Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Po 710zł  workowany tylko, że worek -polipropylenowy, a za Ekobrana w zeszłym roku płaciłem 820zł w foliowym.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 11:53, arielooopl napisał:
Czy ktoś z trójmiasta i okolic ma sprawdzone i poleca jakiegoś dostawce ekogroszku?


Ja kupuje w Tczewie na 30stycznia Transbud.
Oto cennik z końca czerwca. Brałem 3 t węgla premium z rabatem 70zl t
6cf846e4affabb68a59e246f711f25f3.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było poruszane to przepraszam

Warto się pchać w Sobianka lwa?

Kupiłem na próbę 200 kg  niedawno do grzania ciepłej wody to spalanie bez spieków popiołu mało i w miarę czysto w piecu nie tak jak tym co paliłem przez całe lato że multum popiołu i bardzo brudził piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stempos1980

Niemal 2 sezony paliłem Stabkiem ale tak na nim psy wieszają więc chciałem organoleptycznie przekonać się jaka jest różnica i kupiłem w ciemno 3t Lwa. Matematycznie wyszło mi, że powinienem spalić go jakieś 600 kg mniej czyli ew. w plecy będę jakieś 350 zł.

A w praktyce wychodzi na razie tak, że Stabka spalałem średnio 20kg/dobę. Od września 2019 do końca marca sypałem 100kg co 5 dni. Lwa idzie mi jak do tej pory ok 12kg/dobę. Popiołu garstka w porównaniu ze Stabkiem gdzie popielnik co 2 dni opróżniałem. Od maja spaliłem ok 400 kg Lwa to może 3 razy wybierałem.

Na pewno brudniej w kotle ale mszę pokombinować z ustawieniami. Zbyt często jak na razie w podtrzymaniu siedzi. Od Stabka było tylko szaro. Wydaje mi się też, że przy Lwie przez jego niemal idealny popiół częściej trzeba czyścić wyczystkę pod palnikiem. Popiół Stabka spiekał sie w kalafiory i przez to nie wpadał tam i też niewiele wpadało do kanałów. Czyściłem ze 2 razy w sezonie. Teraz po tych 400 kg (edit: sprawdziłem notatki - po 150 kg) Lwa miałem zapchane na full i z pół wiadra z kanałów (ale szczerze nie pamiętam kiedy wcześniej z kanałów wybierałem).

To takie moje porównanie. Lew suchy i porządnie zapakowany był. Zobaczymy na koniec sezonu ile faktycznie spalę go mniej i jak to się ekonomicznie będzie miało.

 

Edytowane przez janosh
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy nie pomieszałem... Na worku jest sobianek Gold a na obrazku lew.... Zglupialem czy to to samo czy nie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe worki teraz to czy zawartosc stara.... 

8kKolorystyka ta sama. Czarno zlote ;) 

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to mieszalnia węgla z całego świata, zawartość w każdej szarży jest inna :-) Pamiętacie aferę z Patriotem na Orlenie, gdy gazeta napisała, że to ruski węgiel? Miało sie skończyć w sądzie, a skończyło się zmianą nazwy węgla :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szanująca sie firma to raczrj dba o powtarzalność mieszanki. Dwa sezony stabka i powtarzalny byl.... Z resztą nawet z jednej kopalni wegiel nie zawsze jest taki sam. A jak ktos umie miszac to i dobrze zmiesza... 

Komus zaufac trzeba.... 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnego palacza nie interesuje skąd jest węgiel. Ważna jest cena, kaloryczność, suchość i sposób w jaki się spala. A czy jest on z Polski,Rosji czy z Kolumbii to już nie ma znaczenia dla większości kupujących.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem karlikiem  że sklepu pgg i byłem zadowolony, obecnie mam Karlika z lokalnego składu 860 tona z przywozem i też jest ok. 

Co do stabka dwa sezony temu miałem czarna perłę  a z początku tego roku kupiłem tonę stabka na cwu latem, jednym zdaniem porażka jeśli chodzi o ilość popiołu. Jak przy grzaniu cwu można było przeżyć lecz w ostatnie chłodne dni i grzanie domu to co dwa dni popielnik do wyczyszczenia. 

Osobiście stabka i perły już nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg notatek popiol wybieralem popiol 12 wrzesnia... Na dzien dzisiejszy mam 2/3.Chyba ze czegos nie zanotowalem... 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprostowanie-popiol wynosiłem 12 października. Miesiace mi sie pomyliły... 

@oldek no cena za 950 a kupujesz 1000... Jak w biedronce..

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janosh napisał:

Jak w biedronce

Takie promocyje to się lubi , stare foto ale jakoś je lubię hihi.

IMG_20200125_150950.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ;) 

@HarryH tyyy.. A moze i to w Tescoo bylo... ;)

No sorry za te pomyłkę... Jak by nie patrzec to rzadziej... ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.