Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2020 o 12:59, Leonsjo napisał:

No i się pospieszyłem z kupnem kolejnego G...a coś tak czuję!! 2 koła człowiek wyrzyga za towar, który jest w rzeczywistości może z 5 stów wart! Ale w sumie już od 2 sezonów ...czy Skarbek KWK Bobrek , czy KGM 29kj to jedno wielkie oszustwo wsypane do worów tzw ,,odpad węglowy" .... Ktoś kiedyś napisał...

Ps.Czyli co by nie kupił to w większości zza wschodniej granicy przyjechało!!... bo Polski węgiel elektrownie przejmują i taka prawda.

 

I jak tam, dostałeś już tego Sobianka? Coś możesz powiedzieć na temat spalania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie przyjechał!!!Pierwsze co worek z góry na płasko i rozcięcie!!! Miłe zaskoczenie frakcja super!! ZERO miału i LEKKO wilgotny. Pierwszy raz taki eko mam. Na spalanie do jutra trzeba zaczekać. Ale ilość raczej spalania nie ocenie dobowego przy tych temperaturach. Popiół mnie interesuje teraz dlatego worek wsypałem na próbę.... A zimą zobaczymy co jest wart.

Edytowane przez Leonsjo
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 20:07, popo76 napisał:

Nie wiem co to warte ale się zastanawiam na zimę nad ECOSUN. 27 Mj za 870 zł a do tego promocja, każda kolejna tona -50 zł.

Tak patrzę i nie wiem gdzie to jest napisane o tej promocji. Gdzie to zobaczyłeś?
Co do transportu też nic nie piszą o kosztach wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jednak Sobianek Lew mogę z czystym sumieniem polecić każdemu . Pomimo wszystko że temperatura bardzo wysoką na dworze to jednak w nocy około O st. Nadal oscyluje. Teraz mija 30 h jak wsypałem worek.... I CHYBA ktoś mi popiół zapier....ł z popielnika !!!

Popiół taki jak KIEDYŚ miałem przy STARYM nie chrzczonym Skarbku KWK Bobrek.

Ps. Z KGM 29kj po 30 h miałem 2,3 razy tyle i gluty niedopalone!

 

 

 

IMG_20200409_203043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Tak patrzę i nie wiem gdzie to jest napisane o tej promocji. Gdzie to zobaczyłeś?
Co do transportu też nic nie piszą o kosztach wysyłki.

Na stronie fb jednej z placówek było info, że w promocji każda kolejna tona -50. Jak dodasz do koszyka to wyskakuje Ci koszt dostawy gratis.

 

Mi w okolicach 20 marca (silny wiatr, w nocy mróz). Sobianek Gold/Lew ok 14,50 kg doba, Silver/ Pantera 16,5 kg doba, Bronze/tygrys ponad 20 kg. Z golda mało popiołu, ale z Silvera u mnie jakby ciut mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa sa też opinie przeciwstawne. Na kanale expert ekogroszek jeden z palaczy nie zostawia na tym grochu suchej nitki. Różna jakość dostaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jasiek11 napisał:

Jak to zwykle bywa sa też opinie przeciwstawne. Na kanale expert ekogroszek jeden z palaczy nie zostawia na tym grochu suchej nitki. Różna jakość dostaw?

Możliwe, swego czasu bronze chwalili. Potem trafiła się badziewna partia i zmienili dostawcę tego groszku. Kuzyn kupuje u Gwoździa, kilka lat żadnej zerwanej zawleczki, ale cena kosmos. Sam mówi, że czasami jeden worek pali się zupełnie inaczej niż kilka przed lub po. Więc nie ma idealnej powtarzalności.  Ja u siebie musiałem zmienić ustawienia przy goldzie/lwie, częściej podawać w mniejszych dawkach. Przy silwerze tylko wydłużyłem przerwę między podaniami w porównaniu z bronze, nic innego nie ruszałem. Jeden z ośrodków wczasowych pod Giżyckiem testował różne groszki, zostali przy Sobianku goldzie/lwie. Rocznie im idzie kilkanaście ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jeden wpis dla zainteresowanych sobianek Lew....

2 doba mija palenia  zasypiałem 1 worek. Wiadomo temperatura dzień 20 w nocy 0 st......Zasobnik był pusty aż do retorty ...

Tyle zostało jeszcze w zasobniku!!! Myślę że zimą spokojnie worek na 2 doby starczy. Powierzchnia grzania 120m2.

IMG_20200410_123826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, u mnie popiół był taki sam, tylko spalanie wysokie. Teraz mam dylemat co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie bo w tym sezonie paliłem KGM 29kj....i jeszcze miałem Z poprzednio sezonu Skarbka KWK Bobrek.

I również w marcu była podobna aura w dzień ciepło w nocy przymrozek to bez porównania!!! KGM 29kj totalne dno!!!(zresztą cała zimą jak nim paliłem) popiół i ilość spalania Dużo większa!!! Bobrek trochę lepiej spalanie i popiół Ale.....( to nie ten sam Bobrek co 4 sezony temu)  .

