Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, damdam napisał(a):

ciekawi mnie dlaczego ludzie nie kupują tego ekogroszku co kolega @lriuqs podał powyżej? Cena jest atrakcyjna tj. 1689pln czyli taniej o ponad 300 niż karlik, parametry podobne do karlika.

A ty kupiłeś już?
Parametry podane na worku to obietnice, a karlik, może i nie jest idealnym, ale sprawdzonym opałem. Dlatego ludzie wolą "przepłacić", ale być pewnym danego paliwa, niż zdziwić się jak we wrześniu zacznie palić "nowym nabytkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że w czasie ostatniego kryzysu namnożyło się cwaniaków mieszających wynalazki. Nawet ekogroszki, które miały swoją dobrą opinię potrafiły zaskoczyć negatywnie (Sztygar, Bartex itp) - więcej kamieni, dużo dymu, spieki. Na pocieszenie - pelletowcy mieli chyba podobne przygody.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem i raczej już nie kupię, no ale nie zapeszam tylko kontynuuję inwestycję 🙂 

chociaż generalnie jestem fanem polskiego wyngla i kilka razy toczyłem "krucjaty" z węglami importowanymi, co tez potwierdza ostatnie wpisy w tym wątku, samo moje pytanie pewnie osoby znające mój stosunek do węgli importowanych  odebrało jako retoryczne

edit: no może źle się wyraziłem, nie tyle do węgli importowanych co do cwaniaków sprzedających te wengle

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz ladniej się spala - przynajnmiej u mnie. Z karlika wiecej jakiegos dziadoskiego popiołu mam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pyk, cena na Tauronie spadła z 2000 za tonę na 1800. Bez transportu oczywiście. Tego badziewia to nawet i z transportem bym nie wziął w takiej cenie. Szczególnie teraz jak jest wybór.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na jeszcze niższe ceny.

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie spieszy. Nie pamiętam dokładnie, ale mam jeszcze w składziku na pewno dobrze ponad 1,5 tony, a sezon jest praktycznie na finiszu. Aktualnie tylko odpalam kocioł na noc i czujnik pilnuje CWU, więc spalanie jest nieduże. Czekam na rozwój sytuacji, bo towaru dużo, a chętnych nie ma. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ekogroszek na PGG tylko luzem. Ktoś sie orientuje czy bedzie w workach czy tylko luzem?! 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest Karlik workowany dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo swego czasu w majowych promocjach węgiel był po 700 zł..... więc ich promocyjna cena tyłka nie urywa... Podnieśli prawie 100% cenę w zeszłym roku dziady jedne bo co...? Ech......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na powrót starych cen. Przewrót idealnie się udał. Myślę natomiast, że może być jeszcze taniej niż jest teraz. Kto nie musi niech nie kupuje. Rura im jeszcze trochę zmięknie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborami chyba jeszcze obniżą.....😁

Rok temu było widmo braku węgla więc ludzie szaleli z zakupem. Na PGG dwa tygodnie polowałem. Teraz co wejde na PGG do opał dostępny, workowany tylko bardziej schodzi ale problemu z zakupem nie ma. Teraz tylko cena ludzi trzyma. Tauron Z PGG powiedzmy po 200zł na tonie zjechali. Zaczną kolejni. Oby...

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janosh napisał(a):

ludzie szaleli z zakupem

Szaleć to jedno, a drugie, że ich strona i ta lipna dostępność węgla była i pewnie jest w dalszym ciągu fikcją. Świadczy o tym chociażby to, że wchodząc o totalnie randomowej godzinie, po za oczywiście porą rzucania ochłapów dostawało się od razu monit o przekroczonym limicie osób odwiedzających, po czym po minucie, a nawet i w tym samym czasie na innym urządzeniu wszystko działało.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się poradzić jaki kupić ekogroszek. Będę musiał kupić 2 - 3 tony na nowy sezon grzewczy. Poczekam raczej do końca maja lub początku czerwca bo może cena spadnie a później już raczej będzie rosnąć. W ubiegłym roku kupowałem 4 tony w Sambudrol Ecodesign 28-30 MJ/kg i już w trakcie spalania zauważyłem, że w ostatnich 20-25 workach węgiel różnił się wyglądem  w porównaniu do zużytego we wcześniejszych workach i palił się ciut gorzej i było trochę kamieni  (z dokumentu wynikało że moje 4 tony były z 3 różnych dostaw). Jak czytam na forum teraz sklepy oferują mieszanki z różnych krajów więc może byście mi poradzili nad którym zakupem by warto się zastanowić. Ja nie mam dużego doświadczenia, bo piec na ekogroszek mam dopiero 3 lata. W internecie znalazłem takie aktualne propozycje:

