Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić można oficjalnie na Ukrainie i w Słowenii, w Polsce póki co tylko z programów wymiany.

Na początku wątku przedstawiciel firmy twierdził, że będzie ale w przyszłości :) minęło pół roku i dalej nie ma.

 

Mój przyszedł tydzień temu i stoi po domem czekając na ekipę monterską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.04.2018 o 17:59, munior napisał:

Jarsi 102 ,w grudniu opisywałeś ze okroiłeś palnik z mocy na takie ustawienia:

Temperatura zdana - 70C

Histereza kotła - 15C

Moc maksymalna - 10kW / nadmuch 11%

Moc pośrednia - 8kW / nadmuch 9%

Histereza przejścia na moc pośrednią 10C

Moc minimalna 6kW /nadmuch 7%

histereza przejścia na moc minimalną 5C                                                                                                                     Pytanie ,czy w zauważalny sposób wpłyneło to na obniżenie spalania ?

Wielkiej różnicy w spalaniu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Na przełomie lipca i sierpnia mają mi to cudo montować z projektu OZE ,  o który starała się gmina. Przysługuje mi kocioł o mocy 15 kW.  Przyznam, że nie miałem styczności z jakimkolwiek kotłem automatycznym . Ogólnie chciałem kocioł w którym można spalić owies, można powiedzieć, że mam dostęp do 2 ton na rok  za grosze. Ale niestety, tutaj jest mowa tylko na pellet. 

Nie daleko mnie jest magik co buduje piece do spalania owsa. Byłem i widziałem, to jest po prosu poezja, jak to mu się spala. Tylko gościu pali 365 dni 24h. 

Ja nie mam tyle owsa, a do mich 2 ton dokupić jeszcze ze 3   po cenie rynkowej, to żaden interes lepiej już ten pellet. 

Ciekawe jak by wymieszać np. 700 kg pelletu z 300 kg owsa i spróbować spalić. 

Kiedyś znajomy dzwonił do konkurencyjnej firmy z tym samym pytaniem i odpowiedzieli mu, ze samego owsa nie spali, lecz po wymieszaniu 50/50 powinno puść, oczywiście podobny palnik. Ale ostatecznie nie zamontował kotła na pellet i dalej nie wiem czy to jest możliwe.

Może ktoś z Was próbował w tych kotłach mieszać pellet z owsem ? 

Co ogólnie myślicie o tym?

Za podłączenie  się do dyskusji z góry dzięki.

 

Pozdrawiam 

Radek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem należałoby się zwrócić prosto do firmy Heiztechnik, ja bym nie ryzykował na własną rękę niczego innego jak pellet w tym piecu, no może jeszcze drewno w końcu ma na to dodatkowy ruszt, tym bardziej że nie jest on Twoją własnością a Gminy (chyba że będzie inaczej ale wątpię) samo dobranie pelletu i dostosowanie pracy kotła na nim tak żeby to ładnie chodziło zabiera trochę czasu i nerwów.. wiadomo każdy chce żeby ciepło było ale i nie drogo...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem palić mieszanką w moim palniku, ale podajnik nie chciał ciągnąć owsa - czyli podawał pellet a owies wracał do zasobnika i w rezultacie jak zmieszałem 4 worki pelletu i 2 owsa (razem 150kg) to na dnie zbiornika został prawie sam czysty owies - za rzadka spirala podajnika, dałem spokój.

Choć jak paliłem w kotle DS - na szamotowym ruszcie owsem to miał większą moc niż drewno, kocioł aż furczał podczas spalania owsa wsypanego na żar.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.  Do końca 2024 r. właścicielem będzie Gmina. Ogólnie przetarg wygrała firma z Krakowa, ale co wiem, to będą mieć podwykonawcę na wykonanie instalacji. Jeszcze zapytam się tych magików co będą montować, ale jak napisałeś saabik, samo ustawienie pieca na samym pellet, może zająć trochę czasu, a tutaj jeszcze ten owies. No i może być problem z podaniem owsa, jak to napisał sambor. Tak więc chyba nie ma co kombinować. Do ogrzania mam coś koło 100 m2. Dom z poddaszem, dobrze ocieplony, na grzejnikach zamontowane termostaty. W zimie na poddaszu mało kiedy załączają się grzejniki, może przez to że jest otwarta klatka schodowa i głównie grzeje parter. W taki układzie nie powinno być dużego zużycia pelletu. Ostatnio od Października do końca Marca spaliłem 2 tony węgla + drewno na rozpałkę. Tylko teraz mam piec dużo za duży bo aż 20kW, pewnie by połowa z tego wystarczyła. Teraz dużo ciepła ucieka w komin. Termostaty się zamykają i piec przechodzi w stan potrzymania, a węgiel się żarzy i złotówki uciekają. 

