Skocz do zawartości

koyot

Forumowicz
  • Postów

    62
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez koyot

  1. Oczywiście problem z kotłem jest zgłoszony do właściwego urzędu, ale mając doświadczenie z poprzedniej mojej interwencji dot. przepalonej komory popielnicowej, gdzie prawie od roku czekam na jakąś reakcję, to w tej sytuacji potrzebowałem wsparcia i szybkiego działania i stąd ten mój wpis. W końcu po to są fora, aby dzielić się problemami stricte związanymi z daną tematyką … Działałem pod wpływem emocji, bo jednak widok wody wokół nowego pieca, któremu kończy się gwarancja… Jak wszystko zostało zgłoszone, to oczywiście chciałem usunąć swój post, ale nie da się tego zrobić na tym forum. Nie chciałem psuć renomy firmie Heiztechnik.
  2. Niestety Kocioł Heiztechnik HIT PELLET 20 padł po PIĄTYM sezonie! Proszę zatem osoby, które miały podobną sytuację o jakąś reakcję w moim wątku. Chciałbym przede wszystkim uzyskać informację w jaki sposób reklamować taki piec, któremu kończy się gwarancja…
  3. Staram się czyścić piec regularnie. Cały piec średnio co 2, 3 tygodnie a ruszt i spieki co kilka dni, przy każdym zejściu do piwnicy. Palnik czyszczę szczotą drucianą i dodatkowo resztki „wciągam” odkurzaczem. Co do zgarniacza to nie mam pewności, przyjrzę się mu uważniej podczas czyszczenia w weekend.
  4. Po Waszych wpisach postanowiłem zajrzeć do mojego palnika podczas czyszczenia i na chwilę obecną tak się prezentuje po czterech sezonach… Czy jest szansa na wymianę w takim stanie? Póki co wszystko działa, ale to ostatni sezon kiedy piec jest jeszcze na gwarancji…
  5. Ja mam CW ogrzewaną gazem, ale jeśli kocioł CO potrzebuje grzania w lecie to chyba rozważę przestawienie się na pellet... Ale generalnie jeśli nie ogrzewa się tym kotlem CW to powinien on być włączony do sieci cały czas, czy dla bezpieczeństwa wyłączyć go? Mam tu na myśli ostatnie szaleństwa pogodowe... Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  6. Tak też wczoraj uczyniłem. Pracował przez ok 1,5 h. Temp. doszła do ok 80C. Jeden grzejnik tylko nie został zamknięty no i oczywiście zbiornik CW. Nie wiem czy na tygodniu znów nie powtórzę zabiegu... Dziękuje Wam za udzielenie się w temacie. Przez w/w problemy jest szansa aby piec "dożył" gwarancji? To będzie jego 4-ty sezon. Podczas wczorajszego "grzania" z czopucha zaczęło kapać... Pewnie do kanału kominowego też po nawałnicach trafiło trochę wody. Porozkręcać czopuch oczyścić i wysuszyć? A Wy podczas sezonu letniego macie podłączony piec do napięcia? Jak jest lepiej dla kotła? Wyłączyć i pootwierać drzwiczki aby była cyrkulacja/wentylacja powietrza, czy jednak musi być cały czas na czuwaniu?
  7. Cześć Po ostatnich nawałnicach, zalało mi piwnicę. Woda w małej ilości wdarła się też do pomieszczenia gdzie stoi piec. Prócz czyszczenia i intensywnego wietrzenia coś można jeszcze zrobić aby zapobiec korozji pieca?
  8. Też o tym myślałem. Dzięki za sugestię. Tak analizowałem jeszcze ten okres bezczynności kotła i zastanawiam się czy czerwcowa burza nie przyczyniła się do tej rdzy w kotle. Przez luft do piwnicy dostało się trochę wody na posadzkę, ale po godzinie wszystko było zebrane i w upalne lato intensywnie wietrzone... Sprawę mojego kotła zgłosiłem do UM. Teraz tylko online a nie jak wcześniej na telefon. Zobaczymy kiedy i kogo przyślą.
