Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, komax napisał:

panowie to ze piec jest mokry to normalne wypoci sie i bedzie ok przezyłem wymiane dwóch piecy i za karzdym razem piec sie pocił ja zamontuje sobie regulator temperatury salus tam mozna ustawic temperature wewnatrz domu jaka chcemy miec i godziny np popołudniu od 16 do 22 ma grzac do 22c a od 22 do 5 rano 20c czy tam jak komu pasuje wten sposub mysle ze to conam zabrali czyli strefy czasowe bo umnie pisze tak w instrukcji moze troszke nadrobie tym . ja musze to kupic koszt 160zł na alegro z przesyłka 137 zł oczywiscie podpiecie biora 100 u kolegi montowali tez hic technika tez z dofinansowania to miał to w kaplecie ale niemiał zaworu trujdroznego i musiał go kupic we własnym zakresie a ja zawór miałem to musze kupic ten regulator i co otym myslec miały byc tak pieknie a wyszło jak wyszło bedzie dobrze moze niebedzie ostrej zimy pozdrowienia sory za błedy

Kolego regulator pokojowy tylko wyłącza Ci pompę obiegową CO a piec nadal sam się grzeje.Myślę,że producent takimi sztuczkami robi sobie antyreklamę, tłumaczenie komuś, że ma instrukcję od innego pieca to bajka dla dzieci z całym szacunkiem. Jak widzimy przedstawiciel HEIZTECHNIK milczy na forum i nie odpowiada na zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że piec nadal będzie się nagrzewał do 70c ale przynajmniej bedzie można regulować temperaturę w domu.Na noc zawsze można zmniejszyć temperaturę,jest tam 6 programów ustawionych już na stałe a trzy można samemu ustawić.Tylko jestem ciekawy czy wpłynie to na zmniejszenie spalanego peletu. Tak jak mówisz chyba wciskają ciemnotę z tą instrukcją.Mam pytanie o ustawienia do pica hic technik moc pica 15kw hit pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przeceniasz możliwosci takiego termostatu pokojowego .On działa  na zasadzie ze wysyła tylko sygnał do sterownika kotla o zamknieciu ,lub rozwarciu styku termostatu ...a co zrobi z tym sygnałem sterownik ,to musisz już sobie sam ustawić  w sterowniku kotła  ...bo w zasadzie w tym sterowniku to  masz tylko dwie możliwosci ...albo obniżyć temp .na instalację o tyle o ile sobie ustawisz ,albo ustawić wyłaczenie  pracy pompy C.O .od termostatu  .W normalnych sterownikach kotłów na pellet ,jest też  funkcja wyłaczenia   kotła i ponownego właczenia dopiero jak temp w pomieszczeniach spadnie o ustawioną histerezę termostatu pokojowego ,i to było by najbardziej przydatne w obecnych temperaturach  ,ale oczywiscie juz wiemy ze "kotły na dotację "  a raczej ich sterowniki ,normalnych i przydatnych funkcji zostały pozbawione  ,bo "kocioł mogłyby zbyt szybko skorodować " jak nam się tu wmawia . Oczywiście musisz  aktywować funkcję termostatu w menu serwisowym ,bo bez jej aktywacji nie będzie ci to działać ,a na pewno panowie którzy montowali ci kocioł ,tej funkcji nie aktywowali .Takze "programów " taki termostat pokojowy może mieć i 10  ,ale praktycznie  to samo mozesz sobie zrobić obnizajac temp na instalację recznie  w nastawach zaworu z temp.na instalację . Termostat pokojowy po prostu zastepuje schodzenie do kotła i obniżanie bądż podwyższanie  temp ręcznie ,co oczywiscie jest bardzo wygodne i przydatne,ale zwykle temp ustawia się raz na jakiś czas w zaleznosci od tego jaką mamy temp na zewnątrz i jak  dom utrzymuje ciepło

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regulacje temperatury robię za pomoca modułu internetowego z poziomu aplikacji na smartfon  i powiem, że nawet to działa.Mozna równiez wygasic kocioł jak i rozpalić będąc w dowolnym miejscu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Was jak to jest z tą wagą pelletu?

Czy uzyskaną wagę mam pomnożyć razy sześć i dodać 0,5 kg? Są tacy, którzy dodają taką wartość….

Pytam, gdyż wcześniej miałem wprowadzoną wartość 11kg i był to pelet „startowy”, który dostałem razem z piecem.

Teraz mam tonę innego peletu i po zważeniu wychodzi mi wartość 7,2, której nie da się wprowadzić, gdyż zakres zaczyna się od 8kg.

Inną kwestią są wartości temp. zadanej, gdzie jest powiedzmy wartość 35 a odczyt wartości mierzonej jest znacznie wyższy, czyli  więcej o ok. 20oC.

Ja rozumiem, że jakaś tolerancja musi być i układ nigdy nie będzie idealnie stabilny…

Zastanawiam się nad prawidłową pracą sterownika zaworu mieszającego czy prawidłowo pracuje nad uzyskanie temperatury zadanej.

