Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, AqrratWsamRaz napisał:

A diablo czerwony? Palił ktoś tym? 

Od połowy grudnia tj. od zamontowania sterownika i aktualizacji po której nastąpił reset liczników, zużycie do odczytania ze sterownika. Pali się non stop, chata 300m, 6 osób, 2 łazienki, 2 duże wanny, temperatura w całym domu ustawiona (hold) 23stopnie, palę czerwonym diabłem, do stycznia paliłem mieszanką diabła i owsa. Nie zamienię na razie na inny groszek. Zero problemów i zapominasz o kotłowni i pisaniu o spiekach, sadzach i i brudzie w kotle....

Tylko zakupy rób w maju i czerwcu będzie bardziej suchy a i po 700-750zł z przesyłką

Yaro.

20190329_190008-1.thumb.jpg.d938ea5c3c66cb809c42db14e51eb531.jpg20190329_185941-1.thumb.jpg.bfaf785f51a4f73875dc762f5bfc43a4.jpg

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro to ile poszlo ci paliwa od 1 pazdziernika do montazu nowego sterownika ???

 

No i jaka kalorycznosc

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen  6,3 kW z 1 kg opału o ile reszta danych, tj. przesyp i kaloryczność dobrze wpisana, to niezły wynik, nawet jeśli przyjęty dla 100 % sprawności.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gmaj22 napisał:

@YaroXylen  6,3 kW z 1 kg opału o ile reszta danych, tj. przesyp i kaloryczność dobrze wpisana, to niezły wynik, nawet jeśli przyjęty dla 100 % sprawności. 

Witam.

Sprawność spora, gdyż wymiennik przewymiarowany i praktycznie zawsze czysty... jak to przy paleniu diabłem. Sterownik ma ustawioną moc palnika 15kW mimo że palnik jest 25kW (lepiej moduluje) Przesyp praktycznie idealnie po wadze (15,2kg), kaloryczność 23 z jakimś ogonkiem. Zobacz dmuchawę!!! Tak mało ruska trzeba dmuchać i stąd u niektórych duże zużycie w komin. W sterowniku od chyba dwóch miesięcy kompletnie nic nie zmieniałem tylko ustawiłem obniżenie temp. kotła. I dosłownie nic więcej. Dla mnie SKZP to rewelka :-)).

22 minuty temu, mkaczko napisał:

Yaro to ile poszlo ci paliwa od 1 pazdziernika do montazu nowego sterownika ???

Zadałeś mi ciekawe pytanie....hm hm.... tyle ile wsypałem.... a poważnie to musiałbym poszperać i popatrzeć. Zaraz po zamontowaniu sterownika i wstępnym ustawieniu pamiętam że spalanie z 23-24kg na dobę spadło 18-19kg, tylko po zamontowaniu sterownika. Poprzednio miałem zwykły dwustan bez PIDa "Titanic". On w miarę nie źle się zgrał, ale SKZP to inny świat, i zapomniałem o kotłowni. Nawet kiedyś pisałem że raz na parę dni wchodzę popatrzę na wykresy, cyferki, etc...z czystej ciekawości :-)

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, YaroXylen napisał:

Zobacz dmuchawę!!!

7% dla ponad 40% modulacji to naprawdę niewiele. I spaliny nawet 84 C. Co to za dmuchawa? 80 W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 80W Domer. Słusznie zauważyłeś że 7% przy mod.42% tylko ze moc palnika 15kW ustawiona w sterowniku, ale i tak jest to malutko wiatru...no i kocioł szczelny i nie podsysa nigdzie sznurami powietrza. Popatrz jeszcze na fotki, i dmuchawa zasłonięta na ok. 3/5, przyklejona na stałe silikonem (odcięta płyta kompaktowa :-) przeźroczysta). To zaklejenie to już dawno jest, jeszcze na starym sterowniku było, bo komin u mnie spory i ciąg również. Ja wszystkim kolegom pisałem aby ruskie węgle niewiele dmuchać, i znaleźć granicę zmiany barwy płomienia z żółtej na pomarańczową. Niestety nie wszyscy mogą sobie poradzić z tą dość prostą, aczkolwiek wymagającą troszkę cierpliwości czynnością.

