Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji.
Dodałem wapno do opału.
Jest lepiej ze spiekami(które w zasadzie mi nie przeszkadzaly).
Jest lepiej w komorze spalania, nawet mogę powiedzieć że jest szaro i czysto.
Za to sadza zbiera sie w kanałach wymiennika.
I tam mam po spaleniu 150kg ok 0,5cm kożuszek.
Ma ktoś może pomysł o co chodzi?
W wymienniku jest chłodniej i tam się sadza osadza a w komorze spalania cieplej i się nie osadza?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomekdylla napisał:

Ma ktoś może pomysł o co chodzi?
W wymienniku jest chłodniej i tam się sadza osadza a w komorze spalania cieplej i się nie osadza?....

Sadza to niespalony węgiel....za mało powietrza w procesie spalania...

Nie wiem jak masz prowadzony palnik ale jeżeli dwustan to ustaw tak moc alby praktycznie nie odstawiał się kocioł w podtrzymanie, jeśli nie masz PID-a a do tego jeszcze przewymiarowany kocioł to nie unikniesz sadzy...przynajmniej na tym węglu co obecnie posiadasz...

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, ja też mam palnik Batory i prowadzę go w dwu stanie. Staram się go prowadzić tak aby nie przechodził w podtrzymanie. Wiąże się to z dużymi skokami temperatury kotła. Bo jak mi się termostaty otworzą to kocioł mi spada do 50 stopni, potem podbija na 60, a żądaną mam 70.

Kolego pochwal się na jakich nastawach uzyskałeś taki efekt i jaką masz temperature podajnika.

Ja za rada kolegi Yaro podbijam teraz powietrze. Zobaczymy co się uda uzyskać.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klapoluchy napisał:

Greenpal na batorym, obecnie jakieś 25kg/24h

Witam kolegę

Mały ten kociołek, jakiej on jest mocy? Cztery krótkie rurki przypuszczam 12-15kW. Pytam dlatego że chyba ze 200metrów ogrzewasz spalając teraz 25kg/d.

To by się potwierdzało, palenie z większą mocą i bez sadzy... przy większych mocach pracy palnika i długich cyklach pracy lub w PID, nawet ruszt wodny jest mniej uciążliwy.

Mnie osobiście bardzo cieszy taki widok :))

Pozdrawiam.Yaro

 

Edytowane przez YaroXylen
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to zrobić by czysto było. Próbowałem w dwustanie ale o ile jak idzie na samo CO jakoś powoli dociaga na zmniejszonych mocach tak jak zalaczy się CWU już nie daje rady i wtedy spada temperatura do ponizej 50stopni i ciężko dochodzi do zadanej. W pid czy jak tam to zwą działa lepiej ale jak dojdzie do zadanej przebija o 5 stopni i się odstawia.

Mam kocioł 18kW Pereko ogrzewam dom180 mkw same grzejniki i teraz mi spala 25kg peletu varmo. Piszę tutaj bo oczywiście wcześniej paliłem greenpalem. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moca kolego trafiłeś, kocioł ma 15kw, a grzeje obecnie 100m2 pietra, plus taką samą powierzchnie piwnicy do której coś oddaje instalacja i jest tam 18-19C, jest jeszcze jedno pietro niezamieszkałe które też coś bierze.

Kociol na sterowniku ecoal w trybie grupowym ale tylko na jednej mocy i ustawiony na styk. Zapotrzebowanie obecnie wacha się miedzy 4-5kw i u mnie jest czysciej jak pracuję z mniejsza moca niż jak ma ostrzej gonić, myślę że jak bym miał średniego batorego było by lepiej a jak miał bym teraz wybierać palnik to napewno jakiś obrotowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę że dostawcy opału prześcigają się z promocjami. CP, STABEK, Czarny-Piorun w promocyjnych cenach, jakie doświadczenia macie z tymi groszkami. Ktory można pokusić się o zakup. Chodzi o opinię prawdziwe, w sensie palę tym lub paliłem nie to co w necie znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Janikp80 napisał:

Panowie, widzę że dostawcy opału prześcigają się z promocjami. CP, STABEK, Czarny-Piorun w promocyjnych cenach, jakie doświadczenia macie z tymi groszkami. Ktory można pokusić się o zakup. Chodzi o opinię prawdziwe, w sensie palę tym lub paliłem nie to co w necie znajdę. 

Ja mam Stabka 3 palety na zimę. 2 kupione w sierpniu i jedna na promocji w Black week. W sierpniu bodajże 870 zł na black week 749. Generalnie fajny, gruby węgiel, obydwa razy przyjechał suchutki. Spieki się robią na palniku ale kruszą sie same, nie blokują podajnika. Popiołu jest, podejrzewam, że tak jak deklarują jakieś 9-10% z każdego wora.

Czarnej perły nie znam.

Pioruna kupiłem 2 dni temu, czekam na dostawe.

kociołek Malina 12kw, dom ocieplony 130 m2 pow. grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klapoluchy napisał:

Zapotrzebowanie obecnie wacha się miedzy 4-5kw

Witam. Czyli paląc słabym węglem (23-24MJ) i sprawności70% powinieneś spalić ok.20kg.. to jednak nie 25kg/h

skoro piszesz u mnie jest czysciej jak pracuję z mniejsza moca niż jak ma ostrzej gonić..... to kłania się korekta na + powietrza przy większej mocy, gdyż troszkę więcej wiatru potrzeba(ale nie każdy ster to obsługuje).

