Skocz do zawartości

SilVanja

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SilVanja

  1. Podaj mi proszę wymiary twojego rusztu awaryjnego. Potrzebuję sobie dokupić do swojego pieca a Heinztechnik nie chce sprzedac...głupota totalna! I jakbyś mógł mi jakieś fotki tego rusztu zrobić to byłabym wdzięczna
  2. Jeśli to piec z dotacji to nie ma rusztu awaryjnego niestety..
  3. Mniejsza o to... 20 czy 12 godzin to i tak niewiele w moim przypadku. chyba faktycznie agregat będzie najlepszym rozwiazaniem ;)
  4. Agregat mam... 3,5 kW ... ale nie wyobrażam sobie żeby miał hałasowac 24h ;) poza tym do agregatu też potrzebny jakiś stabilizator prądu, prawda? To co mi podesłaliście " UPs" to nadaje sie też do agregatu? A tak w ogóle to dziekuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi ;) Przynajmniej mam juz jakieś wyobrażenie co i jak... teraz tylko pozostaje problem zakupu pelletu !
  5. No właśnie... nie do końca zdawałam sobie sprawę w co sie pakuję zapisując się na wymianę pieca... na usprawiedliwienie mam tylko to, że na spotkaniach mówili w samych superlatywach czym to będzie mozna palić w takim piecu i że będzie ruszt awaryjny! no właśnie nie za bardzo.....
  6. Kilka godzin na awaryjnym aku to niewiele .. mieszkam w takiej dziurze, że jak zimą przy śnieżycy braknie prądu to w najlepszym wypadku przywróca mi go po jakichś 24 godz. a rekordem był tydzień! Dlatego dla mnie mozliwość palenia w piecu bez prądu jest bardzo ważna ... ktoś ma na to inny sposób niż ruszt awaryjny to niech sie podzieli ta informacją ;)
  7. "saabik" jak długo jest w stanie taki akumulator pociągnąć piec i pompke w razie braku prądu?
  8. Będę wdzięczna za jakieś szczegóły ;)
  9. No niestety na dotacje jest zapis, że nie może być rusztu awaryjnego ani możliwości jego montażu... chcą się zabezpieczyć, żeby ludzie nie spalali śmieci ;). Dlatego pytam czy jest możliwość dokupienia owego. Powiedz mi coś więcej proszę o tej awaryjnej baterii .. jakiś link możesz podesłać?
  10. Niech mnie jeszcze ktoś oświeci czy da się dokupić/dorobić ruszt awaryjny do tego pieca... na początku miał być a z czasem okazało się , że nie będzie... u mnie są częste przerwy w dostawie prądu .. ruszt awaryjny uważam za konieczność!
  11. Ode mnie Łańcut też koło 100 km jest .. transport kosztuje na takie odległości ze 300 zl
  12. Nie widziałam tego pieca jeszcze na oczy, ale w gminie powiedzieli, że jedt to piec wyłącznie na pellet drzewny co już jest dla mnie koszmarem tym bardziej, że zanim podpisałam umowę, była mowa, że w piecu będzie można palić ziarnem owsa, suchą pestką i agropelletem! Mam pola i zapisałam się na wymianę pieca z myślą, że sama będę mogła produkować potrzebny opał.. a tu ZONK! Powiedziano mi, że zrezygnować nie mogę bo stracę wkład (ponad 3500zl) no i teraz przeszukuję internet za pelletem drzewnym.... po pierwsze szokuje mnie cena tego cuda ... od 750 zl do ponad 1000 zl plus transport co najmniej kilka stówek! Jak juz wspominałam w okolicy u mnie nikt pelletu nie sprzedaje (okolice Strzyżowa na Podkarpaciu) ... no i chciałam dobrze .... wyszło jak wyszło ..
  13. Witam, Dowiedziałam się własnie, że ten właśnie piec ma być montowany u mnie w gminie na dotacje. Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa, żeby spalać w tym piecu suchą pestkę wiśni zamiast pelletu ?? Jak ewentualnie wygląda sprawa spalania agropelletu - z łuski słonecznika lub łupin orzecha? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi jako, że stoję przed koniecznością zakupu opału do nowego pieca, a u mnie w okolicy jest wielki problem z zakupem pelletu drzewnego...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.