YARO

20190329_204056-1.thumb.jpg.bf815f9c93f55af7ea73fc37d9d55496.jpg20190329_204016-1.thumb.jpg.09c37cdf4cf36dc56294b3864904a090.jpg20190329_204202-1.thumb.jpg.473ee88fb324a981f0de1800d442315a.jpg

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro? ,a gdzie w tej cenie sprzedają czerwonego Diabła razem z transportem i jeszcze workowany, kupiłbym parę ton. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszły rok wiosna na stronie producenta bodajże 710zł, później było 770zł, faktycznie teraz całą zimę 880zł (kwestia czasu :), a z odbiorem własnym na fakturze było bodajże 670zł (brałem 6palet) i oni ładują palety. Dzisiaj przejeżdżałem koło nich to spore zapasy mają, więc z zakupami radzę się wstrzymać ok. 2 miesiące maj-czerwiec..

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nawet 770 była by nawet dobra, ja kupowałem w zeszłym sezonie Cz.perla po 750, pali się dobrze tylko ma dużo popiołu około 10% i jest w każdym worku kamień,taki biały bardzo twardy coś jak granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 20:15, berthold61 napisał:

Spaliłbyś nawet bogdankę ale bez domieszki czegokolwiek tylko totalnie wydłużyć czas przerwy w podawaniu oraz ciut mniej powietrza , wiem coś na ten temat bo spalałem eko o spiekalności 80 Ri .

Czas wydłużyłem do maksimum, u mnie 90 s, podawanie minimalne 5 s, zamiast żużla rosły grudy niedopału i to przy małym lub dużym nadmuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zamówić teraz na próbę jakiś dobry ekogroszek, aby wypróbować i kupić taniej niż ciut przed zimą. Co teraz jest godne uwagi i zakupu? Niestety ja nie jestem w temacie więc proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję w dobry ekogroszek. Pieniążki chciałbym po prostu dobrze zainwestować, stąd moja prośba do Was  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 19:35, gmaj22 napisał:

6,3 kW z 1 kg opału o ile reszta danych, tj. przesyp i kaloryczność dobrze wpisana, to niezły wynik, nawet jeśli przyjęty dla 100 % sprawności.

Czytam to i nie rozumiem o co chodzi? Wynik czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pablos83 napisał:

Celuję w dobry ekogroszek. Pieniążki chciałbym po prostu dobrze zainwestować, stąd moja prośba do Was  :)

Ja w tym sezonie ogarnąłem rodzicom Skarbka z Piekar. Teraz próbowałem nowej dostawy i jest ok. Wcześniej kilka lat palilem tym na firmie i to bardzo powtarzalny towar. U mnie przy 4 tonach po 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks możesz podesłać linka o który konkretnie groszek Ci chodzi? Zaznaczam, że zależy mi najpierw na zamówieniu próbki, czyli np 100 - 200 kg na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzieliście ten materiał o współczynniku RI i spiekalności węgla? 

 

 

 

@pablos83 Skarbek Piekary. Poszukaj w necie, ja kupuję pakowany na składzie, nie przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 20:05, YaroXylen napisał:

 W sterowniku od chyba dwóch miesięcy kompletnie nic nie zmieniałem tylko ustawiłem obniżenie temp. kotła. I dosłownie nic więcej. Dla mnie SKZP to rewelka :-)).

.... SKZP to inny świat, i zapomniałem o kotłowni. Nawet kiedyś pisałem że raz na parę dni wchodzę popatrzę na wykresy, cyferki, etc...z czystej ciekawości :-)

Mówiłem... będziesz Pan zadowolony 42.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Panowie widzieliście ten materiał o współczynniku RI i spiekalności węgla? 

 

 

 

@pablos83 Skarbek Piekary. Poszukaj w necie, ja kupuję pakowany na składzie, nie przez internet.