Ja obecnie równiutko worek 25kg dziennie na przemian sypię dzień miału i dzień groszku (samo się wymiesza), od trzech dni w nocy -1, dzień +3.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://esterownik.pl/device/12367

Odnośnie mojego zużycia to dane które podałem mogą być obarczone jakimś błędem ale to nie apteka zebym co do grama liczył, ogólnie i tak w tym roku jest spoko, do chwili obecnej poszło jakieś 700kg greenpala i dalej juz czeka paleta stabka kupiona tez w bardzo dobrej cenie. Mam nadzieje że jeszcze trafi mi się jakies promo pod koniec stycznia i sezon bedzie zaliczony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klapoluchy napisał:

Odnośnie mojego zużycia to dane które podałem mogą być obarczone jakimś błędem ale to nie apteka zebym co do grama liczył,

Jasne że dokładność bez przesady wystarczy 10-15%, to już wiarygodny wynik, A swoją drogą to to nie myślałeś czy to zużycie nie jest za wysokie? Jaką masz temperaturę w domu?

Pytam się, gdyż ja ogrzewam 300m i 6 osób CWU i stała temp 23stopnie, i teraz idzie 25kg/d ruskiego, a u Ciebie 100metrów + coś tam jeszcze...i 20kg/d to chyba trochę sporo...

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, YaroXylen napisał:

Pytam się, gdyż ja ogrzewam 300m i 6 osób CWU i stała temp 23stopnie, i teraz idzie 25kg/

Kurde ja nie mogę się zmieścić w tak małym zużyciu :(( U mnie teraz na samym greenpalu 34 kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wpisane że 280m ale nieocieplony... może to jest problem...Ja szaleństwa z ociepleniem nie mam tylko styro 12cm i trochę wełny na poddaszu...

Już pisałem jak było teraz te parę dni chłodu i w nocy do -14spadało to nawet i 37kg/d odnotowałem ale to na razie tylko raz, a teraz godz.23:00 i 7stopni ciepła pokazuje na dworzu a bufor naładował się ok.16.00 i stoi pełny tyle tylko co pompa CWU włączyła grzanie bo wszystko się kąpało....

YARO.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro to docieplenie  to mi spać nie daje od dwóch lat.Wiem,że mam duże straty,ale zbieram kasę może kiedyś się uda:)) Na zachodzie mają lżej bo państwo dokłada.A u nas to musisz mieć poparcie lub wejścia w NFOŚ bo zawsze kasa już rozdysponowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiem że dużo i chciał bym mniej i też w szoku jestem jak czytam jakie niektórzy mają spalanie. W domu ma tak 22-23C, instalacja prosta: 1 pompa CO i 1 CW, grzejniki aluminiowe ze 120 żeberek i termostaty na nich. Chata do połowy podwójny mur z pustka i styro 12cm, a pół z pustaka H+H i też styro 12, dach wełna 25cm a wiec nie jest najgorzej a mimo to zużycie spore. Jedyna opcja żeby coś poprawić to polepszyć izolacje rur CO w piwnicy żeby tam nie grzać no chyba że ktoś ma lepszy pomysł, jestem otwarty na propozycję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, panczo88 napisał:

Yaro to docieplenie  to mi spać nie daje od dwóch lat.Wiem,że mam duże straty,ale zbieram kasę może kiedyś się uda:)) .......

Kolego trzymam kciuki, każda izolacja jest dobra, niektórzy nawet mówią że nigdy jej dość...oczywiście bez przesady, jednak na dzień dzisiejszy ja bym te 15cm położył a nawet 20cm bo się opłaca. Nawet myślałem dokleić jeszcze do tego co mam z 10cm, ale to i okna lepsze by wstawił i elewacje,obróbki.... i też by pękło kilkadziesiąt tys. złotych.... A NIECH MŁODZI MYŚLĄ MNIE STAREMU WYSTARCZY.... :)))

YARO.

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panczo, jak bym liczył na Państwo to dalej byłbym w ciemnej dupie ;) .

Jak nie masz dwóch lewych rąk, masz jakieś doświadczenie budowlane, chęci i trochę czasu wygospodarujesz to ocieplenie sam zrobisz, trochę poczytać, trochę pooglądać na YT,  dobrać materiały i narzędzia i choćby po jednej ścianie jakoś to pójdzie, siatka i klej nie muszą być idealnie, oby "w miarę" równo, tynk przykryje niedoskonałości. To naprawdę nie jest trudne ;)  tylko trochę roboty trzeba włożyć i trochę wiedzy łyknać.. A jak uda Ci się zmobilizować kogoś z rodziny do pomocy to pójdzie szybciej i będzie w miarę tanio. 

A do tynku to możesz i za 5 lat kogoś wynająć, z oszczędności na opale ;) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, klapoluchy napisał:

Kurde wiem że dużo i chciał bym mniej i też w szoku jestem jak czytam jakie niektórzy mają spalanie......

U siebie cały parter podłogówka na górze reszta tylko grzejniki. Przypuszczam że różnica jednak wynika z tej podłogówki. 13lat minęło jak mieszkam w tym domu, w poprzednim tylko grzejniki i słaba izolacja była to zużycie opału bardzo duże mimo że metraż prawie połowę, to 5-6 ton w zasypowcu na zimę wyszło kominem, teraz dwa razy więcej powierzchni to ta sama ilość starcza na cały rok, gdyż CWU tylko z kotła mam. ...No i ten bufor....robi robotę i chyba to jest sukces :))))

YARO

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lubelskisamuraj napisał:

Nie wierzę w takie spieki, każdy węgiel da się doprowadzić do w miarę bezproblemowego spalania.

Ojojoj.......ja na miejscu szanownego kolegi wstrzymałbym się od takich odważnych wypowiedzi...szczególnie w domowych kotłach...i rynna też by nie pomogła...

A wiarę w tym przypadku zostawiłbym daleko od kotła :/

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.