Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tani to może nie był. Ale to nie zmienia faktu, że dobry kocioł nie ma wymiennika poziomego ze śmieciucha. Ponad to ma wymiennik i palnik z samoczyszczeniem. I jest trwały. Wychodzi na to, że kupiłeś Kolego drogi kocioł tanim kosztem dostosowany do pracy z pelletem.

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie jak tadzimaru1 pisze ....wszystko można powiedzieć o tym kotle ,ale na pewno nie to że był tani I budżetowy  ,bo jego koszt z montażem był wyceniany dla miast i gmin które za niego płaciły  na ok 16-17 tys 3- 4 lata temu .Gdzie nikt o zdrowych zmysłach indywidualnie na pewno nie zakupił by takiego "hita" Za taką kwotę z jego "wypasionym" okrojonym z wszystkich przydatnych funkcji sterownikiem I jak się teraz okazuje pękającym po roku czy dwóch paleniskiem .Wszystko odbywało się na zasadzie mnie jako użytkownika to będzie kosztowało ok 3,5-4 tys , to biorę  w ciemno  bo to i tak ok  połowa kosztów za paleciaka .I w ten o to sposób firma upchneła coś ,czego na pewno nie sprzedała by na tzw .wolnym rynku .Taka jest smutna prawda o tym "hicie " 

Edytowane przez jurek72
  • Zgadzam się 1
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@Grzegorz3

Kolego możesz podsumować podsumować jak skończyła się Twoja sprawa z tym palnikiem, bo mam podobna sytuacje, program gminny OZE w Bieszczadach, po 2 latach siadła mi grzałka dzwonie do gminy, przyjeżdża serwis, wymienia grzałkę i zarazem stwierdza ze mam popękany palnik, ze przyczyna nie czyszczenie komory spalania, kocioł systematycznie czyszczę co sobotę, po wybraniu popiołu szlaki, czyszczę szczotka drucianą i odkurzaczem wybieram resztę do zera, chyba ze 3 razy zdejmowałem obudowę palnika (mam srebrna kocioł HIT Pellet 20 kW) i odkurzaczem wybierałem luźny brud, nie rozkręcałem palnika bo bałem się ze strace gwarancje, (pale od początku pelletem Dankros.

I teraz nie wiem czy to naprawdę moja wina ze ten palnik pękł.

jak do tego podejść.

W instrukcji Heiztechnik HitPellet na stronie 17 (instrukcje otrzymałem od gminy po zamontowaniu kotła), jest napisane … zaleca się wykonanie generalnego przeglądu kotła co najmniej raz w roku. podczas przeglądu należy zweryfikować stan kotła, palnika, podajnika i sterowania. Przegląd powinien wykonać autoryzowany instalator, specjalistyczna firma serwisowa, bądź serwis fabryczny kotła. Nikogo u mnie nie było na takim przeglądzie.

będę wdzięczny za pomoc,

Opublikowano

 

Hej kolego @volf66

Zapewne realizowała u Ciebie projekt ta sama firma co u mnie, mieszkam u progu Bieszczad. Ale wracając do tematu, to wygląda na to, że w ten sposób są szkoleni Ci serwisanci gminni... u mnie na początku było tak samo, człowiek mi wciska ze popękało przez zaniedbanie. Od razu mnie zagotowało. Można powiedzieć że dbam ponad przeciętnie o cała instalacje. I co jak co, ale na pewno komora nie popękała przez zaniedbanie. Na szczęście w mojej gminie, urzędniczka która się zajmuje projektem OZE, po wysłuchaniu moich racji szybko ogarnęła temat, poszła reklamacja. Z tego co wiem to były tam jakieś przepychanki, ale jak wspomniałem wyżej urzędniczka gra dla mieszkańców i wygrała. Komora wymieniona, przyszła jakas większa, ale nr się zgadzały, wszystko działa. Mi to wyglądało na wadę materiałową, bądź błędy w oprogramowaniu sterownika. Z tego co wiem to pęka ta część dość często, ale użytkownicy nie są świadomi bo nie jest to w początkowej fazie widoczne. Moim zdaniem Heiztehnic (czy firma realizujaca) bagatelizuje sprawę, głupio się tłumacząc, zamiast powiedziec: bardzo nam przykro, to nie powinno się wydarzyć- oczywiście juz wysyłamy nowa część.

Odpowiadając: u mnie zostało to wymienione przez serwis gminny. BTW. Grzałka ma 4100rozpalen i odpukać, działa nadal.

