Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

Już póżno ale na szybkiego , bo jutro nie będę miał czasu.

-Pompy ustaw na 1 bieg.

- Na dole jest wyczystka, dwie nakrętki odkręć i ja wyjmij. Wybierz wszystkie śmieci . Ja przed ponownym założeniem zakładam dorobioną uszczelkę z klingerytu , chodzi o to ,że jak jest na tym połączeniu brak szczelności to tam też ucieka powietrze i wychładza kocioł.

-Uszczelnienie palnika .Nie. Ten dolny element (podstawa) uszczelnij z gardzielą podajnika , nigdy z koroną ( górna część) .ale tyko w miejscach w których styka się z gardzielą.Po nałożeniu uszczelniacza na te miejsca na podstawie połóż ją na gardziel   bez dociskania. Koronę uszczelniasz po krawędzi i dociskasz ,( dobijasz ) do komory powietrza . Sprawdzasz , czy korona dolega do podstawy . Usuwasz nadmiar uszczelniacza z kanałów powietrznych pod podstawą. Od strony podajnika wszystkie otwory zalepiasz uszczelniaczem .

 Widzę ,że jest zdjęcie . Więc  tak . Od strony podajnika miejsca B i A całkowicie zalepione. Na pozostałych bokach  A -tylko w miejscach styku z gardzielą , B narazie całkiem odsłonięte (pózniej zobaczymy) , C - po całym obwodzie.  Ja mam trochę jeszcze inaczej ale to już póżniej , jak problemem będą tylko spieki a nie moc palnika.

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jasa napisał:

Uszczelnienie palnika .Nie. Ten dolny element (podstawa) uszczelnij z gardzielą podajnika

Witam Kolegę.

Czy aby na pewno jesteś dobrze podpowiadasz koledze?

Ja radziłbym koledze chociaż raz w życiu przeczytać instrukcję albo zadzwonić do producenta..

Kolego igor090 . Tylko pod samą koroną się uszczelnia nigdzie więcej!!!!  w instrukcji szamot to jest właśnie uszczelniacz kominkowy , zresztą błędnie nazywany silikonem gdyż nic nie ma z nim wspólnego oprócz plastykowej tuby do pistoletu.

TYLKO POD KORONĄ patrz pt 1

1421223629_Screenshot_2018-12-20KOM-STERkonserwacjapalnikaeko-pal(11).thumb.png.11a238c4bee6798ff444a1df2ec96c73.png

Z cały szacunkiem, ale rozejrzyj się za lepszym opałem bo to co masz to dziadostwo jak słynne TANI OPAŁ.... idą święta a Ty chcesz je z piecem w kotłowni spędzić czy z rodziną przy stole? Kup sobie jakiegoś nawet brunatnego i mieszaj, to pójdzie ci bez problemów. Jak szukasz coś pewnego odezwij się bo już nie chcę się powtarzać....

pozdrawiam YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od kilku dni czytam post z zaciekawieniem

u rodzicow mam taki sam palnik "ekopal" produkcji "stalkot"

i powiem tak nie mamy zadnych problemow wszystko ladnie sie dopala,
sterownik bolecki i wegiel wesol 28 mj
u siebie z kolei palnik zwykly, sterownik tez sppv2 boleckiego wegiel mieszanka czarna perla + czeski, i popiol jak maka,
nie zazdroszcze tej zabawy,

kolega yaro dobrze ci radzi kup brunatny, wymieszaj, wszystko sie spali,

swieta spedzisz z rodzina a nie w kotlowni

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami Panowie, nie zamierzam tam spędzać świat dlatego robię wszystko żeby jakoś to ogarnąć. A jeśli się nie uda to będę walczył po świętach z tym problemem. 

Dzięki Jasa za łopatologiczne wytłumaczenie co i jak uszczelnic.

Panowie problem tkwi już od drugiego sezonu. Ekogroszek próbowany już kazdy możliwy szczerze mówiąc. Ale jak możecie jakiś polecić to poproszę i tak. Przeglądałem też ta instrukcje. Zarówno ta jak i ta od sterownika. I np na zaleceniach producenta Tigra spalanie tragiczne. Spieki jak kamien. Dlatego nie trzymam się tego sztywno. 

Tak wygląda po nocce. Zamiast popiołu spieki. 

Aktualne ustawienia 10/60 25%dmuchawa 

IMG_20181221_083144.jpg

IMG_20181221_083155.jpg

IMG_20181221_083203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mkaczko napisał:

witam

od kilku dni czytam post z zaciekawieniem

u rodzicow mam taki sam palnik "ekopal" produkcji "stalkot"

i powiem tak nie mamy zadnych problemow wszystko ladnie sie dopala,
sterownik bolecki i wegiel wesol 28 mj
u siebie z kolei palnik zwykly, sterownik tez sppv2 boleckiego wegiel mieszanka czarna perla + czeski, i popiol jak maka,
nie zazdroszcze tej zabawy,

kolega yaro dobrze ci radzi kup brunatny, wymieszaj, wszystko sie spali,

swieta spedzisz z rodzina a nie w kotlowni

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

A Ty kolego jakie masz ustawienia? Jak uszczelniles ten palnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, igor090 napisał:

Ekogroszek próbowany już kazdy możliwy szczerze mówiąc. Ale jak możecie jakiś polecić to poproszę i tak.

Witam.

Tego na pewno kolega nie próbował  bo by tutaj w ogóle na forum nie zaglądał: https://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

A tu masz mocniejszą wersję :https://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-premium-workowany-1t.html

Na pewno weź paletę tego czerwonego, a dopiero jak się przekonasz weź ten niebieski. Ja palę tylko diabłem czerwonym

Pozdrawiam. YARO

20181117_142645-1.thumb.jpg.e7f992cea6feab0652f3ae25708dbd14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zazdroszczę koledze mkaczko , że bez żadnych modyfikacji spalało mu się idealnie. U mnie niestety spieki były jak kalafiory i to na węglu mało spiekającym . Dopiero zmiana dystrybucji powietrza na palenisku pomogła radykalnie.

