Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Się uniósł 🤣. Myślę, ze swoją frustrację powinieneś przelać na tych co stworzyli tę sytuację, a nie ludzi, którzy widzą pewne ruchy cenowe w dół co nie znaczy, że akceptują to co się dzieje. Ja wolę widzieć szklankę do połowy pełną, aniżeli pustą i tak podchodzę do życia. I przestańmy proszę wkoło wałkować te PGG, gdzie trzeba odprawiać jakieś ceremoniały, odświeżanie strony co kilka sekund i prowadzić zeszyt statystyk wraz z kalendarzykiem. Nie wszyscy mają na to czas i ochotę. Dla takich ludzi kupić opal po 1200, a 1600 jak jeszcze niedawno był to jest różnica. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło raczej o pokazanie tendencji spadkowej.....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się chłop zaciął na PGG, ale wszystkich  nie obsłuży jeden sklep PGG, zwłaszcza, że rzuca marginalne ilości na rynek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Animus napisał:

Staniał jeszcze, teraz 1199  https://ekohusky.pl/

Coś się zaczyna ruszać, inni też będą musieli obniżyć ceny. 

33 minuty temu, Animus napisał:

Się chłop zaciął na PGG, ale wszystkich  nie obsłuży jeden sklep PGG, zwłaszcza, że rzuca marginalne ilości na rynek.

 

Taka prawda, jeśli ktoś nie ma czasu i sprawności to nie kupi nic. Dzisiaj pieklorz był przez kilka sekund nawet do koszyka nie dodałem, szans nie było. 

Karlik łatwiej jest ale trzeba naprawdę czuwać. A przecież nie każdy będzie to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Stabka czy Huska za 719 już sie nie kupi.......... Ciągle se pluję że wziąłem 3t a nie 4.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już nie. Sam obecnie palę u siebie Stabkiem za 800 zł tona (fakturę oprawie w ramkę i postawię zaraz koło rachunku za Czarną Perłę po 699 zł. Będę miał co wspominać 😄). Trzeba przyznać, że trochę go u mnie idzie i mistrzem koloryczności to on nie jest. Dzisiaj rano licznik wskazywał 17,3 kg/doba. U brata na 43 metrowym mieszkanku było wczoraj 10/kg doba Karlika. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, janosh napisał:

Pewnie Stabka czy Huska za 719 już sie nie kupi.......... Ciągle se pluję że wziąłem 3t a nie 4.......

Jak cena gazu mocno nie skoczy, to cena węgla spadnie.

Największe świństwo robią ci co sprowadzili węgiel po starych cenach, a cenę potem wywindowali do rynkowej, zamiast naliczyć normalną marzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 24 kg wciągnął ostatniej doby. Mistrzem kaloryczności nie jest i popiołu kupa ale przy cenie 719 czy tam 729 to finansowo wypadał najlepiej.

@Animus Nie świństwo a biznes.... Cena 2x a ludzie i tak kupują...

Edytowane przez janosh
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiołu dużo, ale wiedziałem co brałem i za tę cenę akceptuję. Przy obecnym spalaniu w okolicy 15 kg doba, popiół co dwa dni trzeba wywalić z kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekomiał Greenpal
pierwszy film z 2018r.

Greenpal z drugiego filmu został kupiony w styczniu, dostawa w lutym, ogólnie spaliłem go 4000 kg od 2018r, gdy kupiłem go po raz pierwszy.
W big bag'u lekko wilgotny, składowany w oryginalnym opakowaniu pod zadaszeniem, w zasobniku sucho, duża objętość popiołu, wg producenta do 10%, u mnie wyszło niecałe 7%, popiół w większości to taki "popcorn" i pył, nie ma spieków i kamieni.
U mnie pali się bezproblemowo, bez względu na stopień rozwijanej mocy.
nagranie z 2021r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady, wszystkie "Sobianki" miały popiołu poniżej 4% z tego co pamiętam z testów

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie teraz testowałem przez 3 dni huskyego, pieklorza i teraz idzie sobianek gold z ubiegłoroczej dostawy. W nocy było po -12 stopni. Husky 3/52 wiatr 35%, pieklorz 3/65s wiatr 40%. Sobianek gold 3/63 wiatr 40%. Najmniej popiołu gold, pieklorz trochę mniej niż husky, ale nawet w huskym nie ma tragedii. W tamtym sezonie przepaliłem tonę ekomiału Panda, był dużo bardziej kaloryczny niż husky. Greenpal z filmu Jockeya to jest mega grubas w porównaniu z Pandą. Tam większość była w uziarnieniu 5-7 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldek napisał:

Oczywiście to był tylko mój taki kiepski żart z tym przepakowywaniem towaru !!!!! I'm sorry jeśli ktoś mój poprzedni post odebrał na poważnie.

A kto wie czy tak nie było.

Ceny z tygodnia na tydzień szły do góry to kto wie czy badziewia nie pakowali w worki i sprzedawali za grubą kasę🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stąd ta cena..... 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, ja tak miałem z Pieklorzem. Spełnia minimalne wymagania ustawowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Tylko ja zamawiałem w czerwcu po 895 z dostawą:-). Trochę więcej popiołu i bardziej popcorn niż w goldzie, ale dość suchy, grube uziarnienie i większa kaloryczność niż sobianek z ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze loteria... Raz taki raz siaki.... W tym kraju nidgdy nie wiesz co dostaniesz ... A wogole nic nie wiesz... Ja sie zastanawiam co bedzie jak te eko z nazwy wycofują a ktos ma dotacje na kociol przy eko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.