A u Was jaka jest rozbieżność temperatury żądanej a uzyskanej (odczytanej z czujnika zaworu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz tyle ile wazy ,w tym przypadku najniższą dostępną w sterowniku wartość ...a swoją droga to jakiś slabiutki ten pellet ,skoro wazy mniej niż ktoś przewidział w pamieci sterownika .Mój pellet wazył podczas 10 minutowego testu 1,5 kg razy 6  ,to będzie 9kg  ,a przy odpalaniu kotła  było wpisane 10,5 i tego na razie nie ruszałem .Zawyżanie tej ilości bedzie powodowało ze kocioł bedzie pokazywał wiekszą moc na wyswietlaczu ,niż będzie osiagal w rzeczywistosci .Znizajac wartosci wagi pelletu ,będzie odwrotnie ,będzie osiagał   wiekszą mocą ,niż bedzie widac na wyswietlaczu .Zwykle kazdy trochę zawyża ,żeby zmniejszyć spalanie ,ale czy to ma jakis zauwazalny  wpływ na spalanie ...hmm...nie sprawdzałem ,ale pewnie to wczesniej czy pózniej zrobie Jedno jest pewne ...jak kocioł będzie długo i powoli się "rokręcał ".to na pewno spali wiecej ,niż jakby się rokrecał szybko

Edytowane przez munior
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie,

Strefy czasowe w naszych kotłach nigdy nie występowały i nie będą występować. To że pojawiła się wzmianka o nich w instrukcji obsługi, to był błąd dostawcy automatyk.

Programy czasowe realizowane są tylko i wyłącznie poprzez termostat pokojowy dla ogrzewania pomieszczeń. Kocioł ma być zawsze wygrzany i nie może się wychładzać.

Tak na marginesie to nie rozumiem, o co chodzi z tymi sztuczkami i antyreklamą ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu niektórzy użytkownicy mają je w swoich sterownikach, inni nie? Czym była podyktowana nagła zmiana oprogramowania w sterownikach? Przypuszczam,że do pewnego okresu to było później producent się zreflektował i okroił oprogramowanie własnie z tej funkcji. W lato dla potrzeb CWU ma kocioł cały czas biegać aby się nie wychłodzić, jeśli tak to gratulacje, jeśli nie to mamy sprzeczność, w lato może się wychładzać natomiast w porach przejściowych już nie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się powtórzę...

Co jest nie tak z tymi ustawieniami, że mi temperatura tak rośnie, zwłaszcza teraz, kiedy nie potrzebuję tak ciepłych grzejników skoro na zewnątrz w dzień jest ponad 20oC.

Czy u Was też jest taka rozbieżność pomiędzy temperaturą żądaną a uzyskaną (odczytana z czujnika zaworu)?

 

44088608_637101106687626_5939221711965650944_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zamontowali u mnie piec wraz ze sterownikiem o którym mowa w tym temacie, ale dopiero wczoraj miałem czas sprawdzić jak działa. Ustawiłem temperaturę kotła na 70, temperaturę powrotu na 55, temperaturę zaworu na 50 i patrzyłem w niego jak w telewizor jakieś 2 godziny. Do tego czasu piec się troszkę rozpalił osiągnął maksymalne ustawienia palnika, wydajności oraz wentylatora, włączył pompkę i puścił wodę na kaloryfery ale na piecu przez prawie godzinę utrzymywało się 40 stopni (wg czujnika elektrycznego i termometru mechanicznego). Pomyślałem że zanim dojdzie do ustawień i zacznie się coś dziać to dam mu godzinę i wracam. Wyszedłem może na 15 minut a piec daje alarm i jak się okazało ma już 96 stopni na kotle wygasił się ale zamknął też do połowy zawór CO przy czym kaloryfery chłodne

Co zrobiłem źle, albo kiedy ten piec przestaje się nagrzewać?

Edytowane przez mopserdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Heiztechnik napisał:

 

. Kocioł ma być zawsze wygrzany i nie może się wychładzać.

 

 

Czyli jak potrzebuję obecnie ,żeby kocioł poracował 1-2 godziny ,bo jest ciepło  i w domu temp nie spada poniżej powiedzmy '"komfortowej" 22 stopni ,to kocioł ma pracować przez 22 godziny wygrzewajac się żeby nie wystygł,zebym mógł przez godzine sobie podgrzać dom? ...a latem w celu grzania CUW ,moze się już wyłaczać ? no no ...nie wiem czy znajdzie się ktoś kto zrozumie taką pokretną "logikę" O ekonomi takiego użytkowania  ,nawet nie wspomnę

 

20 godzin temu, Heiztechnik napisał:

 

Strefy czasowe w naszych kotłach nigdy nie występowały i nie będą występować. To że pojawiła się wzmianka o nich w instrukcji obsługi, to był błąd dostawcy automatyk.

Programy czasowe realizowane są tylko i wyłącznie poprzez termostat pokojowy dla ogrzewania pomieszczeń.

