Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, SilVanja napisał:

Witam,

Dowiedziałam się własnie, że ten właśnie piec ma być montowany u mnie w gminie na dotacje. Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa, żeby spalać w tym piecu suchą pestkę wiśni zamiast pelletu ?? Jak ewentualnie wygląda sprawa spalania agropelletu - z łuski słonecznika lub łupin orzecha? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi jako, że stoję przed koniecznością zakupu opału do nowego pieca, a u mnie w okolicy jest wielki problem z zakupem pelletu drzewnego...

Z ciekawości gdzie jest taki problem z pelletem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam tego pieca jeszcze na oczy, ale w gminie powiedzieli, że jedt to piec wyłącznie na pellet drzewny co już jest dla mnie koszmarem tym bardziej, że zanim podpisałam umowę, była mowa, że w piecu będzie można palić ziarnem owsa, suchą pestką i agropelletem! Mam pola i zapisałam się na wymianę pieca z myślą, że sama będę mogła produkować potrzebny opał.. a tu ZONK! Powiedziano mi, że zrezygnować nie mogę bo stracę wkład (ponad 3500zl) no i teraz przeszukuję internet za pelletem drzewnym.... po pierwsze szokuje mnie cena tego cuda ... od 750 zl do ponad 1000 zl plus transport co najmniej kilka stówek! Jak juz wspominałam w okolicy u mnie nikt pelletu nie sprzedaje (okolice Strzyżowa na Podkarpaciu) ... no i chciałam dobrze .... wyszło jak wyszło ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik w tym kotle nie podciągnie owsa. Łuskę i pestkę poda i spala się w miarę. Ale spali dwa razy tyle jak dobrego pelletu. Mam sprzedawcę pelletu koło Łańcuta czysta sosna. Żadnego syfu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten sam model który był dotychczas montowany to ruszt żeliwny ma w stanadardzie więc jak może go nie być? :) jeśli chodzi o brak prądu to stosuje się zasilanie awaryjne czyli krótko mówiąc bateryjkę na ścianę z mocą i napięciem odpowiednim do pieca i pomp, koszt kilkaset zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saabik napisał:

Jeśli to ten sam model który był dotychczas montowany to ruszt żeliwny ma w stanadardzie więc jak może go nie być? :)

No niestety na dotacje jest zapis, że nie może być rusztu awaryjnego  ani możliwości jego montażu... chcą się zabezpieczyć, żeby ludzie nie spalali śmieci ;). Dlatego pytam czy jest możliwość dokupienia owego.

Powiedz mi coś więcej proszę o tej awaryjnej baterii .. jakiś link możesz podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
58 minut temu, SilVanja napisał:

Niech mnie jeszcze ktoś oświeci czy da się dokupić/dorobić ruszt awaryjny do tego pieca... na początku miał być a z czasem okazało się , że nie będzie... u mnie są częste przerwy w dostawie prądu .. ruszt awaryjny uważam za konieczność!

Ruszt awraryjny to nieefektywne go...no. Bardzo dobrze sprawdza sie przy utylizacji smieci. Ja u siebie nie mialem zadnego rusztu i w przypadku braku pradu kociol dzialal. Sa na to proste, w miare niedrogie rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, SilVanja napisał:

No niestety na dotacje jest zapis, że nie może być rusztu awaryjnego  ani możliwości jego montażu... chcą się zabezpieczyć, żeby ludzie nie spalali śmieci ;). Dlatego pytam czy jest możliwość dokupienia owego.

Powiedz mi coś więcej proszę o tej awaryjnej baterii .. jakiś link możesz podesłać?

Pierwsze z brzegu: akumulator https://allegro.pl/akumulator-zelowy-12v-9ah-agm-ups-produkcja-2018r-i6856906213.html

zasilacz https://allegro.pl/akumulator-zelowy-12v-9ah-agm-ups-produkcja-2018r-i6856906213.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Visitor1230 napisał:

Ruszt awraryjny to nieefektywne go...no. Bardzo dobrze sprawdza sie przy utylizacji smieci. Ja u siebie nie mialem zadnego rusztu i w przypadku braku pradu kociol dzialal. Sa na to proste, w miare niedrogie rozwiazania.

Będę wdzięczna za jakieś szczegóły ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, nie mam jakichś wiekszych przerw dostaw w mieście więc nie jest to dla mnie must have,  btw na pierwszej stronie tego wątku są zdjęcia pieca i dodatkowego rusztu, dodam że ja tez go nie używam. 

Visitor1230 piszesz o kotle Hit Pellet czy innym piecu że nie miałeś tego rusztu?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Akumulator to nie wszystko. Zasilasz z pelna sinusoida i aku zelowe albo AGM. Taki jak ponizej w linku. Ciagnal mi ekogroszkowca z podajnikiem i pompy. Ahu warto kupic jakies dobre. Najlepsze sa Yuasa. Czas pracy zalezy od poboru pradu i pojemnosci aku. Peletowiec nie pobiera go duzo. Aku 100 Ah wystarczy na kilka, kilkanasice godzin. Uklad stabilizuje napiecie co jest dobre dla elektroniki. Szybko przelacza tak ze nawet cyferki na sterach nie zgasna. Po powrocie zasilania laduje aku.  U mnie bylo to wpiete przed kotlem. Zasilalo to pomy , kociol i male oswietlenie w piwnicy.

