Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ardeo Iron 15


colover

Rekomendowane odpowiedzi

światowy wzrost cen surowców + działania naszych światłych władz (inflacja i spadek wartości złotówki). Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że za stary dostaniesz na złomie 3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze chyba wymienić jeden  simering 40 x 62 x 7, mokro było w środku od strony polaczenia z podajnikiem jest mały wyciek oleju.

3YTQZwl.jpeg

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz mógł się uszkodzić od przełączania przełącznikiem na cofanie opalu, podajnik ma przełącznik lewo/0/prawo w trakcie wymiany zawleczki cofałem opał a teraz po rozebraniu ekogroszek znajdował się  przy uszczelniaczu, przesłona gumowa była podwinięta, tam powinna być montowana przesłona metalowa, usztywniająca przestrzeń od podajnika z ekogroszkiem.  

 Kupiłem z FPM - kauczuk fluorowy, stara była z NBR-u.

https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-simering-40x62x7-ao-fpm-fkm-viton-8418170358 

75cddf6a4d99bbb4e159332ef321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pieklorz napisał:

 

Dzwonilem do Ciebie, ale tylko poczta głosowa odpowiada, a sms się cofnął.

Dziś przyszedł ślimak i zaślepka ale w poniedziałek będę reklamował, to co przyszło jest dłuższe od żeliwniaka ze 2 cm, nie ma otworu wywierconego na napęd zabieraka, pierścień popychacza nie wchodzi nawet na końcówkę ślimaka, talerzyk od strony motoreduktora jest pokrzywiony, co za fajans mi ożenili w głowie się nie mieści, za taką kasę, to nadal ta sama firma czy tam właściciel się zmienił?    

Zamówiłem ze strony  

ardeo_.png

Telefon: 62 7427 768

Patrząc na zdjęcie, które umieścił @wuwu 

IMG_20191227_121751_resized_20191230_095026745.jpg

 

To mój ślimak jest tandetny zaraz zrobię zdjęcie, spawy są tylko w kilku miejscach i nawet nie pomalowali farbą  

kNPfNPQ.jpeg

IiMax1c.jpeg

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, otwór mam wiercić sam, ostatecznie mam odesłać i opisać co  nie pasuje, oni mają podwykonawcę i nie wiedzą nawet co wysłali do mnie, paranoja.    

W dniu 13.08.2021 o 09:32, Pieklorz napisał:

Tu chyba nie masz wycieku, to przy palnikach żeliwnych często tak się robi. To z węgla wilgoć się w ten kołnierz dostaje i z czasem utlenia to połączenie.

Wyciek niestety miałem, został sprawdzony uszczelniacz, wymieniony, w dodatku oleju było niewiele i musiałem uzupełnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też chciałbym się przymierzyć do wymiany ślimaka na stalowy w Ironie 25 i chciałbym dopytać kogoś, kto zajmował się tematem: czy w Ardeo mają ślimak, który pasuje do tego palnika bez dodatkowej obróbki?

Jeśli nie, to czy np. ślimak AZP - 25M o długości 1130mm wystarczy skrócić i dowiercić otwór, czy na średnicy też trzeba toczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety inne ślimaki nie pasują,  nawet od AZP - 25M, to musi być ślimak robiony na zamówienie  do Irona, tam przeciwzwój musi trafiać na palnik co do milimetra. 

W sklepie Ardeo też  ich nie ma, ale są inne.

W ogóle do irona, patrzyłem na części w sklepie, to jest ich niewiele, chyba ze trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie ślimaka to nie jest jakiś wielki problem można sobie zamówić sam wałek i żmijkę zwój i samemu pospawać wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.