Jakims cudem ,chyba przez "niedopatrzenie " niektórzy mają progam czasowy w tym sterowniku  np.uzytkownik

Robert11450  

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na paliwo stałe nie pracuje tak jak kocioł gazowy i praca na niskich temperaturach jest dla niego szkodliwa - korozja niskotemperaturowa. Paliwo stałe pozostawia po sobie zupełnie inne produkty spalania niż kocioł gazowy dlatego nie można sterować kotłem na paliwa stałe w taki sam sposób jak gazowym. Kocioł w okresie intensywnego grzania powinien pracować na wysokiej temperaturze (70-80 stopni C), a temperatura na instalację jest regulowana poprzez zawory mieszające i termostaty.

W trybie letni kocioł załączy się raz - dwa razy dziennie i nagrzewa zbiornik CWU w ciągu 0,5-1 godziny. W okresie zimowym kocioł pracuje zdecydowanie dłużej i ciągłe wychładzanie/nagrzewanie będą negatywnie wpływały na żywotność wymiennika.

Świadome użytkowanie kotła wiąże się z ochroną kotła przed zbyt niską temperaturą - jaki miałoby cel montowanie zabezpieczenia powrotu w przypadku celowego cyklicznego wychładzania kotła.

Strefy czasowe w sterownikach HT 900 - pierwsze serie mogły mieć taką funkcję poprzez niedopatrzenie. Funkcja ta została momentalnie usunięta z softu i nie będzie udostępniana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koyot napisał:

Pozwolicie, że się powtórzę...

Co jest nie tak z tymi ustawieniami, że mi temperatura tak rośnie, zwłaszcza teraz, kiedy nie potrzebuję tak ciepłych grzejników skoro na zewnątrz w dzień jest ponad 20oC.

Czy u Was też jest taka rozbieżność pomiędzy temperaturą żądaną a uzyskaną (odczytana z czujnika zaworu)?

 

44088608_637101106687626_5939221711965650944_n.jpg

niewiem ale na zdjeciu zadana temperature masz31c pompka włącza się przy 45c przynajmniej na centralme bo na wode użytkowa jest troche inaczej ale do tego trzeba miec osobna pompke do wody użytkowej.ale zawór powinin sie zamknac całkowicie a piec i tak ma sie nagrzac do 70c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używał ustawień pogodowych czyli  normalny grzejnikowy ,pogodowy grzejnikowy jest tam jeszcze podłogówka.
Tak ja mam ustawione pogodowy grzejnikowy...działa spoko

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale na zdjeciu zadana temperature masz31c pompka włącza się przy 45c przynajmniej na centralme bo na wode użytkowa jest troche inaczej ale do tego trzeba miec osobna pompke do wody użytkowej.ale zawór powinin sie zamknac całkowicie a piec i tak ma sie nagrzac do 70c
A gdzie kolega ma czujnik zaworu? Sprawdź w menu test wyjsc czy zawór działa poprawnie tzn czy się zamyka/otwiera zgodnie z sygnałem że sterownika.pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, searcher888 napisał:

Tak ja mam ustawione pogodowy grzejnikowy...działa spoko

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

W jaki sposób to dokładnie działa? Firma ktora montowala piec twierdzi,że nie za bardzo to działa i nie poleca z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od temperatury zewnętrznej reguluje temperaturę na zaworze 3drogowym czyli temperatura która leci na grzejniki w domu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie zaworem mieszającym powinno być stabilne (kilka stopni różnicy pomiędzy nastawą i temperaturą mierzoną jest dopuszczalne). Odchyłka 20 stopni od zadanej świadczy o nieodpowiedniej regulacji.

Przyczyn może być kilka:

- czas pracy siłownika ( z tabliczki znamionowej) jest inny niż wprowadzony w sterowniku.

- nieprawidłowo ustawiony fizycznie zawór mieszający (punkt początkowy)

- Rozregulowane nastawy pracy zaworu.

Najprostszą metodą jest przełączenie siłownika zaworu w tryb ręczny i zamknięcie go - temperatura za zaworem powinna spadać do temperatury otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,  ,mam problem z nadmuchem w kotle pelletowym przy opcji ruszt . Czy jest jakieś rozwiązanie dotyczące ciągłego napływu powietrza przez nadmuch mimo jego postoju po osiągnięciu temp. zadanej . Wiem że jest opcja zasłonięcia ręcznego kratki przy dmuchawie niestety jest to słaba opcja za dużo komplikacji może jakieś inne rozwiązanie ? Przy ostatnim kotle zasypowym przysłona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 20:23, spec237 napisał:

Ja regulacje temperatury robię za pomoca modułu internetowego z poziomu aplikacji na smartfon  i powiem, że nawet to działa.Mozna równiez wygasic kocioł jak i rozpalić będąc w dowolnym miejscu.

Czy ta aplikacja używana przez Ciebie to Brager Connect? To jedyna aplikacja, która jest kompatybilna przy zdalnej obsłudze sterowania kotłem Haiztechnick? Nie ukrywam, że jest trochę niedopracowana, mimo wszystko ułatwia zadanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta aplikacja, również uważam ,że jest zrobiona przez przedszkolaka, podstawowe funkcje ma, inne nie wiem czy pasują, ale domyślam się,że raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.