Wkurza mnie jeszcze ten syf w kotłowni i to rozpalanie codzienne.

No nie wiem, czy akurat  ten kocioł ma dodatkowy ruszt na drewno. Przeczytałem warunki przetargu i napisane było, żeby kocioł nie był wyposażony w dodatkowy ruszt awaryjny. 

Dostałem PDF od firmy co ma montować, który dołączam w załączniku. Tylko tam niema przekroju kotła, ale wizualnie wygląda jak ten na zdjęciach umieszczonych wyżej forum. 

 

Kocioł HitPellet - dtr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z owsem ...przy takiej powierzchni i ociepleniu spalisz pewnie ok  3 ton  pelletu .Ja mam zakupione 3 tony i zamierzam się tym "wyrobić  " przez sezon grzewczy w domu o powierzchni ok .80 m ,gdzie wcześniej miałem kocioł DS i miesciłem się  poniżej 2 ton najtańszego  węgla na sezon przy temp.w domu ok 22,5 -23 stopni ,,wiec sezon grzewczy kosztowal mnie w granicach 1300zł .Ale po ok. 15 latach opalania węglem  miałem już tak dość węgla i związanych z nim  "atrakcji  " że nawet gdyby ktoś dał mi w prezencie kilka ton węgla ,to nie wrócił bym juz do tego paliwa .Teraz w kotlowni czysto jak nigdy wczesniej .Obsługa pieca ograniczona w zasadzie do zasypania zasobnika pelletem i wlaczenia "start " .Co do ustawień kotła to nie ma co tu zbytnio ustawiać  i kombinować ,bo fabrycznie jest ustawiony w miarę sensownie .Zresztą Jarsi 102 pisał ze grzebanie w ustawieniach wielkich zmian nie daje ,takze spalanie zależy od tego jaką masz instalację ,powierzchnie do ogrzania i  jak budynek trzyma cieplo .Mozesz sobie płynnie zmieniać temp na instalację ,histerezę i temp kotła .Zalecana 65-70stopni .Palnik zdaje się o nazwie pellhard , jakiś kosmicznie drogi bo kosztuje coś ok 7 tys . Jest niby samoczyszczący bo ma mechanicznie wysuwany "jezyk " który zgarnia przed każdym rozpaleniem  pozostałości ze spalania w tym też  spieki z kiepskiej jakosci pelletu.Jak to działa w praktyce okaże się w trakcie sezonu.Jedyną "porażką " jaką zauwazyłem jest grzanie CWU latem przy użyciu tego kotła .Zagrzanie ok 80 litrów zladu wody w kotle po to żeby zasilić węzownice bojlera o pojemnosci kilku litrów jest kopletnie nie ekonomiczne .Na moje szczęscie mam solary i wodę przy uzyciu kotła jak do tej pory grzałem tylko dwa razy

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie. Nic nie będę kombinował z tym owsem. Jeżeli potrzeba by była  zakupienia z 5,6 ton opału, to można by było kombinować, a tutaj około 3 ton, to nie ma sensu, myślę że więcej nie będzie potrzeba. Dom dobrze trzyma ciepło, widziałem, to w zimie i teraz, gdy już od paru dni tem. na zewnątrz nie chce przekroczyć 20, a w domu ponad 23 .

No i chcę mieć porządek w kotłowni. Kotłownia  mała i  to jeszcze na parterze. Do tej pory odwieczny kurz, czyszczenie kilka razy w tygodniu i ten smród z palącego węgla , choć ciąg idealny w kominie, wszystko szczelnie i tak w kotłowni czuć nieprzyjemny zapach. 

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do bardziej obeznanych. Mianowicie chodzi o czas potrzymania. 

