Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1076 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Przy mieszanej to z dwoma termostatami Cytuj
eliks Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1077 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Komora spalania, nie czyszczona w tym sezonie. Cytuj
Benton661 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Autor #1078 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Godzinę temu, Puławiak napisał: Przy mieszanej to z dwoma termostatami A jak jest sama podłogówka? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, jak ktoś ma 200 metrów chaty i wyłącza podłogówkę od termostatu w środku zimy... Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1079 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Spoko żadnego problemu. Przetestowane raz max 2 razy na dobe sie kocioł odpala Cytuj
Dragster Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1080 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Ale czy to są oszczędności? Teoretycznie tak choćby na rozpalaniu ale 2 x dziennie bujać podłogę od nowa i czar pryska. Przecież taka płyta z betonu/anhydrytu ma ogromną bezwładność. Tylko niech ktoś nie pisze, że oszczędność jest na zapalarkach... :) 1 Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1081 Opublikowano 11 Stycznia 2019 To tak jak dogrzewanie buforka po rozładowaniu podłogówka na wylewce betonowej to taki swojego rodzaju bufor. Cytuj
Dragster Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1082 Opublikowano 11 Stycznia 2019 No nie do końca tak jest. Szczególnie jak ktoś ma słabą izolację. Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1083 Opublikowano 11 Stycznia 2019 w domu z podłogówką to raczej trudno o słabą izolację w wiekszości podłogówka w nowych domach a te izolacje mają raczej dobrą Cytuj
Dragster Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1084 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Pewnie i masz rację ale jednak podłogówka jest słabo sterowalna i zanim się nagrzeje można poczuć spadek temperatury. 0.5stC w pomieszczeniu już czuć. Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1085 Opublikowano 11 Stycznia 2019 przy odpowiedniej temperaturze zasilania raczej bez problemów. Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1087 Opublikowano 11 Stycznia 2019 tak min 35 w zależności od zagęszczenia Cytuj
g69 Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1088 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Godzinę temu, Puławiak napisał: Spoko żadnego problemu. Przetestowane raz max 2 razy na dobe sie kocioł odpala W takim razie ile godzin w ciągu doby kocioł pracuje? Czy pompa pracuje ciągle,czy robi stop po sygnale od termostatu? Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1089 Opublikowano 11 Stycznia 2019 robi stop a ile godzin pracuje nie wiem dokładnie - zależy to od wielu czynników. Cytuj
eliks Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1090 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Godzinę temu, Dragster napisał: Ale czy to są oszczędności? Teoretycznie tak choćby na rozpalaniu ale 2 x dziennie bujać podłogę od nowa i czar pryska. Przecież taka płyta z betonu/anhydrytu ma ogromną bezwładność. Tylko niech ktoś nie pisze, że oszczędność jest na zapalarkach... :) A jak myślisz, jaki jest koszt pracy kotła przy 6-7 odpaleniach na dobę? Cytuj
g69 Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1091 Opublikowano 11 Stycznia 2019 A z jaką histerezą są te termostaty? Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1092 Opublikowano 11 Stycznia 2019 zależy od termostatu i ustawień generalnie tak średnio 0,5 st. Cytuj
Dragster Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1093 Opublikowano 11 Stycznia 2019 16 minut temu, eliks napisał: A jak myślisz, jaki jest koszt pracy kotła przy 6-7 odpaleniach na dobę? Myślę, że podobny a i komfort lepszy. Szczególnie jak sterujesz podłogę pogodówką. Cytuj
pastor Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1094 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Termostat daje stop w pomieszczeniu z podłoga i zatrzymuje pompę podłogi. Ale termostat kaloryferów daje grzać wiec piec grzeje. A w międzyczasie cwu odpali kocioł żeby się zagrzać. Tu chyba trzeba sporo czasu żeby dobrać parametry aby kocioł ciagle nie startował?35 w podłogę? Przy 0 na dworze? Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1095 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Przy podłogówce pracującej ze zmieną temperaturą czynnika i układzie bez bufora to kiepsko min 2 rozpalenia ale na godzinę Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1096 Opublikowano 11 Stycznia 2019 4 minuty temu, pastor napisał: Termostat daje stop w pomieszczeniu z podłoga i zatrzymuje pompę podłogi. Ale termostat kaloryferów daje grzać wiec piec grzeje. A w międzyczasie cwu odpali kocioł żeby się zagrzać. Tu chyba trzeba sporo czasu żeby dobrać parametry aby kocioł ciagle nie startował? 35 w podłogę? Przy 0 na dworze? A dlaczego nie ? Cytuj
pastor Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1097 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Jeżeli między odpaleniem mija 14 min to jest sens? Cytuj
Puławiak Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1098 Opublikowano 11 Stycznia 2019 14 min pomiędzy odpaleniami ? Przy jakim układzie ? Cytuj
pastor Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1099 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Pracuje grzejnik i podłoga. Grzejnik stop. Potem podłoga stop wiec kocioł stop. Ale potrzeba cwu. Kocioł start i stop. Ostygł pokój z grzejnikiem start. Nagrzał się wiec stop. A tu podłoga start. Cytuj
Dragster Opublikowano 11 Stycznia 2019 #1100 Opublikowano 11 Stycznia 2019 Ja mam 8 rozpaleń dobę przy średniej 0stC na zewnątrz. Instalacja mieszana, oba obiegi sterowane pogodowo. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.