Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam 

Nie zakładałem nowego tematu, ale zakupiłem w tym roku 2 tony greenpala i mam pytanie odnośnie ustawień.

Po rozpoczęciu palenia nim musiałem ustawienia zmienić. 

Ustawiłem:

Podawanie min.2s. max 3s przerwa 30s

Wentylator 30% (rusza od 20%)

Przy takich ustawieniach spala się dobrze, spieki są ale do przyjęcia. kocioł bardzo długo pracuje do temperatury zadanej 65 stopni. Retorta obrotowa, przesłona na wentylatorze otwarta na maxa. Temperatura spalin około 130stopni, termometr w czopuchu.

Teraz zmieniłem ustawienia na :

Podawanie min 4s. max 5s. Przerwa 55s

wentylator,30%

Zobaczymy jak będzie. Ustawienia zapisuje sobie w zeszycie.

Proszę o informację czy ktoś pali greenpalem i jak to u niego wygląda.

Nie wiem czy lepiej jak kocioł pracuje bardzo długo czy jak chwilę i stoi w podtrzymaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat paliłem Greenpalem zanim stał się popularny, bo kosztował 630-650 z przesyłką za tonę.
Z racji mniejszej granulacji ma wyższy potencjał podajnika. U mnie było to 14,7-15kg/h względem 10,7 kg/h groszku z Piasta.wiec należy to uwzględnić w swoich obliczeniach.
Nigdy mnie się nie spiekał. Popiołu podobnie jak w eko Piast w granicach 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że trzeba zmniejszyć podawanie bo lubi kopcić. Mam też problem z utworzeniem kopczyka, pali się na równo. Jak chce zrobić kopczyk to znowu pojawia się dym i czarno w kotle.

A pytanko lepiej jak kocioł długo pracuje do osiągnięcia temperatury zadanej czy jak chwilę i stoi w podtrzymaniu bo nie wiem jakich ustawień szukać. Muszę też brać pod uwagę komin bo mam zwykły z cegły.

Z ekogroszekiem jakoś było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś, jak obecnie z dostępnością? Od tygodnia odświeżam stronę pgg i ciągle brak towaru. Dostałem od nich info "W miarę możliwości produkcyjnych produkt jest dodawany do oferty Sklepu" czyli nic nie powiedzieli. Może ma ktoś info np. o której godzinie wrzucają, tak jak w ubiegłym roku? Czy teraz jest jak popadnie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 3.07.2023 o 20:48, Szymek00 napisał(a):

Panowie ekomial greenpala... Do pieca na ekogroszek? Warto?

Warto ale najlepiej do temperatury około 0 st. C. Poniżej już zużycie mocno wzrasta i trzeba przejść na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenpal spała się tak samo jak groszek Piast. Taka sama ilość popiołu około 7%
Paliłem niem kilka kat zanim zrobił się popularny i mocno podrożał.
Kupowałem bezpośrednio z kopalni. Oficjalnie ma gratulacje 3-20mm ja sądzę że było to bardziej 3-25mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szymek00 napisał(a):

Ja palę greenpalem... Przy-18 spalanie miałem 27kg... 

 

 Teraz przy -2 19kg

W domu 22.5 stopnia 130m2 

Ja mam powierzchnię około 280 m2 a piec Defro 25kW 5kl. Przy -12 spala około 20 kg ekogroszku. Greenpal za szybko znikał z podajnika😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mojego Greenpala

IMG_2496.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem tydzień temu 2 tony grennpala. Mam go w workach, ale na razie czeka na cieplejsze dni. Teraz palę karlikiem. 

IMG_20240117_192241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden big bag Greenpala spaliłem od 01.10. do początku grudnia. Od grudnia też palę Karlikiem zakupionym luzem. Drugi big bag czeka na cieplejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.