mimo to i tak się udało) .Ale i dlatego nic tam nie ma bo zostało mi takie stare skrzywienie , że to ja lubię doradzać. Sam żadnych porad nie potrzebuję i info w profilu jest zbędne.

Bawię się w kotlowego domowego palacza 45 lat. Spaliłem osobiście 200 ton różnych rodzajów węgla . Używałem 6 kotłów . Chyba coś tam pojąłem:) Nie muszę spalić kilku ton jak Ty, by wiedzieć z jakim towarem mam przyjemność. Zrobiłem próbę z 3 workami Jowisza i wystarczy. Dla mnie to nie najgorszy towar i dokupilem tonę a myślę jeszcze o trzech. Nie podobają mi się głupie uwagi że nie wiesz czy mam kamień z węglem czy na odwrót. Po co to było?Sądzisz że lepszy jest węgiel kaloryczny, drogi i syfiacy? To TWOJA opinia, ja wybieram słabsze i jestem bardzo zadowolony. Ale do takich wniosków można dojść po spaleniu dużo większej kupki wegli po nastu latach.

To nie zaczepka z mojej strony i uprzedzam że polemiki nie mam ochoty prowadzić. Ale masz plusik na zachętę do bardziej wnikliwego przemyślania swoich wypowiedzi. 

A tego MISIACZKA...raczej zarezerwuj dla żony, dziewczyny czy innej sympatii. 

Bo wiesz.. Nie żebym miał coś przeciwko ale mimo wszystko nieodpowiednio mi się kojarzy.

Możesz minusika przywalic. Nie zależy mi.:)

Mimo wszystko jestem Ci życzliwy. Hejka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... ?

Popiół ładny. Ładniejszy niż na Stabku miałem. Zastanawiałem się jeszcze nad Ekosun - popiołu deklarują 3-6%. Cenowo kusząco było gdyby nie ten transport.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół z 14 godz palenia Jowiszem. Zakupiony w sierpniu za 699 zł. Spalone około 39 kg eko. Popiół wagowo prawie 9kg z kamyczkami11fc5e8e44a6c1cdf979e651296bbce5.jpg
e064c51ae3f67cd2d256fd4b35dfaf28.jpg
305dffb26eefbf9953cffcaf59ccbb94.jpg
645d226f1105bedc5f1604d4cca48f04.jpg
d323e06a0ed590e21de8d60d11c4192a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.