Jeżeli jest jak piszesz, czyścisz, dbasz o wszystko, to nawet się nie zastanawiaj zgłaszaj reklamację, niech Ci udowodnią że popękało przez brak czyszczenia. 

Współczuję zszarganych nerwów.

Pozdrawiam 

Opublikowano

Gwarancja się szybko skończy i co będzie ? będziecie tak co roku wymieniać ten palnik ?

Opublikowano

@Grzegorz3

dzięki za odpowiedz, a powiedz czy ty rozkręcasz palnik ta komorę spalania aby ja czyścić, tak jak masz ja wymontowaną?

czy takie rozkręcenie nie skutkuje brakiem gwarancji, ja tak nigdy nie rozkręcałem aby zdemontować cała komorę,

pozdro

Opublikowano

@Kordjano gdy skonczy się gwarancja, to wymienię palnik na taki jak masz Ty i będę razem z Tobą dogryzał tym którzy nie mieli tyle szczęścia co my ;-). 

@volf66 to że jej nie rozkrecales nie znaczy że czegoś nie dopilnowałeś. Nie we wszystkich gminach to zalecali. Ja rozkręcam raz w roku, ale w środku jest zawsze znikoma ilość pyłu. Jeśli coś tam wpada podczas wymiatania palnika, to i tak później wyciąga odkurzacz.

Wspomniane przez Ciebie przeglądy są płatne i zwróć uwagę na słowo "zalecane", nie obowiązkowe. 

Reklamuj do gminy. Reklamację w formie elektronicznej bądź papierowej, nie telefonicznej. Co byś miał wszystko czarno na bialmy. 

Powodzenia

Pozdo

Opublikowano

@Grzegorz3

Reklamuj do gminy. Reklamację w formie elektronicznej bądź papierowej, nie telefonicznej. Co byś miał wszystko czarno na bialmy. 

wiadomo, już tez mam doświadczenie, płyta rozbijacz płomienia, na wiosnę zauważyłem ze jest spuchnięta w miejscu płomienia, jest wybrzuszona z 5 cm, pismo do gminy ze zdjęciem, wykonawca powiedziała ze to wina ustawienia procesu spalania i ze nie podlega gwarancji, napisałem2 pismo do gminy ze wykonawca ustawiał proces spalania, przy rozpalaniu miałem pellet dankros, którym palę cały czas, ze kocioł jest czyszczony zgodnie z instrukcją.

W końcu nie wiem czy gmina za swoje czy wykonawca ale wymienili mi płytę na nową. U siebie uważam ze gmina tez jest za mieszkańcami i starają się pomóc.

Ja w tym programie miałem jeszcze zasobnik CWU i fotowoltaikę, w zasobniku anodę chyba mi wymieniali 10 razy zanim przestała cieknąć, serwis przyjeżdżał, montował nowa i mówił ze tez będzie ciekła bo są wadliwe, dopiero zmiana na inna rozwiązała problem.

Ja tak jak ty uważam ze dbam ponad przeciętnie o kotłownie i kocioł, a na pewno wielu użytkowników nie wie że coś pękło albo ze się poci, jak nie ma widocznej usterki.  Do 5 lat gmina jest właścicielem tego i to ona powinna zadbać aby wykonawca to wymienił.

pozdr.

Opublikowano

Lol, u mnie 3x była wymieniana anoda. Także mam fotowoltaike, solary cwu i piec.

Program dofinansowania był ok, niestety jak to w naszym pięknym kraju bywa, zwycięzca przetargu postanowił zmaksymalizować swoje zyski. End of story.

Pozdro

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co było czyszczone bo mógł sie zapchać kanał grzałki i pelet się nie rozpala . Jak parametry nie były ruszane a w popielniku jest czysty pelet to pewnie kanał nadmuchu grzałki zatkany .

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Z uwagi na obecne i zapewne przyszłe ceny pelletu ilu z was zaczęło już palić w naszych kotłach z dotacji drewnem i co możecie powiedzieć o paleniu na tym ruszcie, jak to wygląda?

Opublikowano

Probowałem raz palić suchym drzewem .Stwierdzam że Palenie w tym kotle drewnem to koszmar i nie jest do tego kompletnie przystosowany  ....pali się niekontrolowanie z kupą dymu i trzeba uważać ile się ładuje bo mozna zagotować kocioł ,bo jak wspomniałem nie ma żadnej kontroli nad procesem spalania ,w kotle po tym tylko syf i sadza ...także nie polecam

Opublikowano

Hej.

Odpowiedzcie mi proszę na pytanie kiedy odpala się nasz kocioł w trybie lato?