Moim zdaniem materiał mało konkretny a chyba nawet nierzetelny.

Określanie ściemą spiekalności podawanej przez producenta oparte na zależności : ilość popiołu - RI  , jest bardzo pobieżne , bazujące na dwóch rodzajach eko  i nie znajdujące pokrycia w rzeczywistości. W dodatku jak się pali w fajce to spieki ma się na zawołanie.

Jest wiele ekogroszków ze sporą zawartością popiołu i kamienia ( prawie wszystkie rosyjskie węgle mają i będą miały kamienie - wynika to z braku płukania w procesie produkcji ) o małej spiekalności i odwrotnie - sporo eko z małą ilością popiołu i bez kamienia ale spiekalnych.

Określenie ściema jest może lotne medialnie ale zachowałbym je  na inne okazje.

A ogień vel diabeł ciekawy i zastanawiam się nad jego zakupem , choć energo jest tańszy , spalający się bez problemów ale z większą (ok.10% ) ilością popiołu i sporo zakamieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Gość mówi że Straż u niego była, zadowoleni z kotła, elegancko a ma ruszt wodny więc w 5 klasie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się .  Jak się liczy na sponsoring to najlepiej mówić to , czego widz oczekuje ( ściema - chwytliwe , prawda ?).

Ale w sumie dobrze , że się wypowiada ,  choć głoszenie tak radykalnych tez nie służy tematowi.

Ze spiekalnością eko w podajnikowcach są faktycznie problemy i informacje podawane przez producentów należy traktować z dystansem , jedynie jako wskazówkę , ale sprawdzać i dzielić się spostrzeżeniami - choćby na tym forum.

Edytowane przez Jasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ma dużo racji z tą spiekalnością , sam osobiście spalałem Rydułtowy czyli diabelnie spiekający węgiel o Ri 80 a popiół jak z papierosa , dużo bardziej sypki niż z Retopala którym palę od połowy grudnia , więc wiem co gość gada bo to przerabiałem , spaliłem tych Rydułtów ok 700kg a moc nieprzeciętna , przykładowo praca w pid na mocy ok 4,5kw Rydułtowy podawanie to 3,2 / 75 przerwy a Retopal 3,6 /25 sek przerwy , jak widać różnica ogromna , dla wyjaśnienia mój podajnik ma podawanie 6,5kg/godz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Mi sie udawalo tez bezproblemowo spalac silnie spiekajacy wegiel. Z lokalnego skladu. Niby Pieklorz.  I to w zwyklej  fajce. A moc zgadza sie. Nieprzecietnie wysoka. Przy tym niewielki plomien. Podawanie 5 sek a przerwa nawet do 140 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej dostawie z Piekar w Defro Sigma Uni R 16KW,  praca w PID u rodziców: Min czas 2s. max 5s . Min przerw 37s max 81 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Ma dużo racji z tą spiekalnością , sam osobiście spalałem Rydułtowy czyli diabelnie spiekający węgiel o Ri 80 a popiół jak z papierosa , dużo bardziej sypki niż z Retopala którym palę od połowy grudnia , więc wiem co gość gada bo to przerabiałem , spaliłem tych Rydułtów ok 700kg a moc nieprzeciętna , przykładowo praca w pid na mocy ok 4,5kw Rydułtowy podawanie to 3,2 / 75 przerwy a Retopal 3,6 /25 sek przerwy , jak widać różnica ogromna , dla wyjaśnienia mój podajnik ma podawanie 6,5kg/godz .

Mógłbyś jaśniej.

Wyłączny związek pomiędzy spiekalnością a ilością popiołu  i kamienia.

Z tego materiału wynika , że wystarczy węgiel o małej zawartości popiołu i kamienia aby nie był spiekalny i nie trzeba już określać parametru RI a określanie go to ściema.

Ciekawe.

To że spaliłeś bardzo spiekający węgiel to tylko dzięki Twoim umiejętnościom i ma się nijak do teorii głoszonych w cytowanym materiale.

Edytowane przez Jasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.