U kolegi igor  problemem podstawowym wydaje mi się , że jest nieosiąganie zadanej pomimo ogromnej mocy na palniku i paleniu dość wysokokalorycznym opałem . Spieki to sprawa wtórna aczkolwiek powiązana.

Ale macie rację , może lepiej nie podejmować tak radykalnych działań a zacząć od prostszych. Mam nadzieję ,że to przyniesie zamierzony efekt i po roku kolega będzie miał spokój.

Mkaczko podziel się spostrzeżeniami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, igor090 napisał:

Tak wygląda po nocce. Zamiast popiołu spieki.

Kolego ja tylko potwierdzam G**wniany groszek, i kamieni kupa...... połowa objętości popiołu to kamienie i dopóki będziesz nim palił , to do ostatniej grudki będziesz miał problem.

Wesołych Świąt. YARO

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty kolego jakie masz ustawienia? Jak uszczelniles ten palnik? 
uszczelnilem tylko sama gore tak jak w tej instrukcji ktora wrzucil yaro, aczkolwiek, ten palnik jest produkcji stalkot, probowalem doczytac z tej instrukcji ale se darowalem

ustawienia mozesz zobaczyc na
ekotlownia
sterownik : mkaczko
podawanie 11
przerwa 43+11
dmuchawa 43
moc = 15,4 kw

a drugi trzeba znalezc po lokalizacji siemianowice,
podawanie 10
przerwa 60+10
dmuchawa 43
moc = 13,4 kw

tylko jak pisalem ja mam wymieszany wegiel, jak testowalem czarna perle sama to takie kalafiory byly na tej wysokosci co deflektor, dopiero wymieszanie pomoglo,

u rodzicow jest wesola, i na pewno ma 28 mj, bo idzie im jej o 30 procent mnjej pomimo ze kociol 4 razy wchodzi na dobe w strefe ale oni maja grawitacje i rury rube jak kible :-)

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna rzecz te parametry sa dla mocy maksymalnej

sterownik sam wydluza i skraca te ustawienia

przy dwustanie zastosowalbym cos takiego
podawanie 10
przerwa 90
dmuchawa 43 - tu uwaga ten parametr nalezy skorygowac (20)
temp. na kotle 65
przy takich ustawieniach palnik generowal moc 10 kw

i teraz sprawdzilbym co sie dzieje czy dobrze dopala mam na mysli spokojnie, i jaka jest maksymalna temp.

potem bawil sie dmuchawa

pozdrawiam


Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował dalej delikatnie zmieniać parametry. Może faktycznie będę musiał trochę węgla brunatnego kupić i wymieszać. Ale w zeszłym sezonie naprawdę próbowałem wielu rodzai i efekt był taki sam. Nie mogłem osiągnąć tej temp, poza tym spieki. Myślę, że kolega Jasa idzie dobrym tropem i coś tu będzie nie tak z tym palnikiem. Ciężko mu się rozbujac. 

Na pewno potrzebuje dzień wolnego po świętach który spędzę w kotłowni. 

Edytowane przez igor090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym sie zastanawiasz, ide po robocie do castoramy, obi , albo czegos tam jeszcze, kupuje 5 workow, w domu susze jak mokry i mieszam w kibelku, raz jedna lopatka raz druga czyli 1:1 albo, 1 na 2, na korzysc slabszego, i za pol dnia juz wiesz

A tak gdybasz, zmieniasz non stop ustawienia i nic z tego nie ma

Poza nerwami i doswiadczenia

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly ekogroszek brunatny najzwyklejszy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz juz miec mieszanke to daj znac co wyszlo

Pozdrawiam

Michal

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wysyłam małżonke po brunatny z brico bo Ja niestety mam służbę 24h.

Dzis spróbowałem dobić do 52 st bez załączonych pomp i się udało na spokojnie. Wydawało mi się, że nawet lepiej się spalal Groszek przy tej temp.  Ale już po załączeniu pomp, temp spadła do 38 i później oscylowala w granicach 40st. Nie mogłem wyższej osiągnąć... 

W niedzielę rozbiórkę palnik, uszczelnie na nowo, obnize deflektor i wymieszam opał. Mam nadzieję, że coś to pomoże. 

Dzięki serdeczne za kolejne wskazówki. Pozdrawiam 

Edytowane przez igor090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udalo sie cos potestowac

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 23:39, Jasa napisał:

 

Witam. Uszczelnilem palnik zgodnie ze wskazówkami użytkownika Jasa. Zmieniłem też groch, obnizylem deflektor. Pierwsze wrażenie pozytywne, ładnie się wypalalo. Chociaż ciężko było mi osiągnąć temp 50 st to jakoś się udało. 

Po 2 godz wyglądało to tak, nawet nie było aż tak dużo spiekow:

Niestety już po 24h znów ta sama bajka, spieki i temp spada. Może jest troszkę lepiej ale jeszcze to nie jest to. Nadal sporo spiekow zuzlowych oraz idzie dużo towaru. 

Ustawienia :

-czas podawania 14s

-przerwa 70s

-moc dmuchawy 15%

IMG_20181224_123008.jpg

IMG_20181224_122758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, igor090 napisał:

Zmieniłem też groch,

Witam kolegę po świętach.

Jaki groch kolega teraz podaje w palnik? Pytam gdyż niewiele się różni od poprzedniego.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega ten nowy groch wymieszal ze staeym czy raz 1 woreczek raz drugi ???



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie zmieniles

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz wegla 20-22 mj

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.