Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2022 o 18:05, MrWolf napisał:

w moim przypadku to właśnie 2-3 tygodnie.

Koledzy, czy po zakupie u CoKamar w śledzeniu dostawy coś mieliście napisane? Jak jak wejdę to mam tylko info o wpłacie. Nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko komunikat zapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za info. Ja też widzę  tylko status zapłacone.  Nie mogę  się  dodzwonić a i na maile  nikt nie odpisuje... Znalazłem  numer do jego drugiej  firmy. Oczywiście  nikt nic nie wie. Prosiłem  o poinformowanie  że proszę  o kontakt. Cisza. Masakra... Obym nie utopił kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie panikujcie. Dzięki waszej panice ceny lecą w górę jak opętane.  

Wiem że niektórzy potrzebują opału na JUŻ. ale śmiem domniemać że ceny spadną w okresie wiosna/lato. Sytuacja się ustabilizuje.

Wiemy że jest wojna i Państwo che się odciąć od ruskiego węgla którego jest 80proc. dla odbiorców indywidualnych. Ale trwa dywersyfikacja zasobów i powinniśmy odczekać tzw "boom" na węgiel i paliwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie będzie tylko taniej.

Kolega wróży. Owszem, uwzględniając inflację i wojnę nie będzie taniej ale w perspektywie kilku miesięcy wg. moich informacji nie wzdrozeje niż w tym okresie, ale przyznaję że jest to obarczone r. prawdopodobieństwa (niedużym)

Wasza decyzja, popyt napędza podaż. 

Wrócimy do śmieciuchow i palenia worków z pod zlewu, mebli i kaloszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8010 bez paniki. Tak jak pisałem wcześniej kontakt z klientem tam leży po całości. Myślę, że prędzej czy później w zależności od dostępności dostaniesz towar. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilien

W perspektywie kliku miesięcy to może być duży problem z zakupem węgla jakiegokolwiek. Wystarczy tylko że zgodnie z zapowiedziami nie będzie importu z Rosji. I tyle. Czy to wróżenie sami oceńcie. Już w styczniu pisałem że będzie tylko drożej to się inni śmiali.... Śmiesznie nie będzie tym co nie kupią bo nie będzie lub będzie w cenie w jakiej nie będzie ich stać na zakup. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że miliony gospodarstw palą węglem, wierzcie że Państwo musi zapewnić węgiel, jakikolwiek. Mam wrażenie że myślenie ludzi jest zacofane..

Nie obrażając nikogo ale to przykre.

Tez nie mam zamiaru kupować węgla za horendalne pieniądze. W maju 2021 Sambudrol ekodesign brałem za 950, dziś za 1999zl. Będę musiał. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie dziwny tok rozumowania, jak na dzisiejsze czasy...

Pamiętam jak Harry pisał, że na wiosnę cena wróci do normy,bo to spekulacja, a tu jednak działa prawo wolnego rynku, popyt-podaż.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję ze skruchą, że się myliłem. Pisałem to przy cenie ok. 100 $/tonę węgla, a tu wczoraj było ponad 430. Nawet nie śniła mi się wojna (realnie - angażująca cały świat) na naszych granicach, dolar po 4,5 pln i wzrost o 3% w jeden dzień mimo 2 interwencji NBP, ropa po 115 i chyba przede wszystkim  praktyczne wyzerowanie kosztów CO2 i zatrzymanie polityki klimatycznej. Dzisiaj węgiel potaniał o 13% na giełdzie, ale kogo to jeszcze interesuje? Te ceny biorą się jak sądzę stąd, że po prostu zerowane są zapasy - nikomu nie zależy na obrocie, tylko drogim wyprzedaniu stanów.  

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mógł przewidzieć. Ja też czekałem na zakup węgla do początku kwietnia i się na tym przejechałem. Trudno. Takie czasy. A jak nie covid to przemarsz wojsk.

W zeszłym roku w wakacje kupowałem z PGG węgiel z pocałowaniem rączki. Teraz nie sposób tam się dobić. Swoją drogą węgiel polecam, bo cena niska, ale popiołu jest w cholerę.

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 15:02, Animus napisał:

A z jakiego?

Niestety z każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie paliłem, ale z tego co widziałem na YT to Karolinka wygląda na Karlika + dodatek antysmogowy. Popiół jest bardzo podobny.https://youtu.be/BehGMTfF5II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy są jakieś opinie dotyczące ekogrochu z Wesołej ( niby 31 mj)? Aktualnie do nabycia w cenie 1300-1500 zł? Warto brać na mroźne zimy czy lepiej odpuścić?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie da się, jak masz 1300 to zapisujesz się w kolejce na za 2 lub 3 tygodnie z odbiorem bez gwarancji ceny. U nas na śląsku regularne ceny to 1800zł a straszą że tona może być w granicach 2 do 3tysi. Za niedlugo zrówna się to z grzaniem gazem czy prądem. Katastrofa finansowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotowoltaika i pompa ciepła to nie takie złe jednak było wyjście... Tylko dość wysoki próg wejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.