Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, jacekmury1 napisał:

Większość testów to lokowanie produktów.

W końcu ktoś to napisał !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobianek Pantera dla mnie super. Mało kopci ,  popiół jak mąka. Spalanie 2kg większe niż KGM, ale mimo to i tak tańszy (w moim przypadku place za dostawę 89zl od tony za KGM). Jeśli Pantera z palety jest taka jak ta testowa to wziął bym w ciemno. Lew jak widać, popiół bardzo mało, stosunkowo mało też dmuchałem, może dlatego przykopcil... Co do kaloryczności, wydaje mi się, że nie wiecej jak 25MJ, stad tak mały popiol i taka duza ilosc spalania dobowego. Najdziwniejsze jest tylko to, ze Lampart wypadl lepiej... Ja przy pakowaniu, zapakowalbym to odwrotnie, chyba ze producentowi zalezalo na malym popiole... Nie wiem, moze taka specyfika mojego kotla, ze go " nie toleruje". Swoja droga Tekla Draco Duo, ktory posiadam to dziwny kociol.... Dodam jeszcze, że mój kocioł to 15KW, może w większych kotłach działa to lepiej.

Edytowane przez Azarah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka akcja z płytami grzejnymi solgazu, ludzie "plusowali" płytę nawet za głupi długopis, to daje do myślenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się pospieszyłem z kupnem kolejnego G...a coś tak czuję!! 2 koła człowiek wyrzyga za towar, który jest w rzeczywistości może z 5 stów wart! Ale w sumie już od 2 sezonów ...czy Skarbek KWK Bobrek , czy KGM 29kj to jedno wielkie oszustwo wsypane do worów tzw ,,odpad węglowy" .... Ktoś kiedyś napisał...

Ps.Czyli co by nie kupił to w większości zza wschodniej granicy przyjechało!!... bo Polski węgiel elektrownie przejmują i taka prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jakoś psów nie wieszam na stabku... Wiem to że ruskie i słabe pewnie. Ale suche i tanie. Spaliłem 5t i wiem czego się spodziewać. Chyba że w promocji co innego nasypią. Wolę się chyba wkurzac za 700 niż za 1000 zł. 

Jak ktoś ma wybór nalokalnych składach to można brać na próbę i testować. Ja mam że 3 składy. Na każdym żeszlego sezonu ceny te same czyli ok 900. Różnica który częściej zawleczkę zerwie... Wtedy zamieściłem zdjęcia popiołu i byla dyskusja czy to cegły czy co... 

Wychodzi na to że co by n ie kupił to jedno wielkie g... Wiec po co przepłacać.... 

Przepraszam za błędy ale na telefone jakoś tak wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski nie równa się słaby !

 

Można kupić w mojej okolicy świetny "mocny" rosyjski (zza wschodniej granicy) węgiel.

Można też kupić TEN SAM węgiel, na innym składzie, ale wtedy już jest POLSKI !

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom Wszystkich.
 

Naszła mnie dygresja taka
Że, za wiarę w węgiel, Was podziwiam
Najpierw bierzesz mnie całego
Potem zmieniasz tak jak klocki Lego

Lew, Pantera, Skarbek Ekstra
Nazwy zmieniają, a Wy wierzycie w etykiety
Po co brałeś mnie takiego
Skoro chciałeś mieć, mieć innego?

A ja z myślą tą właśnie tu zaglądam
No to znowu mam dylemat co kupić
Trudno szukać tu BIG miłości
Ciągle zmieniasz moje plany

Trochę mi przykopcił
Ale chyba za mało dmuchałem
Mówisz do mnie że zdradzałem
Wybacz ale z ręką już nie chciałem

Rzucę Ciebie, rzucę nas
Nie chcę tańczyć tak jak grasz
Rzucę Ciebie, rzucę nas
Nie chcę tańczyć tak jak grasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicy No szacun... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek-z-Ulicy.Napisałeś to lepiej niż nie jeden poeta,ale  nie pochwaliłeś się czym palisz.Nie dziw sie że tak piszą koledzy wyżej w postach.Sam też szukam groszku na sezon przyszły i tez mam dylemat.Jak jeden dobry spala się ok to ma kamienie.Drugi nie ma kamieni ale w worku podziarno ,spala też się ok itd.Więc widzisz sam jaki to nasz los kupujących ekogroszek.No to pochwal się tym eko tylko jak możesz bez poetyzmu he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę moje pięć minut, paliłem groszkami z KTK , czarna perła - najtańszy,stabek ,czarny piorun - najdroższy, wszystkie u mnie na rynnie spalają się spoko ,tylko ta ilość popiołu ponad 10%, czy slaby, czy mocny, jest unich jeszcze jeden węgiel Huski w dobrej cenie ale myślę że popiołu będzie tez więcej niż piszą na worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek pewnie ma gaz albo pompe jaką... 

A tak zapytam, co wy się tak popiołu boicie? Jakieś ekonomiczne uzasadnienie? Czy wybierać się nie chce? Bo wtedy to pellet się ponoć sprawdza... 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie też są węgle z ATEX. https://sklep.pwatex.pl/

Nie wiem co to warte ale się zastanawiam na zimę nad ECOSUN. 27 Mj za 870 zł a do tego promocja, każda kolejna tona -50 zł.  Wg specyfikacji popiołu ma być całkiem mało. Cholera wie co to za węgielek. Ewentualnie Husky 25 Mj za 750 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest krótka, jak kupię 5ton razy ponad 10%, to mam popiołu 0,5 tony, tyle mniej węgla, jak jest 3%to jest 150killo , razy cena , ile dni palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat węglowy :( Osobiście palę Bartex Gold suchy jest muszę przyznać i worki czyste  co jest też ważne, ale lubi się spiekać po mimo nisko ustawionego wiatru. 

Chciałbym w tym roku wypróbować coś innego ale nie trafić na minę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że chyba za dobrze nie będzie w każdej z branż przemysłu i w dobie nadchodzącego kryzysu z chęcią kupiłbym węgiel wydobywany w Polsce. Jednak nie wiem jaki i gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@segal21

Jesteś tego pewien? O ile z wilgotnością to by się zgadzało to z popiołem raczej niewiele ma wspólnego.... Masz coś na potwierdzenie tej teorii?? Przekopałem internet i nic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tak z mojego doświadczenia, palę grochem piaty sezon, jeżeli było mało popiołu to mi na dłużej starczało, paliłem różnymi grochami, możesz się zemną nie zgodzić, to jest z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo im więcej popiołu tym mniej kaloryczny groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale piorun ma dużo popiołu i jest mocniejszy od stabka , to taka mieszanka dwóch węgli, popiół jak od stabka plus takie kruche chrupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, popo76 napisał:

W dobrej cenie też są węgle z ATEX. https://sklep.pwatex.pl/

Nie wiem co to warte ale się zastanawiam na zimę nad ECOSUN. 27 Mj za 870 zł a do tego promocja, każda kolejna tona -50 zł.  Wg specyfikacji popiołu ma być całkiem mało. Cholera wie co to za węgielek.

Dokładnie cholera wie. Też poważnie się nad nim zastanawiam. Dowiedziałem się o nim na fejsbukowej grupie palaczy ekogroszku, ale jak to często gęsto bywa z komentarzami wolę podchodzić ostrożnie. Ty masz wysyłkę w cenie końcowej czy dodatkowo płatne?
Ktoś coś wie o ATEX ECOSUN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam żałować że gazu we wsi nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ptaszniko napisał:

Ty masz wysyłkę w cenie końcowej czy dodatkowo płatne?

Raczej lappie się na darmową wysyłkę w cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.