Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Też pale w tym sezonie Greenpalem. O wiele mniej mi brudzi wymiennik niż zeszłoroczny Silver z Bartexu. W porównaniu do Silvera nawet bym powiedział, że to mega czysty opał. JA osobiście dodaje trochę wapna żeby nie żużlował. Paliłem na ręcznym 2 stanie, ale obecnie przeszedłem na spalanie grupowe i udało mi się wreszcie ustawić kocioł idealnie (sterownik bruli, palnik ekoenergia 10kw). Żadnych spieków. Czasem trafi się jakiś drobniutki żużel ale rozpada się jak spada do popielnika. Kocioł czyszczę po każdym zasypie, ale wcale nie ma takiej potrzeby. Przy Silverze po 3 dniach miałem wszystkie kanały zasyfione.

Dla mnie Greenpal jest prawie idealnym opałem. Mam małe zapotrzebowanie na ciepło i spalam go tyle samo co droższego opału, więc po co przepłacać?? Jedyny minus to spora ilość popiołu, ale podobnie było przy Silverze z obi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Kiedy Green był kupiony?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Z tego co wróble cwierkaja- kupisz teraz to już tak nie będziesz chwalił

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli co...fajnie było się się skończyło jak w karenie?Znowu trzeba będzie szukac czegoś innego.Ja kupiłam 2 tony pod koniec sierpnia i kolejne 2 w połowie wrzesnia.Te pierwsze spalam teraz i jest ok.Ciekawe co będzie jak pójdą 2 następne.Mam tez karlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę brał tonę początkiem grudnia to się przekonam jak naprawdę jest i czy rzeczywiście nastąpił spadek jakości.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że z czarnym kotlem nie tylko ja mam problem, to jakaś masakra. Raz na tydzień czyszczę i mam z pół wiadra samej sadzy. Zdaje sobie sprawę że pewnie swoje robi ruszt wodny, ale przed mrozami i na innym opale tak nie miałem. Praca dwustan czy PID w obu przypadkach to samo. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR 12kW, palnik Batory, Greenpal

I oczywiście czarno w piecu.

Opał suchy, część z kwietnia, część z sierpnia, w obu przypadkach kopci i smoli na czarno.

Ktoś już wymyślił jak tym palić bo mnie już k*wica bierze?

Od razu powiem, że komin drożny, czopuch też wyczyszczony, palę w grupowym i mogę sobie wachlować podaniami i nadmuchem i ciągle to samo.

Interesujące jest też to, że spaliny ładnie szybują w górę, noże nawet za wysoko jak na mój gust (130⁰ i w górę), gdzie wcześniej trzymały się na około 110.

Na palniku fajnie się to pali, płomień wysoki (tylko właśnie kopcący), spieki są uzależnione od tego jak ustawię nadmuch, bardzo kruche, rozpadają siew same w dłoni.

Edytowane przez pigmey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh mam rynne w dodatku z rusztem wodnym..... Oj masakra z ilością sadzy!! Cegly szamotowe dziś na ruszto poszły, zobaczymy co to da. Dodaje również wapna. Poza tym nie wiem jak prowadzić ten kocioł, teraz mam w PID(Fuzzy Logic) i podczas małej mocy 3...4kW nadmuch jest tak słaby i kopci z rynny. Jak dam więcej powietrza to się odstawia w nadzor i też kopci. Juz sam nie wiem co jeszcze mogę z tym zrobić. Palę oczywiście greenpalem obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się poddałem.
Tak samo próbowałem wszystkich parametrów na grupowym.
Potem przeszedłem na 2 stan.
Ustawiałem go na niższej mocy aby palił non stop, potem próbowałem większych mocy, aby przechodził w podtrzymanie.
I cały czas to samo.
Ostatecznie ma grupowe z histerezą 5 stopni. Większa moc bez problemu podbija temperaturę, moc min podtrzymuje.
Tym sposobem nie wchodzę w podtrzymanie.
Mimo wszystko i tak muszę kocioł czysco co załadunek a sadzy sporo.
Gdyby komuś się udało osiągnąć efekt czystego wymiennika na dwu stanie lub grupowym to bardzo proszę o parametry.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień po czyszczeniu i pracach by jak najmniej kopcil a co za tym idzie by jak najmniej sadza kocioł zarastał. Wygląda że jest lepiej, nie super ale lepiej. Dodałem na ruszt cegly szamotowe, dodałem wapno i tak popracowalem sterownikiem by pracował ciągle przy takim podmuch by jak najmniej czarnego dymu z palnika było. Zadaną na kotle mam teraz 70stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki daj

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fotki, czego konkretnie fotki chcesz? Palnik, ustawienia, wnętrze kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lechumb tak super czystego kotła jak ty to nie będę miał. Niestety mam generator sadzy=ruszt wodny ale robię wszystko by ograniczyć jego ilość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o fotki tego Szamotuł i możesz dać też palnika.forumowicz KamilMiernik też ma ruszt wodny i jest przykładem że też da się prowadzić czysto kocioł bez żadnego Szamotuł i zawirowaczy

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak można, narazie doszedłem do tego że kocioł nie przechodzi w nadzor przy powietrzu na poziomie zapewniającym minimalne natlenienie panika by bardzo nie smolil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stosuje wapno.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda szamot na ruszcie oraz sam palnik. Jak widać jest pył a nie ma sadzy. Wcześniej już dzień po czyszczeniu miałem czarno. d4419a64e474a569fb4463ab28e764fb.jpg604f626c27a6d1879b2517bd9a0aa433.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.