Jaki jest największy  czas potrzymani ? U mnie max mogę ustawić 250 s czas pracy podajnika w potrzymaniu. Po tym czasie następuje ponowne rozpalanie i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Znalazłem. Czas pracy palnika w potrzymaniu  był ustawiony na 0 min. Teraz ustawiłem na 60 min. czas pracy podajnika w potrzymaniu 3,5 s cykl 70 s. Tylko zastanawiam się nad histerezom kotła. Fabrycznie jest na 15 stopni. Temp. kotła mam ustawioną na 70 stopi, może by tak histerezę ustawić na 3 min ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przewodowy czy bezprzewodowy nie ma żadnej różnicy w działaniu. Jedynie przy przewodowym dochodzi kwestia puszczenia kabla do sterownika.
Moduł internetowy to koszt ok 600zl

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy może koledzy wiecie, jaka jest bezpieczna temperatura palnika w kotle HItPllet 15 kw ? U mnie w parametrach palnika jest widoczna taka tem. i waha się około 70*C. Tutaj raczej chyba chodzi o ochronę elektroniki w palniku. Raczej na pewno jet jakieś zabezpieczenie na wypadek przegrzania, ale bym chciał wiedzieć do ilu może podskoczyć tem. bez żadnych konsekwencji.

Za informację z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 kocioł się wygasza i czeka aż palnik się schłodzi. Nawiew w kotłowni rzecz ważna.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w samym palniku pewnie wynosi z kilkaset stopni, a tutaj podaje zaledwie kilkadziesiąt. W tego typach palnikach elektroniki jest tyle żeby nie powstydził  się prom kosmiczny :)

W drzwiach kotłowni mam sporą dziurę 20x30 cm w odległości może 1 m od palnika.  Do tej pory przy mocy 15 kW wentylator był ustawiony fabrycznie 25%, ale obniżyłem moc do 12 i wydajność wentylatora do 15%, z tego powodu że przy tym pellecie co mam pojawiały się niedopałki w popielniku. Po prostu wdmuchiwało nie do końca spalone paliwo (przedstawione na zdjęciu). Po nowych ustawieniach niedopałki prawie się nie pojawiają, jasność płomienia oscyluje od 90 do 100%(nic się nie zmieniło), ale właśnie temperatura palnika podskoczyła. 

Mam małą kotłownię i jest bardzo ciepło w niej  podczas pracy kotła. Spróbuję jeszcze okno uchylić, a jak to nie pomoże to będę zmuszony podkręcić wentylator, przynajmniej na te cieplejsze dni.

 

 

IMG_20180827_214244.thumb.jpg.53f18643015eb11b186cc1658c3982fa.jpg

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie musisz posiadać otwory wentylacyjne w kotłowni ( wlot i wylot ) wtedy piec funkcjonuje wydajnie i właściwie. A druga sprawa skoro nie spała Ci materiału dość dokładnie i w całości to musisz metoda prób i błędów ustawić sobie nawiewy na sterowniku do ustawionej mocy. Przynajmniej ja tak bym to robił i ustawiał ( doradzał mi tak serwis ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek# masz poprawnie zważony pellet i wprowadzony wynik w menu serwisowym?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Co do grama. ale sytuacja już opanowana. To jet tak jak napisał Robert, metoda prób i błędów. po prostu był za duża moc wentylatora do posiadanego opału, Pellet nieznanej produkcji :)

Edytowane przez radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 00:34, dwa napisał:

Witam ja tak całkiem z innej trochę beczki , widzę że masz też założoną instalację solarną , mam takie małe pytanie w jaki sposób zrealizowali Ci ochronę przed nadmiernym przegrzaniem , czy załącza się któraś z pompek od pieca czy jest zamontowana jakaś dodatkowa czy może jest to w inny sposób rozwiązane ? Pozdrawiam 

Witam. A u Ciebie jakie masz rozwiązanie odnośnie schladzania przed przegzaniem. I czy miałeś problem z przegrzaniem podczas upałów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dowiedziałam się własnie, że ten właśnie piec ma być montowany u mnie w gminie na dotacje. Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa, żeby spalać w tym piecu suchą pestkę wiśni zamiast pelletu ?? Jak ewentualnie wygląda sprawa spalania agropelletu - z łuski słonecznika lub łupin orzecha? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi jako, że stoję przed koniecznością zakupu opału do nowego pieca, a u mnie w okolicy jest wielki problem z zakupem pelletu drzewnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądasz do DTR kotła i tam się dowiadujesz, czy te paliwa są przez producenta dopuszczone. Jeśli nie, to bardzo możliwe, że nie da się ich spalić. A jeśli nawet się da, to nie popalisz, bo biorąc dotację zobowiązujesz się palić tym, co producent określił jako podstawowe paliwo. Mało tego: wszystkie podane przez producenta parametry paliwa zobowiązujesz się dotrzymywać. Czytaj umowę dotacji zanim podpiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.