Skocz do zawartości

arti61

Stały forumowicz
  • Postów

    124
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez arti61

  1. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Ja mieszam z niespiekającym i rynna się nie zapycha żużlem (nareszcie).
  2. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Naleśnik na rynnie wypuszcza korzenie i nie przesuwa się ani trochę.Co kilka godzin trzeba go zrzucić ,bo spaliny spadają nawet do 58 stopni.
  3. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Sadza też była ale dałem troszkę powietrza od popielnika i pomogło.
  4. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Witam w klubie. Ja mam kilka ton tego towaru, rynnę i skzp. Nie da się tego spalić normalnie. Kupiłem pellet na domieszkę ale na razie sobie leżą.
  5. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Powinni dodawać w gratisie tonę pelletu albo 300 kg wapna - do każdego big-baga :)
  6. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Tracę nadzieję- spieka się i zlepia już w fazie żarzenia.
  7. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Ciągle walczę ze spiekaniem tego szajsu, dałem powietrze na 9%- czas pokaże co z tego wyniknie, podawanie 4s.
  8. arti61

    Ekomiał Greenpal

    U mnie na rynnie greenpal się spieka i żużel blokuje dopływ powietrza. Dobrze było przy mocy 7-8 kw, teraz 10-11kw i kicha.Paliwo z lipca i na pewno ma RI około 20 albo i więcej. To co pisze na worku to bzdura totalna. Już w fazie czerwonego żaru przylepia się do pogrzebacza jak zruszam, więc nie jest to topienie się popiołu. Powietrze na 17-18% bo niżej sama sadza.
  9. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Luzem i mieszam z miałem z Chwałowic- są małe popcorny
  10. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Przez e-sklep mało go sprzedają, to może dlatego nie workują.
  11. Mam pytanie, czy w pracy automatycznej da się podnieść dmuchanie o np.6% ? Chodzi o czystsze kanały dymowe przy paleniu ruskiem.
  12. Następne próby w październiku bo nagrzać ponad 300l wody w obiegu w nieocieplonej chałupie to trochę paliwa idzie.
  13. Kolego Kamilu, ograniczenia srerownika nie pozwalają u mnie wydłużyć czasu spadku temperatury w czuwaniu z np. 40 minut do 55 (histereza 6). Chodzi o rzadsze cykle pracy kotła i nie w lecie tylko próby były pod kątem zimy.
  14. To tak jak u mnie, gdyby kolega Tomek wydłużył czas przedmuchu-to kociołek mógłby dłużej działać w czuwaniu i jakaś oszczędność paliwa by była :)
  15. Panowie robiłem próby w dwustanie i zobaczyłem,że w czuwaniu ten sterownik ma dla mnie za mało regulacji. Chodzi o to ,że min. przerwa przedmuchu zaczyna się od 5 minut (chciałbym np.3 minuty) a max. czas pracy dmuchawy wynosi 30 sek. Soft z jesieni 2017 czy u Was też są takie ograniczenia w czuwaniu?
  16. arti61

    Ekomiał Greenpal

    Do mnie dzwonił 25 minut przed dostarczeniem. Jak masz trochę pod górkę to trzeba pomocników ze dwóch. Jeżeli paleciak z bigbagiem ma przejechać dłuższy odcinek, to jest prawdopodobieństwo rozlecenia się palety. U mnie dwie z pięciu miały dolne elementy zgnite i był mały problem.
  17. Panie Tomku kiedy będzie ta nowa wersja softu z programatorem czasowym dla kotła?
  18. arti61

    Ekomiał Greenpal

    To zrównał się ceną z ruskim eko, który jest u mnie luzem na składzie po 700
  19. Witam wszystkich,mam kilka pytań odnośnie tego sterownika a mianowicie: 1. Czy będzie on współpracował z dmuchawą WPA120? 2. Czy posiada wbudowaną opcję ustawiania stref czasowych (chyba posiada)ale chcę się upewnić 3. Do jakiej mocy może być silnik podajnika? 4. Czy może (tymczasowo) sterować kotłem bez podajnika z samą dmuchawą?
  20. arti61

    Kocioł DS MPM

    Witam, gdybyś miał więcej żeberek na 1m2 byłoby ciepło przy niższych temperaturach na kotle.
  21. arti61

    Kocioł DS MPM

    Masz w łazience ,,piec kaflowy" i tak ma być. Przy kominie ceglanym wskazana jest troszkę wyższa temperatura spalin.
  22. arti61

    Kocioł DS MPM

    Carinus, dokładnie tak jest. Ja mam w kotle 9 cegieł szamotowych (ale nie w żadnym palniku). Mają na celu zawirowanie , dopalenie i ocieplenie spalin . 8szt. cienkich grubości 3 cm i jedna normalna, cięte w większości na kształt litery L i wsadzane pionowo z góry przez wyczystkę. Lało mi się kiedyś z kotła przez dolną wyczystkę i musiałem coś zrobić aby blachy nie skorodowały (ale komin zimne spaliny wykończyły). Zaczynałem od dwóch cegieł położonych w dolnej wyczystce i już było sucho. Potem dokładałem po jednej i sprawdzałem efekty. Jest super-jedyna wada ,to jak komin zimny-więcej rurek z gazety idzie do rozpalenia (trzeba rozgrzać najpierw cegiełki).
  23. arti61

    Kocioł DS MPM

    Dokładnie tak, ja przerobiłem komin ceglany na ,,kamionkowy" i po wielkiej ulewie we wrześniu miałem mokrą posadzkę w piwnicy. Przy ceglanym nigdy tego nie było-deszczówka wsiąkała w ściany komina.Pierwsze wrażenie po wejściu do piwnicy było takie, że kocioł skorodował :) .
  24. arti61

    Kocioł DS MPM

    Wstawić szamotki w czasie palenia? a i owszem ale wyjmować nie radzę. Rozgrzewają się do białości i żadne rękawice tego nie wytrzymają :) . Ale teraz chyba większość użytkowników dolniaków raczej przepala po kilka godzin na dobę -to z regulacją ilości szamotu nie powinno być problemu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.