Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2023 o 17:28, HarryH napisał(a):

Jakieś kamienie w węglu?

Spalone było ok półtora worka ani jednego kamienia.Były tylko 2 kawałki nie dopalonego eko a tak wszystko ok 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Przydało się 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na ten eko groszek pułkownik... I powiem tak: 

Węgiel zabezpieczony kapturem + solidne worki. W środku eko groszek dosłownie suchy jak pieprz!!! Otworzyłem kilka worków i każdy suchy! Nigdy nie kupiłem tak suchego ekogroszku w workach foliowych...Frakcja na dobrym poziomie... Teraz tylko spalanie... Zobaczymy. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jedną tonę Pułkownika w niedzielę po 1799,- zł i dzisiaj mi już dostarczyli (prosiłem na jutro ale co tam). Eko groszek suchutki, frakcja odpowiednia a spalanie to zobaczę dopiero najwcześniej jesienią. Muszę jeszcze sobie dokupić 1 tonę ale na razie poczekam - może ceny jeszcze trochę spadną, a czy kupię ten czy inny to się zobaczy.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2023 o 21:00, raffi23 napisał(a):

Spalone było ok półtora worka ani jednego kamienia.Były tylko 2 kawałki nie dopalonego eko a tak wszystko ok 

Półtora worka... ot masz ci test. 😆

Moje dwie tony są mokre, że aż kapie z worków, więc to trochę dziwne, że u was suchy jak pieprz.
Poza tym ekscytowanie się zamiarem zakupu jednej tony węgla pachnie mi zabiegami marketingowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dozy napisał(a):

więc to trochę dziwne, że u was suchy jak piepr

Bo wkleiłeś Patriota, a oni piszą o Pułkowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dojechały 2 tony pułkownika, faktycznie suchy, worki z grubej folii ostretchowane z czapeczką foliową. Jedna paleta- worki całe, w  drugiej natomiast 5 worków uszkodzonych, 3 podarte, 2 źle zgrzane. Cała piątka poszła do zasobnika i grzeje wodę w trybie letnim. Na efekty trzeba będzie poczekać. Gradacja węgla niezła, choć moim zdaniem jest za dużo podziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam spalic wiekszą ilość jak do grzania wody mam kolektory słoneczne a ekogorsze tylko na zime na któreś z poprzednich stron wstawiłem zdjecia ze spalenia 2 kupionych na sprawdzenie worków Bartexa Silver i  były kamienie  wiec nie wiem o co Ci chodzi jak bym mógł  kupic 2 worki Pułkownika też bym kupił na sprawdzenie bo wtopic 2tysie to nie problem

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyjechał pułkownik. Otworzyłem jeden worek z środka palety na próbę. Wszystko suche jak wiór i wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Wizualnie ok, ale jak się to będzie palić w kotle to za jakiś czas napiszę.IMG_20230607_130428.thumb.jpg.72142a71a3bb728b16e863190c69712b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... I jeszcze 2 zeta się trafiło... 😉

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, minął miesiąc jak zasypałem pułkownika w ilości 125kg. Powiem tak, jeszcze nie miałem tak czystego kotła jak po tym grochu. Popiołu było 6,05kg co stanowi 4,84%. Popiół w większości sypki, a grudki spieków rozsypują się w rękach. Niestety zdarzają się kamyki co będzie widać na zdjęciach. Sadzy mało i taka jasna. Ogólnie spalanie spokojne, w ilości 4,17 kg na dobę, tylko na ogrzanie CWU. Nie wiem jakie spalanie będzie w sezonie grzewczym, ale myślę że skuszę się na tego pułkownika na zimę, bo obniżek ceny jakoś nie widać, a tego z grubsza sprawdziłem. 

IMG_20230619_162145.jpg

IMG_20230619_162218.jpg

IMG_20230619_162239.jpg

IMG_20230619_162319.jpg

IMG_20230619_163330.jpg

IMG_20230619_163911.jpg

IMG_20230619_164126.jpg

IMG_20230619_164156.jpg

IMG_20230619_164838.jpg

IMG_20230619_165048.jpg

IMG_20230619_170303.jpg

IMG_20230619_170809.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłem kolumbijskim, to tak wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli greenpal jest taki sam jak w poprzednich sezonach to warto, bo to bardzo dobry opał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.