Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ktoś zaopatrywał się w ekogroszek WESOŁA MYSŁOWICE - BRODA TRANS ??

Paremtry ponoć ekogroszek pakowanym w worki z mikro wentylacją po 25 kg z kopalni Mysłowice - Wesoła o wartości opałowej – 28-29 MJ/kg, zawartości siarki – max. 0,4%, zawartości popiołu – max. 5%, średnica ziarna – 5-25 mm, spiekalność RI: do 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił u nich na zimę 4 tony wcześniej zrobił test i bardzo sobie chwalił. Ja mam do nich za daleko wiec nie mogę tego osobiście potwierdzić, pisze tylko co usłyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A skoro o mieszańcach to zapytam co lepiej brać , czysty Chwałowicki ekogroch po 800zł ze składu czy z innego składu po 780 mieszany z kilku ekogroch tyle mi powiedziano nawet nie potrafili podać ile to mj ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz zawarta jest w pytaniu. Ja bym nie kupował czegoś czego nawet sprzedawca nie jest w stanie określić:)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dziś przyjrzałem się trochę temu co ten węgiel znaczy z Chwałowic , i tak pali się dłużej niż z Piasta ale jest dużo niedopałów tak na oko ze 20 procent koksików , jadę w PID na CWU , macie jakieś rady ? powietrze, podawanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem niedopaly na PID to zwiększyłem czas podawania w automacie żeby podawał więcej ale rzadziej.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja ustawiłem czas podawania na 18 sekund bo to najmniejszy pancerpol ale jak się przyglądam temu sterownikowi to pokazuje czas podawania 2 sekundy i postój na 70 sekund , może trzeba by mu dodać powietrza na plus co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No fakt to fakt , ale wg mnie duży wpływ na to ma ten durny najmniejszy palnik pancerpola , ogień jest tylko z prawej strony a nie na całej powierzchni i nie obejdzie się aby w tym palniku nie wywiercić ze 200 dziurek i ponacinać kątówką gdzie się tylko da aby to lepiej spalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe w temacie, ale mnie u ekonomiczniej wychodzi w 2-stanie niż w PID. No i ważna jest pompka CWU ( koszta są ukryte w rachunkach za energię elektryczną) , stara grandfos na 1 biegu brała 45W (1kW/24h), a np. elektroniczny wilo max. 4 W (0,1kW/24h). dochodzi jeszcze dmuchawa w PID nonstop, 2-stan pewnie z 1/2 mniej.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

U mnie w PID dwa worki po 25 kg grzeją wodę ok 14 dni z Piasta a Chwałowice chyba ciut dłużej a co do pompy to ona startuje od 35 stopni aż do nagrzania bojlera i się wyłącza i praktycznie dwa tygodnie stoi aż znów po czyszczeniu rozpalam ,  w sobotę nacinam kątówką dodatkowe rowki w palniku i pewnie nawiercę kilka dziurek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli ktoś nie ma bardzo duzych wymagan, a szuka taniego wegla to polecam Czarną Perłe. Zawsze kupuje jak jest jeszcze cieplo to nie przyjezdza mokra.  A do tego zawsze domawiam jakiś mocniejszy ekogroszek tone, lub dwie. Ktoś wlasnie napisal ze jest jakas promocja na perłe teraz i kosztuje 710 zł. Gdyby nie to że kupiłem wczesniej to pewnie bym tez zamowił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jakbym wiedział o promocji to bym zamówił testową tone, a tak to o 16 skończyłem workować sprawdzony greenpal z pgg. Dziwna ta cena, jeszcze parę dni temu była CP po prawie 900 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Retopala nie polecam pierwsza partia kupiona 2 lata temu była bardzo dobra , druga w tamtym roku - miazga. Spieki że historia, raz myślałem że się zatka palnik.  Kupiłem też paletę Karlika i tu było zdecydowanie lepiej, choć parametry ten węgiel na opakowaniu  ma gorsze. Kupiłem też Varmo , bardzo kaloryczny węgiel, spieki znaczniej lepsze od Karlika i Retopala, slimak cichutko chodzi nie ma efektu chrupania. Minusy dwa , strasznie syfi kocioł a drugi temperatura na podajniku wzrosła mi do 65 stopni. Wiec teraz mieszałem z karlikiem 1 do 1. Praca kotła na dwustanie, plus blokada pompy 100%  przy osiągnięciu temperatury zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek się spieka a ja się wsciekam. Co z tym zrobić? Kotła drugiego nie kupię. Ekogroszek wysokokaloryczny, miało być dobrze grzane, a tu palnik sie blokuje. Czy z tym wapnem dodawanym o ekogroszku to prawda? Jakie wapno, gaszone? Ktoś próbował?


Ekogroszek się spieka a ja się wsciekam. Co z tym zrobić?


Też to przechodziłem i dużo próbowałem. Wymieszaj ekogroch z pelettem, mniej więcej 4:1. Ustaw podajnik tak aby często ruszał mieszankę na retorcie, np. podawanie 3s, przerwa ok. 20s. Nadmuch dostosować do płomienia pomarańczowego, tak aby koniec płomienia nie był "poszarpany".

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, andrzej87k napisał:

Ekogroszek się spieka a ja się wsciekam. Co z tym zrobić? Kotła drugiego nie kupię. Ekogroszek wysokokaloryczny, miało być dobrze grzane, a tu palnik sie blokuje. Czy z tym wapnem dodawanym o ekogroszku to prawda? Jakie wapno, gaszone? Ktoś próbował?

Widziałem na Orlenie Ekogroszek Patriot, ten się raczej nie spieka, nazwa jak paliwa rakietowego ;) Ceny nie znam. Worki w barwach narodowych, więc to raczej Polski węgiel :)

Aby się ekogroszek nie spiekał uważaj na te ze zbyt dużą kalorycznością, mają taką tendecję. Podkręć, też dopływ powietrza, aby dopalał się w wyższej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pewnie zabójcza jak wszystko na Orlenie. Nawet nasze polskie jabłka sprzedawane w cenie z kosmosu 70gr sztuka.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na której stacji benzynowej jest tanio ?  Ekogroszek na Orlenie? pewnie jakaś franczyza a gośću za stają pakuje CzP w biało/czerwone worki.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Orlen to nie dobre miejsce do zakupu tony węgla. czym to zabrać? :)  Natomiast kupno jednego worka, "przy okazji", to chyba nie najgorszy pomysł. Rozsądny człowiek nie wierzy w reklamy, tylko sprawdza co warta jest dana rzecz. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Info dla mieszkajacych na Ślasku w miare blisko kopalni Piast-Ziemowit

Od 1 marca 2019 obnizka cen :

Retopal - Ekogroszek luz  590.40 zl br/t bez akcyzy

Zakład Produkcji Ekopaliwa Wola

Retopal  luz                  590.40

Karlik     luz                   613.77 zl br /t ba   24 MJ

Greenpal ekomial   496.92 zl br/t /ba

W moim przypadku przywóz 200 zł, co daje przy 3 t Retopalu cene 660 zl/t/br ba z przywozem.

Nastepny sezon (nawet z mrozami -10 stopni) bedzie zabezpieczony za 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.