Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze ustawienia pogodowe tego kotla to fajne. Podoba mi sie.

Srednia dobowa, kompensacja pogodowa, kompensacja pokojowa?, kilka punktow odniesienia i rozne moce zadane. Ma to przyszlosc, aczkolwiek i tak sterowanie rozproszone pomieszczen lepsze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopak u mnie w mieście przepalił już tym prawie 20 ton pelletu który sam sobie produkuje i palnik nie wskazuje żadnych oznak zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słąbo coś . U mnie jak nawet spada do 10% to cały czas trzyma temp zadaną , a jak temp spada to wiadoma sprawa moc kotła rośnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach pogodowki nie masz ograniczonej mocy pracy kotła? U mnie wygląda to podobnie jak u @KruQ. Kocioł pracuje na temp 65* lub w okolicach na 20-30%mocy w aktualnych warunkach. Jeśli chcesz porównać ustawienia to tu możesz podejrzeć u mnie jak to wygląda: https://stokercloud.dk/v3/#/bs16iwno/main-page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, mam ograniczoną moc celowo na 10%, żeby pracował non stop bez wyłączania i utrzymuje stałą temperaturę ok. 22-23 stopnie. Szukałem optymalnego rozwiązania,na początku paliłem do uzyskania temperatury i wygaszał się, później próbowałem palić non stop bez wygaszania i właśnie te 10%mocy było odpowiednie dla komfortu cieplnego. Teraz pytanie czy zostawić tak ,czy jednak lepiej żeby wygaszał się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej ustawić 12-15% żeby przebił kocioł 60st? Nie wiem jaką masz instalację ale może za kotłem próbować zbić temperaturę na dom zamiast ograniczać ją na samym kotle? Jeśli chodzi o spalanie opału to musiałbyś przeliczyć ile więcej kocioł zje przy rozpaleniu po przerwie od osiągnięcia temperatury zadanej w porównaniu do tego ile zje przy podtrzymaniu bez wyłączenia. 

W tamtym sezonie kocioł pracował u mnie wg harmonogramu z 4 albo 6cio godzinna przerwa w trakcie dnia, teraz pracuje od 4rano do 16/18 +grzanie cwu pozniej i zjada około worka na dobę utrzymując komfort cieplny w domu w dzień. Okolo 7 rano po rozpaleniu w domu zaczyna być już ciepło więc nam odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w tym kotle BS z tą subskrypcją, 2 czy 3 lata jest gratis, potem jaka to kwota rocznie ? Bez opłaty kocioł nadal pracuje z pogodynki online czy trzeba zamontować czujnik pogodowy na budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo , to były plany wprowadzenia opłat na stockercloud ale wycofali się z tego i jest darmowe. Oby im nie wrócił ten głupi pomysł do głowy 😛

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie napisane jest, że subskrypcja jest 3 letnia, a na stronie Duńskiej że 2 letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Duńczycy zrezygnowali z płatnej subskrypcji, chmura będzie darmowa, taka odpowiedź otrzymałem od importera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam towarzystwo.

 Nabyłem drogą kupna używany kociołek BLACKSTAR 1016.  Sterownik w nim to chyba jakaś jeszcze wersja 6. Niedługo chyba zacznę rozumieć duński, bo w polskim necie tak naprawdę "prawdziwej " instrukcji nie natrafiłem do niego, chociaż ver7 i wyższe podobne są... Języki ze znanych w sterowniku -niemiecki, idzie zrozumieć ale techniczny niemiecki...

Do rzeczy. Czy ten kocioł można podłączyć do termostatu pokojowego, takiego 0/1. W miejscu możliwego wpięcia na płycie jest zwora, więc rozumuję, że jej usunięcie i wpięcie zamiast niej termostatu pokojowego spowoduje wyłączenie kotła po osiągnięciu temperatury. Czy tak? Więc po np. godzinie od wygaszenia kocioł ponownie "od zera" rozpali się sam?

 Wybaczcie pytania laika.

 

 

IMG_20220401_193418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo , czy ktoś wie który parametr odpowiada za załączenie kotła  np. po obniżeniu temp. o 1 stopień? Mam ustawione, że kocioł wyłącza się po osiągnięciu 22 stopni i załącza się,gdy tylko spadnie o 0.1 stopnia. Chciałbym, żeby to był 1 stopień. Czy to jest któryś z tych parametrów P-led, I-led, D-gain ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.