Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Qutfa czyli grenpal i retopal to to samo czyli Piast , a ja tego dwie tony kupiłem , a mogłem brać Chwałowice .aż się boję jak mi się koksujący ekogroszek skończy i przyjdzie tym palić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się.....

Najlepsze jest to że jeszcze rok temu wszyscy wychwalali Greenpal do tego stopnia że trzeba było polować rano na stronie PGG żeby kupić. Jakbym wiedział tele co się dowiedziałem teraz z tego wątku to bym go nie kupił mimo fajnej ceny. Ja radzę sobie z nim dodając wapno bez niego spiekał się tak mocno a co za tym idzie bryłki były źle napowietrzone i smoliły jak diabli. Z wapnem jest ok. Najgorsze jest to mieszanie, niedość pyli opał to jeszcze wapno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xxyyzz napisał:

posiadam palnik sv 200n,

Masz najlepszy palnik jaki do tej pory wymyślono ja na podobnym paliłem miałem  z piasta i nie było problemu  z zapopieleniem kasety powietrznej .

 

3 godziny temu, berthold61 napisał:

Qutfa czyli grenpal i retopal to to samo czyli Piast , a ja tego dwie tony kupiłem , a mogłem brać Chwałowice .aż się boję jak mi się koksujący ekogroszek skończy i przyjdzie tym palić .

To się ciesz masz dobry opał no może trochę więcej popiołu będziesz  miał z piasta z chwałowicami miałbyś jeszcze wiecej problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xxyyzz napisał:

Przepalilem 0.5 tony greenpala. Od samego poczatku popiół spiekał się. Początkowo były to małe spieki. Problem jednak narastał i narastał. Kombinowałem z powietrzem w każdą stronę i nic nie pomagało. Raz dymiło raz spiekało sie w bryłę szkła. Dziś odkryłem przyczynę. Granulacja greenpala jest na tyle mala, że popiół jak i kawalki koksu przelatują do komory powietrznej palnika (posiadam palnik sv 200n, kocioł Skamp PV). Niewiem jak w klasycznej retorcie to wygląda ale skoro ma byc cieplej warto przeserwisować palnik szczególnie wszystkie kanały napowietrzania. Może zalega tam sporo popiołu blokujacego dokładny rozpływ powietrza.  Obecnie zmienilem paliwo na słaby ekogroszek ale do testów tego paliwa napewno jeszcze wrócę.

 Jak długo palisz na tym palniku? Mam ten sam palnik i niewiem właśnie kiedy zabrać się za czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale już grennpalem z dostawy grudniowej i nie mam problemów o których tu piszecie. Palnik ekoenergia 15-25 kw, bez deflektora, powietrze o 10 więcej niż na ekogroszku i w kotle jest czysto siwo. Popiół trochę się skleja nieraz w takie kawałki wielkości dłoni ale to nie problem spada do popielnika i nie przeszkadza w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
7 godzin temu, marcus312 napisał:

Masz najlepszy palnik jaki do tej pory wymyślono ja na podobnym paliłem miałem  z piasta i nie było problemu  z zapopieleniem kasety powietrznej .

 

To się ciesz masz dobry opał no może trochę więcej popiołu będziesz  miał z piasta z chwałowicami miałbyś jeszcze wiecej problemów .

Chyba jednak masz rację , teraz dopiero mi zaświtało że przecież w końcu września kupiłem dwa worki miału z kop Piast na próbę i w sumie fajnie się palił , więc na ekogrochu powinno być ok , pamięć mnie zawodzi cosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dioob napisał:

 Jak długo palisz na tym palniku? Mam ten sam palnik i niewiem właśnie kiedy zabrać się za czyszczenie.

Czyszczenie zależne od ilości przepalonej oraz granulacji. Ja czyściłem przed sezonem, może niedługo kontrolnie go otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Chyba jednak masz rację , teraz dopiero mi zaświtało że przecież w końcu września kupiłem dwa worki miału z kop Piast na próbę i w sumie fajnie się palił , więc na ekogrochu powinno być ok , pamięć mnie zawodzi cosik.

No to masz super dojście, bo znajomy właściciel dużego składu chciał zakontraktować wczesną wiosną przed sezonem kilkaset ton to nie chcieli nawet z nim gadać, a Ty w srodku sezonu dostajesz Piasta na worki ;) Brałeś je z prosto z kopalni czy handlarz na składzie powiedził Ci, że "ta kupa to Piast"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ze składu , on ten skład prowadzi od ponad 20-tu lat i wyjątkowo uczciwy gość , nigdy nikt złego słowa na niego nie powiedział i od zawsze brał z 3 kopalni węgle , Piast,Chwałowice oraz Marcel , z Marcela zrezygnował bo problemy z dostawami i cena niezbyt przystępna dla ludzi , a z drugiej strony Piast to tez żadna rewelacja mimo że spala się podobno ok to ten popiół to masakra , przerabiałem to jeszcze w zasypowcu palił się jak słoma ale bardzo krótko a dziennie ile wrzuciłem węgla tyle samo wybierałem popiołu , Marcel to była rewelka bo popiołu było tyle samo ale z 5 zasypów a nie z jednego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenpal jest taki sam jak rok temu, zawsze spiekał i brudził kocioł. Nic się nie zmieniło. Bardzo dobrym i skutecznym dodatkiem jest wapno. Ale i tak się lepiej spala niż czarna perła (mam to i to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem 1bigbag greenpala na próbę.