U mnie dziś już kilka godzin chodzi pompa CWU. Temperatura na kotle 42 stopnie. Kocioł w postoju. Nie ma szans osiągnąć ustawionych 47 stopni w zasobniku.

Opublikowano

OK. Już wiem. Odpala się po spadku temperatury o ustawioną histerezę, czyli niby w porządku.

Tylko jak nie ma przez jakiś czas odbioru wody CWU, pompka może pracować wiele, wiele godzin zanim cała woda w kotle i zasobniku ostygnie poniżej histerezy.

Druga sprawa. Kiedy włączy się grzanie wody użytkowej i temperatura spadnie do temperatury wyłączania się pomp to po rozpaleniu nie będzie kontynuowane grzanie wody kiedy chociaż o 1 stopień jest przekroczona dolna granica histerezy CWU.

"Skopany" jednak jest ten sterownik.

  

Opublikowano

@Kordjano

jaki Ty masz palnik, kolega Grzeegorz3 go chwali, może i ja bym się zastanowił nad tym, a z drugiej strony trzeba się zastanowić czy jest jakaś opcja kryzysowa aby można było w nim palic suchym drewnem, pewnie ktoś coś wymyśli, aby było to nieuciążliwe, pozdrawiam
Opublikowano

Palnik jest kipi jest przyzwoity , do doskonałości mu brakuje ,niestety do wszystkich palników pellet jest równie drogi .

Opcja kryzysowa? to niestety inwestycja w drugie źródło ogrzewania pompa ciepła , kocioł na drewno czy też bufor do tego potrzebny .

Palenie drewnem nigdy nie będzie takie komfortowe jak pelletem , choć przy dobrym kotle i buforze da się żyć .

Drewno też do taniości nie należy , chyba że mamy dostęp do jakiegoś taniego odpadu ,albo chęci żeby swojego narąbać .

Co do palenia na ruszcie awaryjnym to jest to upierdliwe ,pomógł by w tym bufor , zawsze to jakaś opcja jest by zmniejszyć zużycie pelletu czy prądu ,ale warunek swoje lub tanie drewno .

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Po Waszych wpisach postanowiłem zajrzeć do mojego palnika podczas czyszczenia i na chwilę obecną tak się prezentuje po czterech sezonach…

Czy jest szansa na wymianę w takim stanie? Póki co wszystko działa, ale to ostatni sezon kiedy piec jest jeszcze na gwarancji…

Palnik 68_n.jpg

Opublikowano

Cześć. Palnik powinieneś oczyścić i najlepiej robić to regularnie, żeby nie doprowadzać do powstania takich skorup. To podstawowa czynność po stronie użytkownika. Zgarniacz się jeszcze wysuwa ?

Opublikowano

Staram się czyścić piec regularnie. Cały piec średnio co 2, 3 tygodnie a ruszt i spieki co kilka dni, przy każdym zejściu do piwnicy. Palnik czyszczę szczotą drucianą i dodatkowo resztki „wciągam” odkurzaczem. Co do zgarniacza to nie mam pewności, przyjrzę się mu uważniej podczas czyszczenia w weekend.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Spróbuj najpierw z serwisem producenta, bo oferowano użytkownikom opcje wymiany. Ten zgarniacz się u Ciebie wysuwa?

Opublikowano
Godzinę temu, wojciech29 napisał(a):

Witam czy spotkał sie ktoś z takim problemem? Jeżeli tak to serwis czy spaw samemu? Jezeli spaw samemu to jak to zdemontować? I czym spawać? Dodam, że piec czyszczony jest codziennie i odkurzany.

IMG_20230102_174210_862.jpg

IMG_20230102_180258_690.jpg

IMG_20221215_090209_509.jpg

IMG_20230102_094723_472.jpg

IMG_20230102_094726_404.jpg

A jest to komora paleniska pelletowego?

Komora paleniska 1 550,00 netto 1 906,50 brutto

PH028.01.001

Opublikowano

Temat był tu poruszany, producent użył dziadowskiego materiału, a teraz się wypiera reklamacjom i twierdzi, że to z winy użytkownika, heh. To śmieszne, jak można dbać o palnik, piec? Przecież nie palimy tam granatami, czy petardami, a pelletem, takim, czy innym, ale chyba taki element powinien być odporny na tego typu temperatury. U innych producentów tak jest, ale nie tu. 

Zawsze paliłem dobrym pelletem, czyściłem, ale to gówno daje, jak jest szmelc, to szmelc, u mnie popękało już dawno, zgłosiłem do gminy, nic to nie dało, beznadzieja.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.