Reasumując chłopaki piszą że zależy ,na którą partię trafisz i w workach nie ma powtarzalności. Ale tak naprawdę zawsze jest loteria z tym węglem. Ja po tym 1 worku sobianek Lew jestem w pozytywnym szoku!.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamówiłem ekogroszek Sobianek. Trzy tony Pantery i jedną tonę Lwa. Mam go już u siebie. Wyspałem jeden worek Pantery na próbę. Co mnie zaskoczyło to to,że w worku sucho. Węgiel wygląda OK. Za parę dni będę wiedział jak to się pali,ile popiołu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie zamawiam Sobianka Lwa. Mam nadzieję, że tylko się trafił taki worek i że nie będzie tego bardzo dużo w 3 tonący, które zamówię :) Dzięki chłopaki za opinie ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. Paliłem Bartexem Goldem starym i tym w nowych worach i jak wcześniej napisałem jest niewielka różnica na niekorzyść tego nowego. Bartex się skończył, dopchać się teraz w obi po węgiel to pół dnia w kolejce, a dostawa droga. Zamówiłem Skarbka ze starej partii, jeszcze z Piekar. Powiem tak, spalanie w porównywalnych warunkach pogodowych MINIMUM 3 kg mniejsze, a popiołu mniej niż połowa tego co było. Kaloryczność wg Skarbka porównywalna do Bartexu. Jak pokazał prosty eksperyment kaloryczność Bartexu z worka to niespełnione marzenie.

W porównaniu do Bartexu Skarbek ma więcej spieków (ale mniej popiołu) i więcej sadzy (ale tu można by pokombinować z nadmuchami). Szkoda że tego grochu już nie ma w ciągłej sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ja w zeszłym roku w kwietniu kupiłem tonę Sobianek Gold - przyjechał suchy że aż się pylił.

W Grudniu 2019 dokupiłem jeszcze tonę Sobianek LEW - ( to co Gold ), niestety ten już suchy nie był.

Kleił się opakowań, trzeba było otwierać i zostawić otwarte worki na 7-10 dni żeby  się wysuszył.


Natomiast samo spalanie super, zero spieków,  popiołu mało - po spaleniu około 300kg Lwa było popiołu tak + / -  10 kg.

Bardzo ładnie grzeje. U mnie w okresie zimowym wychodziło średnio 9.2kg na 24h  -  Mi osobiście pasuje. w tym roku też zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ostatnio przypadkiem znalazłam nowy skład ekogroszku, który znajduje się w Piasecznie pod Warszawą (Najlepszy Ekogroszek). Na próbę wzięłam 4 worki Premium Plus. Do tej pory paliłam Sobiankiem LEW, gdzie czasami towar przyjeżdżał mokry, z którego byłam średnio zadowolona.. Zdążyłam już wypalić 2 worki i muszę przyznać, że towar dostałam przede wszystkim suchy oraz po wypaleniu zostawia bardzo mało popiołu. Zobaczymy jak dalej będzie się sprawował ale póki co zostaje przy tym węglu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zgodzisz sie, ze rejestracja na forum tylko po to, by pochwalic jedna jedyna firme w jedynym poscie wyglada dziwnie? Ruski wegiel - ruska finezja marketingu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem 3t lwa. Chce na wlasnej skórze sie przekonac. Porównanie bedzie do stabka bo innym nie paliłem... Suchy w przeciwieństwie do mnie bo w deszczu na plecach do piwnicy znosilem... Szacun dla kierowcy pekaesa.... :) 

Jakbym zapomnial to stabka poszlo rowno 4t w rok. Sredno 20 kg/dobe. Samo Cwu do 49 st  7 min pracy podajnika. To jakbym notatki pogubił.... 

Pozdrawiam

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec marca kupiłem tonę Sobianka Lwa. Suchy, chociaż po wsypaniu do kosza woda się skropliła na ściankach. Pali się rzeczywiście na pyłek - mało popiołu, chociaż jakoś nie widać było deklarowanej kaloryczności - dał bym mu 2MJ mniej.

Koniec kwietnia przyszła do mnie tona Pantery. Z wilgotnością podobna historia. Co do kaloryczności ciężko coś powiedzieć, bo piec dużo w czuwaniu teraz stał. Natomiast mam straszne spieki. Kombinuje z ustawieniami wiatru, ale na razie nie mogę się ich pozbyć.

Ogólnie tak średnio jestem zadowolony. Na zimę brakuje mi jeszcze tony i się zastanawiam czy brać któregoś z Sobianków czy coś innego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo w sumie napisałem kiedyś o Lwie z końca roku- drobny, mokry, a spalanie jak groszków 26MJ. Czyli stabilny. Z plusów ładny worek.

Sambudrol Ecodesign jutro się dopali-nie mam czego się czepiać jak dotąd. Potem test Power Max.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambudrol wygląda dobrze na papierze i z opinii, ale te worki mnie zniechęcają. Myślę czy nie zamówić teraz Pana Groszka Yellow albo Red. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.