Nie paliłem nim solo,  ale mieszam w proporcji 1:1 z mocnym, ale spiekającym się dziadem z lokalnego składu. Jakby nie ustawiać, nawet z dużym nadmiarem powietrza, kociol się robi bardziej czarny niż przy tej samej proporcji dziada z Black power z obi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 07:38, bietka napisał:

podaj nastawy poprzednie i obecne proszę

Nic Ci to nie da bo mam eCoala i jadę na grupowym... Poza tym instalacja też inna więc i zapotrzebowanie także.

Ale ok: wcześniej miałem 3 podania i wiatr na 43, teraz dołożyłem tylko 1 podanie. Wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na greenpalu dłuższy czas i bez większych problemów. Pale na rynnie ze sterownikiem Timel skzp 02 w automacie. Greenpal wyparł u mnie sibugola z kotłowni który owszem ma mało popiołu ale ze to ma dodatek śrub, kamieni i innych dziwnych rzeczy które nieraz mi zablokowały podajnik. Ogólnie shit. Grennpal ma sporo większą moc niż ten rosyjski chłam i niema niespodzianek we workach. No i cena.....greenpal tanszy i mocniejszy. Moj kocioł to łyka i póki co nie widze następcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da bo mam eCoala i jadę na grupowym... Poza tym instalacja też inna więc i zapotrzebowanie także.
Ale ok: wcześniej miałem 3 podania i wiatr na 43, teraz dołożyłem tylko 1 podanie. Wsio.
Hej a jakie masz zużycie opału?
Bo z tego co mi się wydaje to bardzo małe.
Jak było ciepło i miałem zużycie małe to też byłem zadowolony. Przy większych mocach pojawił się problem.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalilem już w tym sezonie 1,5 tony greenpalu i jedyny jego minus to straszne ilości sadzy. Reszta jest do zaakceptowania. Przy mrozach - 5 i więcej kociołek mój wciąga ponad 25 kg. Jak jest na plusie to do 20kg. Jak to u was wygląda? W sumie to byłby fajny opał, tylko kurcze przez te ilości sadzy muszę co tydzień pół wiadra sadzy z kotła wybierać.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza to nic innego jak niespalony czysty węgiel. Trzeba wszystko robić żeby jej nie było bo tylko wtedy można mówić o czystym i efektywnym spalaniu. Zauważyłem że greenpal trzeba palić praktycznie równo z retortą.  Druga sprawa ten opał ma tendencję do spiekania więc trzeba sypać wapno żeby temu zapobiec. Jak nie posypiemy to spieki żużlowe skutecznie blokują dopływ powietrza do wsadu i to powoduje kopcenie. Ja już opanowałem ten opał i nawet ładnie kocioł na nim moduluje. 

Zrzut ekranu 2018-12-4 o 19.27.20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rynne nie retorte, i wiem z praktyki że ten opał nie lubi przestojow i musi mieć odpowiednią ilość powietrza by nie kopcic. I tak robiłem, teraz mam ponad 600kg varmo więc tym palę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super opał. Dostawa pod drzwi i opał suchy. W tym roku greenpal i retopal suche jak pieprz. Cóż z tego że trochę podkapca jak się wszystko spala na luty popiół po dodaniu wapna. można ten opał na siwo spalać i cena też jest jak narazie bezkonkurencyjna.55c82ec7b80b5478220c2155b211c190.jpg2729b6515aaa4ba6aacc6516563a546b.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie nie jest tak siwo, raczej czarno. Ale wiem że w moim kotle to ciężko powalczyć o czystość bo mam ruszt wodny.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na pierwszym zdjęciu jest szamot w komorze. Teraz testuje trochę inne ustawienia szamotu. Zdjęłam deflektor i oddzieliłem szamotem komorę spalanie od wymiennika ciepła zostawiając prześwit na parę cm przy tylnej ścianie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Temp na zewnątrz wróciły do takich jakie były w momencie robienia tych fotek więc może to miarodajnie wyjdzie.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 19:14, tomekdylla napisał:

Hej a jakie masz zużycie opału?
Bo z tego co mi się wydaje to bardzo małe.
Jak było ciepło i miałem zużycie małe to też byłem zadowolony. Przy większych mocach pojawił się problem.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Przy tych mrozach co były ostatnio (u nas nocami było około -8 do -10) to nie przekroczyłem 15kg na dobę.

Teraz to okolice 12kg schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.