  9. W długi weekend zabrałem się wreszcie za czyszczenie pieca i kanału kominowego. No i taka oto sytuacja… Piec ma dopiero drugi sezon. Przy pierwszym sezonie piec praktycznie nie był wyłączany, poza okresem przejściowym (wiosna). Przed zamontowaniem pieca (lipiec 2018) zostały położone płytki i doprowadzona wentylacja, więc nie ma wilgoci w piwnicy… Czyściłem go przynajmniej raz na miesiąc. Czy to mogło być spowodowane zaniedbaniem z mojej strony, ze piec nie został starannie wyczyszczony na koniec sezonu?
  10. Jak to jest dokładnie z tą procedurą ważenia i obliczenia pelletu (bo różnie piszą)? Po zważeniu uzyskanej ilości paliwa mnożymy razy x6 czy x10?
  11. Właśnie zwiększyłem sobie temp. na zaworze, bo coś zimno nad ranem. Jednak wcześniej jak obsługiwałem bezpośrednio przez stronę, to problem był w momencie gdy piec był w fazie postoju. Wtedy nie miałem możliwości zmiany temperatury, ani też wyłączenia kotła... Piszcie wszelkie uwagi i sugestie bezpośrednio do nich na stronie po zalogowaniu w zakładce - ogólne - zgłoś uwagę!
  12. Nikt nie może zwiększyć poprzez tą aplikację! Czekamy jak na zbawienie na lepszą, poprawioną wersję.... Wejdź sobie na stronę proponowaną przeze mnie post wyżej i tam już jest taka możliwość zmian temp.
  13. A wracając do zdalnego sterowania kotłem to polecam stronę: https://cloud.bragerconnect.com/ Są zmiany... Może aplikacja na smartfon też wkrótce będzie...
  14. Ok dzięki. Masz rację. Przeoczyłem. Dopiero zaczynam rozkminiać to urządzenie zdalnie sterowane...
  15. Największą jej wadą jest brak informacji (jakiejś ikonki, napisu ect.), że piec jest w trybie pracy, czuwania, wyłączony itp. Dopiero po wzroście temp. mogę mieć pewność, że kocioł ruszył. Póki co to jedyna aplikacja na mojego smartfona, która tak często się zawiesza, albo gubi zasięg. Szkoda, bo gdyby nie to, byłoby super. Może kiedyś doczekamy się upgrade...
  16. Czy ta aplikacja używana przez Ciebie to Brager Connect? To jedyna aplikacja, która jest kompatybilna przy zdalnej obsłudze sterowania kotłem Haiztechnick? Nie ukrywam, że jest trochę niedopracowana, mimo wszystko ułatwia zadanie....
  17. Pozwolicie, że się powtórzę... Co jest nie tak z tymi ustawieniami, że mi temperatura tak rośnie, zwłaszcza teraz, kiedy nie potrzebuję tak ciepłych grzejników skoro na zewnątrz w dzień jest ponad 20oC. Czy u Was też jest taka rozbieżność pomiędzy temperaturą żądaną a uzyskaną (odczytana z czujnika zaworu)?
  18. A ja mam pytanie do Was jak to jest z tą wagą pelletu? Czy uzyskaną wagę mam pomnożyć razy sześć i dodać 0,5 kg? Są tacy, którzy dodają taką wartość…. Pytam, gdyż wcześniej miałem wprowadzoną wartość 11kg i był to pelet „startowy”, który dostałem razem z piecem. Teraz mam tonę innego peletu i po zważeniu wychodzi mi wartość 7,2, której nie da się wprowadzić, gdyż zakres zaczyna się od 8kg. Inną kwestią są wartości temp. zadanej, gdzie jest powiedzmy wartość 35 a odczyt wartości mierzonej jest znacznie wyższy, czyli więcej o ok. 20oC. Ja rozumiem, że jakaś tolerancja musi być i układ nigdy nie będzie idealnie stabilny… Zastanawiam się nad prawidłową pracą sterownika zaworu mieszającego czy prawidłowo pracuje nad uzyskanie temperatury zadanej. A u Was jaka jest rozbieżność temperatury żądanej a uzyskanej (odczytanej z czujnika zaworu)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.