Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

No to spoko. Celownik ustawić i jutro celujemy. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szybko klikać ile ton czy z akcyza czy bez i ewentualnie wybrac powod zwolnienia z akcyzy i zamow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ucelowalem big baga. W 2 minuty 10 t się rozeszło. No dobra musze teraz sobie woreczki skolowac i workownice;) 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie ja kupiłem 50 szt za 34 zł z przesyłka chociaż i tak zmieściłem się w 36workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Juz zamówiłem. Teraz muszę wymodzic jakąś workownice;) 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprawię sie;). Pgg ogłosiło oficjalnie na stronie sprzedaż groszku Karlik od 03.09. Ktoś coś wie, co to za towar? Może ktoś już go testował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza?? Czekacie tak jak ja na dostawę? A propos dostawy, jak działa ten spedytor JASFBG? Jakie doświadczenia, jak z czasem dostawy. Dostałem potwierdzenie wysłania. Dzwonią wcześniej, czy przyjeżdżają bez zapowiedzi? Pytam bo do 15 nie ma mnie w domu, ale jak zadzwonią to w 15 minut mogę się wyrwać z firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonił 25 minut przed dostarczeniem. Jak masz trochę pod górkę to trzeba pomocników ze dwóch. Jeżeli paleciak z bigbagiem ma przejechać dłuższy odcinek, to jest prawdopodobieństwo rozlecenia się palety. U mnie dwie z pięciu miały dolne elementy zgnite i był mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Na razie widzę na tracking, utknelo w Czeladzi. Ostatni wpis z wczoraj 21:30 o przyjęciu na magazyn. Tak więc jeszcze poczekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj udało mi się kupić 2t. Podminowany info z forum, że szybko schodzi czatowałem jak sęp do godz. 7.00 ;) Okazuje się, że chyba nie ma co wpadać w popłoch bo o 7.53 dostępne były jeszcze 2t. Także szał zakupów Greenpala się chyba zakończył.

Janikp80 napisz w jakiej frakcji dostałeś, bo ciekaw jestem swojej a kupiłem tylko dni po Tobie.

Pzdr W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem tel od kuriera że będzie koło południa. Zrobię fotę jak przyjedzie. Dziś tak są jeszcze  dostępne 2t w poniedziałek całość w 2 minuty się rozeszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamawiałem, a dziś dostawa. Więc 4 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli palić się będzie tak jak wygląda to dokupuje jeszcze na sezon. Suchy i granulacja jak na zdjęciach. Zasypałem worek do podajnika i zobaczymy jak mi CWU będzie grzać. Jutro będę mógł coś powiedzieć na temat spalania u mnie jak go trochę przeleci, narazie to dopalam resztę testowego VARMO. 

IMG_20180831_163047.jpg

IMG_20180831_144629.jpg

IMG_20180831_160430.jpg

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj leci w retorcie ten greenpal i jak narazie jest swietnie. Ja mam mniejsza granulacje albo sie myle. Na zywo wyglada drobniej a na zdjeciach juz inaczej. Najwazniejsze ze sie dobrze pali. 

1535788477071304144480.jpg

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko złudzenie. Ma uziarniene jak deklarują od 3 do 20. Choć zdarza się drobna frakcja jak i grubsze kawałki. Grunt że mimo nazwy nie jest to miał tylko taki grys. Zadowalająca jest również jego suchość, myślałem że bardziej wilgotny będzie. U mnie się od wczoraj spała. Ciekawi mnie tylko czy nada on się na cały sezon czy trzeba myśleć o mocniejszym opale na zimową porę. W zeszłym poszło mi 4t różnego groszku, testowałem kocioł (montowany w zeszle wakacje). Chyba zrobię tak iż dokupie jeszcze tone lub dwie i kolejne dwie grochu z pgg. Zobaczymy jaka cena i warunki nowego karlika.

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten nowy towar, może ktoś go kupił? Niech się pochwali, zastanawiam się czy zaryzykować czy zostać przy retopal skoro ma on dużo pozytywnych opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała wilgoć to chyba norma, i oby taka została tak samo jak jego uziarniene. U mnie świetnie się to spała, popiół bez spieków. Ciekawi mnie tylko jak on się sprawuje przy niższych temperaturach. Palił ktoś nim w zimową porę? Daje rade? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem greenpalem w marcu, schodziło go 11-12kg dziennie a dla porównania w tym samym okresie "młodego syberyjskiego,, ekogroszku 15-16kg.  Zimą paliłem Retopalem, spalałem w mrozach 13-14kg/dzień.

Myślę że jeśli komuś sprawdził się zimą retopal to greenpal też da rade.

Na nadchodzący sezon mam 2 tony greenpala.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.