 

Mialem kociol na ekogroch

https://allegro.pl/zasilanie-awaryjne-ups-600w-lad-i6596848780.html

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit pellet nie ma rusztu awaryjnego. Na upsie + aku pociągnie kilka godzin.
Zamontowałem ich już pewnie z setkę

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanko.

Tutaj podaję link do podobnego jak u mnie jest z pod takim samym akumulatorem. Piec z podajnikiem, sterownik, i 2 pompki godzinę wytrzymuje...dalej to już tylko agregat u mnie idzie.

https://allegro.pl/zasilacz-awaryjny-przetwornica-ups-pieca-sinus-500-i7563219101.html

Nie daj się nabrać na reklamy i opisy. Patrząc na instalacje kolegów którzy mają po kilka pomp , zaworów mieszających z siłownikami, kotłów z podajnikiem i wentylatorem takie urządzenie to pół godziny i po ptakach. Przypuszczam że koleżanka bardziej pisze o kilkugodzinnych wyłączeniach prądu. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin na awaryjnym aku to niewiele .. mieszkam w takiej dziurze, że jak zimą przy śnieżycy braknie prądu to w najlepszym wypadku przywróca mi go po jakichś 24 godz. a rekordem był tydzień! Dlatego dla mnie mozliwość palenia w piecu bez prądu jest bardzo ważna ... ktoś ma na to inny sposób niż ruszt awaryjny to niech sie podzieli ta informacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Aku 120 Ah i peleciak - to powinno zadzialac na min. 20 godz. Inne rozwiazanie to dwa, trzy aku. Inne to dodatkowy kociol na cos tam. Jeszcze inne maly agregat pradotworczy. Wszystko jest troche i po czesci  bez sensu. Jezeli masz srodki. To mozesz sobie zafundowac mala, dobra i strasznie droga Honde. Ktora sobie podlaczysz np. do awaryjniaka.

 

https://allegro.pl/honda-agregat-eu22i-olejx2-raty0-nowosc-2018-i7249641377.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Wszystko jest troche i po czesci  bez sensu.

No właśnie... nie do końca zdawałam sobie sprawę w co sie pakuję zapisując się na wymianę pieca... na usprawiedliwienie mam tylko to, że na spotkaniach mówili w samych superlatywach czym to będzie mozna palić w takim piecu i że będzie ruszt awaryjny!

4 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Jezeli masz srodki.

no właśnie nie za bardzo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko.

Odpuść sobie palenie w ruszcie awaryjnym, a lepiej dla Cienie będzie, jeśli zakupisz sobie agregat, z korzyścią dla całego domu i familii, oczywiście takie urządzenia przedstawione jako zasilacze awaryjne też powinny być na wyposażeniu. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kolezanka pisze przecież, ze srodki to nie za bardzo. Ciezko cos doradzic. Zasilacz awaryjny i aku 120 Ah bedzie doraznym rozwiazaniem. Pamietaj musi to byc koniecznie AGM albo zelowy. Takie aku jest przystosowane do glebokiego rozladowania.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat mam... 3,5 kW ... ale nie wyobrażam sobie żeby miał hałasowac 24h ;) poza tym do agregatu też potrzebny jakiś stabilizator prądu, prawda? To co mi podesłaliście " UPs" to nadaje sie też do agregatu?

A tak w ogóle to dziekuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi ;) Przynajmniej mam juz jakieś wyobrażenie co i jak... teraz tylko pozostaje problem zakupu pelletu !

Edytowane przez SilVanja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Moim zdaniem tak. Agregat wystawiasz za dom i podlaczasz sobie kablem do zasilacza w kotlowni. Taki zasilacz stabilizuje napiecie.

lepiej jak pohalasuje niz marznac w domu.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Visitor1230 napisał:

Aku 120 Ah i peleciak - to powinno zadzialac na min. 20 godz.

 

https://allegro.pl/honda-agregat-eu22i-olejx2-raty0-nowosc-2018-i7249641377.html

Witam kolegę Visitor.

Myślę że te 20 godzin ze 120Ah to troszkę odważnie, szczególnie w ciągu zimy gdzie mimo wszystko w erze kotłów z zapalarkami kilka rozruchów i czyszczeń jest wykonywane, pomijam pompy które działają ciągle...  ja raczej bym obstawiał 12 godzin....ale zakładam że ja na pewno jestem w błędzie i również w swojej  firmie mam kilka UPS-ów i które takich rekordów nigdy by nie pobiły jak u Ciebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, YaroXylen napisał:

Myślę że te 20 godzin ze 120Ah to troszkę odważnie, szczególnie w ciągu zimy gdzie mimo wszystko w erze kotłów z zapalarkami kilka rozruchów i czyszczeń jest wykonywane, pomijam pompy które działają ciągle...  ja raczej bym obstawiał 12

Mniejsza o to... 20 czy 12 godzin to i tak niewiele w moim przypadku. chyba faktycznie agregat będzie najlepszym rozwiazaniem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.