Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam wrażenie że środek kopca się nie dopala, bo cały obwód rozjarany jak w kuźni i fajnie się dopala a na środku jakby mniej, ale jak dam więcej wiatru to się strasznie spieka 

Jak mialem zapchany wylot powietrza przy retorcie to tez srodek mialem ciemny a na okolo bylo rozzarzone.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Visitor1230 napisał:

Az dziwne ze tam cokolwiek sie pali. 

Pali się i to jaki pieron, zadaną osiąga w 15min i 10min odpoczynku, z temp. nie mam żadnego problemu przy nastawach 4s/65s

9 minut temu, atp2000 napisał:

Jak mialem zapchany wylot powietrza przy retorcie to tez srodek mialem ciemny a na okolo bylo rozrzazone.

W sobotę uszczelniałem retortę, wszystko wyczyszczone i drożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
55 minut temu, mafik napisał:

Pali się i to jaki pieron, zadaną osiąga w 15min i 10min odpoczynku, z temp. nie mam żadnego problemu przy nastawach 4s/65s

Otoz to. Zadana to powinien osiagac w dwie godziny a nie 10 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

cos robisz zle. jak zmieniasz parametry to tylko jeden na raz....

I jeszcze kolego jak zmieniasz przerwę z 68 na 80 to się nie dziw że d..pa blada, jak wracasz z 80 do 60 też się nie dziw że nie możesz ustawić bo palnik zamiast spalać węgiel po prostu nim wymiotuje bo za dużo jak po libacji. Dlaczego nie podnosisz lub zmniejszasz czasów o 1-2 sekundy tylko o 10 czy 20sekund????????!!!!!! przecież to logiczne......

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafiku, w domu 170 m2, ocieplonym, z podłogówką, mam na tym piecu (w dwustanie):

- podawanie 5-7 sek. (zależy jak ciepła doba)

- przerwa 110 sek.

- nawiew 42%

W podtrzymaniu:

- praca 15 sek.

- nawiew 15 sek. co 10 minut

Węgiel 26 kJ. Na piecu zadana 61*C, CWU 42*, podłoga 30*. Niewiele spieków, trochę sadzy. Zużycie 15-20 kg/dzień.

Jasne, może być lepiej, jednak cenię sobie wolny czas ;)

Edytowane przez RobertEPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:
  23 godziny temu, mafik napisał:

Jakichś wybitnych spieków nie mam więc w tym kierunku raczej nie będę kombinował, wstawię fotki popołudniu jak ten niedopał wygląda.

Ruch mam stały 4s, podawanie było 79, od rana jest 82

 

2 godziny temu, mafik napisał:

......myślisz że nie próbowałem ? Wczoraj rano ustawiłem przerwę 80s to mi piec całkowicie wygasł, więc zacząłem wszystko od zera z przerwą 60s i dalej wywala. 

Teraz chłopie popatrz na ustawienia na 79sek przerwy kocioł chodził ...na 82 zagasł a ty na 60 sekund wracasz...??? pomyśl..... no naprawdę pomyśl

Wszystko w tym wątku masz napisane tylko jeszcze raz przeczytaj.

Z całym szacunkiem. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Czy ty masz szczelnie tą klapkę zamkniętą?

Bo słyszę że tata często do kotłowni zagląda a starsi ludzie kręcą gałami że jak zgaśnie to mu powietrza klapką dołożę.....

indeks.jpg.8992327cb2dc0931ad36db8908780baa.jpg

sorki ale to się na forum daje usłyszeć.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiadasz cytatem .... wszystko było już napisane ...wystarczy przeczytać.

imageproxy.png.9cdd543133348720f336c1cf02dffed2.png.46ae38c49b89fa4d20eed1f3c417b521.png

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na dolną część instrukcji. PID też się potrafi odstawić

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zzzz....czym?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale tak jak mojemu wnuczkowi tłumaczę......w swoim kotle podawanie masz ręczne jak w zasypowcu raz na kilka godzin np15kg, czy sterownik automatyczny ...XXX...(bez PID-a) w piecu z podajnikiem... etc...itd...

Pomijam szczegóły techniczne.....

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzięki mnie :)) .... tylko pokazałem palcem w instrukcji część dotyczącą twojego kotła :)))

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad że powietrze idzie od strony podajnika i nie rozchodzi się jak widac równo... Inna sprawa że jak nie masz przeciwzwoju to opał pewnie wychodzi po fajce bardziej po przeciwnej stronie niż podajnik

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Przeciwzwoj tj zależne od ślimaka, nic nie domontujesz. Czytałem jak walczysz z ustaleniami i uszczelniasz/ czyścisz itd. Nie chce się mieszać z podpowiedziami bo uważam że lepiej jak jedna osoba doradza. Napisałem tylko o tym przesypie bo też kiedys z tym walczylem. Jedno pytanko jeszcze jaki masz węgiel?

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.