Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy na sterze nie masz ustawione priorytet cwu. Wtedy wyłącza pompę co

 

Pokaż z schemat jak masz połączone

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez staryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetu nie mam ustawionego, poprostu większość ciepła idzie na CWU, na CO normalnie idzie w tej chwili 45-46st., a jak sie załączy CWU to na CO spada do 40st. i się wychładza

Poniżej fotka układu, na lewo odejście na CWU, na prawo na zawór 4D który steruje układem COpost-74918-0-21620600-1519667215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz osobno pompę cwu i co. Bo pompy na co nie widzę

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jak załączy pompa cwu to podbiera pompie co. Jedyne co możesz zrobić to spróbuj ograniczyć przepływ cwu. Wolniej sie będzie grzać ale za to co nie powinno tak bardzo cierpiec

 

Czysto z ciekawości ile teraz spalasz?

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez staryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wychodzi jakieś 35kg na dobę ale ogólnie szału z temp.w domu nie mam, ale nie chcę zbytnio kombinować, byle do piątku, a potem już będzie cieplej;)

Przytłumić troche zawór kulowy na bojler? Pompke mam na najniższym biegu

Edytowane przez mafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało palisz. Weź pod uwagę że remp w domu będzie spadać, a w pt nagle się podniesie bo mury zamrożone więc trochę im zajmie. Czemu nie zmienisz żeby mieć komfort lepszy.

 

Przymknales cwu? Lepiej jest?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbij cwu więcej i sprawdzisz

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie testuję caly czas i póki co przy obecnej temperaturze -13 na zewnątrz piec daje radę na nastawach 9 s podawanie 124 s przerwa, nadmuch 14%. Fakt meeega długo dochodzi do zadanej ale udaje mu się. Aaa i podłogówka 34 stopnie ustawiona. Chałupa 220 m2. Fajne jest to, że nie ruszam w ogóle czasów. niech sobie pobiera regularnie. WOde u mnie dość długo grzeje ale w sumie priorytetem jest CO, nie CWU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem wieczorem przerwę o 5s, podniosłem na zaworze 4D, na układ idzie 58st., zawór kulowy na CWU przytłumiłem o 40%

Rano zauważyłem że regularnie i szybko osiąga zadaną, poczekam do wieczora jak się włączy CWU na dłużej, bo wieczorem na godzinkę się włączyło, ale to troche za krótko żeby mieć pełen obraz jak się CO zachowa

Ale pytanie czy takie rozwiązanie jak zrobił instalator jest OK, a poprostu kwestia ustawienia dopływu wchodzi w grę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile normalnie Ty grzejesz to.Cwu u mnie baniak 200l i przy wzięciu wody do wanny 120 l za 20 min mam na nowo ciepła wodę

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co masz tak wysoko? Różnica zależy pewnie od tego że różnica zasilania a temp bojlera jest mała a na pewno z budowy. A masz pionowy czy poziomy zbiornik?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba masz poniekąd odpowiedź. Ja mam pionowy, kiedys miałem poziomy 2plaszcz i cieszę się że już go nie mam. To zalezy doczekać używasz. Ja wcześniej miałem 42 i w zupełności wystarczało. Na prysznic nawet za gorąca tylko wiadomo że więcej jej schodzi bo mniej zimnej dopuszczasz. Musisz poprobowac, ale 2 h grzania cwu to masakra, jak w elektrycznym. Ew włącz pompę na stale(choć u Ciebie widać że zakłóca co) tylko przepływ minjmalny ustaw

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zmniejszyć zadaną na CWU na początek, ale ogólnie chyba zacznę się rozglądać za nowym bojlerem bo faktycznie jest masakra, czasem to nawet 3h musi dobijać temp. i teraz widzisz sam że w tym czasie mi się grzejniki wychładzają, jakbym miał 20min tak jak u Ciebie to nawet bym nie odczuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wcale się nie dziwię że się chlodza

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mój kocioł ma 2 wyjścia i 2 wejscia więc mam podłączone osobno. W całej instalacji ogólnie mam 4 pompki(da się to zoptymalizować), że względu na to że już po instalacji kotła dokładane były kolejne obiegi jak choćby podłogówka(dodatkowa pompka). Obecnie moje cwu grzeje się non stop zapewniajac mi temp powrotu na poziomie ok 50 stopni.

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nowy pionowy bojler będzie się szybciej nagrzewał ?

Muszę znaleźć najlepsze rozwiązanie, czy włączać na stałe CWU, ale wtedy pompka będzie "wachlować" cały czas

Troche mi się to średnio widzi bo to zabytek i prądu pewnie pożre sporo, musiałbym wymienić na nowszą bardziej energooszczędną

No i teraz pytanie jak to wpłynie na pracę CO, bo teraz ogranicza... Ehhh same problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo nie jestem hydraulikiem instalatorem itp.. Jestem zwykłym użytkownikiem z jakimiś tam doświadczeniem

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z ociepleniem, postanowiłem przełączyć piec na tryb letni czy grzanie tylko CWU

Ku mojemu zaskoczeniu z automatu sterownik zmienił temp. zadaną na 45st.

Rozumiem że to ze względu na szybki i ciepły powrót i nie wpłynie to negatywnie na żywotność kotła

Normalnie przy sezonie grzewczym miałem 58st., 60st. w bardzo mroźne dni i ogólna opinia mówi żeby poniżej tej temp nie schodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie letnim zadana kotła to zadana CWU - tak to sobie chyba Tech wymyślił - po co? Nie wiem. Podnieś CWU to i zadana kotła pójdzie do góry.

 

PS. Dużo ciepłej wody zużywasz że opłaci się kocioł trzymać w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.