https://sobianek.pl/sklep/ekogroszek-lew-29-27-mj-kg-1000-kg/?doing_wp_cron=1682499375.7779369354248046875000

https://wyrobyweglowe.pl/produkty/ekogroszek/

https://www.sambudrol.pl/sklep/wegiel-kamienny-ekogroszek-ecodesign-wor25kg-2

https://sklep.dobry-ekogroszek.pl/produkt/ogien-ultra/

https://polskiwegiel.com/strona-glowna/8-53-krolewski-ekogroszek-26-29-mjkg.html#/26-akcyza-nie

https://najlepszyekogroszek.pl/ekogroszek-premium-plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć... błyskotliwość nie jest twoją dobrą stroną.
Przypominam, że to nie jest wątek typu "jaki węgiel kupić, który wybrać?". Tutaj piszemy własne spostrzeżenia nt. poszczególnych produktów. Tutaj nie ma miejsca na doradzanie przy wyborze.
Mówiąc inaczej: weź się chopie w garść, rusz głową, użyj wyszukiwarki, poszukaj, poczytaj i sam dojdź do wniosku który węgiel zakupić. Nikt za ciebie myśleć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widocznie jestem głupi, nie mam własnej inwencji oraz nie jestem błyskotliwy bo zamiast wziąć się w garść i samemu ruszyć głową to śmiałem zadać niewłaściwe pytanie w temacie "Polecany i odradzany ekogroszek". Mój błąd polegał na użyciu słów "jaki kupić ekogroszek", gdyż jakbym użył słów " czy ktoś może coś powiedzieć o takim a takim ekogroszku" lub "co sądzicie o tych ekogroszkach" albo "czy ktoś kupował taki a taki ekogroszek" to byłoby chyba dla Dozy prawidłowe. Tak sądzę gdyż takich słów używali inni użytkownicy na wcześniejszych stronach i Dozy do nich się nie czepiał. Źle użyłem słów i i to jest moją winą, bo chciałem się więcej dowiedzieć na temat teraz sprzedawanych ekogroszków gdyż opisy, załączniki i opinie na stronach poszczególnych sprzedawców są z 2021 lub początku 2022 roku zanim zaczął obowiązywać zakaz sprowadzania węgla z Rosji. To by było na tyle. Jakby ktoś chciał się wypowiedzieć na temat ekogroszków z mojego pierwszego postu to dziękuję a jak nikt nie odpowie to nic się nie stanie. Lepiej nic nie odpowiedzieć niż użyć zbytecznych i nietaktownych słów w stosunku do mojej osoby.    

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angust po pierwsze nie przejmuj się burakami, szkoda życia na reakcje na chamskie zaczepki.

Niestety dzisiaj nikt nie wie co który handlarz pakuje, bo to zależy od tego, co tam akurat ładują w porcie. Masz kiepski ale w miarę stabilny Karlik, Pieklorz, Karolinka. Pueklorz zbliża się do 28MJ, więc za 1800 to ekonomiczna propozycja w dzisiejszych czasach.

Reszta to loteria, ale może ktoś coś kupi i  da znać.

Zastanawiam się nad Ekosun (w tym roku był niezły, symboliczna ilość popiołu i absolutny brak spieków i kamieni, suchy, w papierach niby Kazachstan -ale kupiony jesienią, przed paniką), może spróbuję Pułkownik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.