Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

ja też nie żartuję i wcale nie napisałem poprzedniego posta z jakiejś złośliwości.

Dostałem tak mokry towar, że go wysypałem jak pisałeś i zbierałem z wierzchu

bo pod spodem dalej był mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczuwałem, ale nie byłem pewny. Niestety takie dosuszania uchroniło mnie przed zawilgoceniem zasobnika ( nie mam doprowadzenia wiatru z dmuchawy). Nawet jak przecinałem worki po długości i zostawiałem na kilkanaście dni, to i tak zasobnik się rosił. To jest wielka zmora ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo rozcięcie worka na kilka dni to mało.

Wysypanie na podłogę OK ale wiecej syfu w kotłowni.

O ile kupiony odpowiednio wcześniej to można przesypać do jutowych i zawiązać to w przewiewnym miejscu czy nawet w kotłowni szybko doschnie, ale dodatkowa robota i nie każdemu się chce ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można kupić Stabka - czyli suszoną perłę.
Nadaje się to do palenia prosto z wora. Ma grubsze kęsy to i wilgoć tak w tym nie siedzi. Tylko że lubi żużlować, nie lubi dużo powietrza. Warto przesypać wapnem.

Jest jeszcze Pellet VARMO - suchy jak pieprz, ze spalaniem trzeba potestować - mi jakoś nie siadł - ale spala się dobrze podobno na SV200, pewnie i w sztokerze by poszedł.

Ja nie mam gdzie i jak suszyć więc dla mnie to jedyna opcja - jakbym miał tańczyć koło węgla 5 dni to bym chyba zwariował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupował tu  http://www.wegielna5.pl/sklep

EKOGROSZEK SKARBEK KWK PIEKARY   

niby cena 1200zł  ale zadzwonił i była cena 1000zł. 

Sam sie zastanawiam czy kupować teraz bo już mi się konczy węgiel,  czy może palić narazie jakimś dziadostwem z marketu tą koncówkę zimy a zapas na przyszły rok już kupić w czerwcu.

 

Z tego co mówił to zachwala,  węgiel w papierowych workach,

Ładnie się pali,  choć wiadomo,  to nie jest to co Kazimierz Juliusz niestety.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem bardzo czy ten z Agroplonu jest dobrym towarem. Na początku marca jestem zmuszony zamówić coś z netu ze względu na kontuzje nie mogę kupić skarbka, którego do tej pory kupowałem na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobaczyłem, że Agroplon wystawił Skarbka i Pieklorza z Kwk Bobrek w granicach 1000zl, ale nie wiadomo co to jest już wcześniej o tym dyskutowaliśmy.

 

Jaką mają stronę www ?  Nie mogę tego znaleść.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ekogroszkipolskie.pl/pl/produkty/ekogroszki/ekogroszek-pieklorz-opis   ten pieklorz  jest w promocji

ciekawe czym się różni od
Skarbka (dawny Pieklorz)  ?

http://ekogroszkipolskie.pl/pl/produkty/ekogroszki/skarbek-opis

 

 

Musze prędko zamówić 1 tonę i proszę o jakieś opinie.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówię dopiero w piątek. Jak się nie kupi to się nie dowie:) palę pierwszy sezon i widze, że to jest jeden wielki szwindel z tym ekogroszkiem, każdy kombinuje jak może. Wczoraj rozmawiałem z kolegą z Bydgoszczy. Zawsze palił ekoretem z pgg w biały workach. Ostatnio kupił 10 worków i popiół był inny niż zwykle tzn. bardziej przypomina Retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam https://ktkpolska.pl/ekogroszek/?gclid=EAIaIQobChMIppK6gf6n2QIVCUMZCh38-QdFEAAYASAAEgKEsfD_BwE

pale od półtora roku. Mało popiołu i dobrze się pali.

 

Zamówiłem tone tej czarnej perły na próbę, a jutro zamówię kolejną tego Skarbka w zielonym worku z KW Boberek.

http://ekogroszkipolskie.pl/pl/produkty/ekogroszki/skarbek-opis

 

Ale chce jeszcze tu zadzwonić

http://www.wegielna5.pl/sklep/kontakt

bo kolega mi mówił że kupił od nich za 1000zł,  z tym że na sklepie internetowym mają cene 1200zł. Troche dziwna sprawa.  Może jak blisko to nie przez kuriera idzie tylko własnym transportem ?   Zobaczymy co powiedzą.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W workach nie bardzo jest szansa na wyschnięcie. Najlepiej wysypać eko na podłogę i zostawić na 5 dni.

 

Ja jak zasypę zasobnik do pełna to zawsze sobie przygotowuje kolejne 6 worków i rozrywam je od góry.  To zazwyczaj wystarcza żeby wysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą czarną perłę 1T.

oraz jakiegoś z Piekar  ekogroszku u lokalnego dostawcy  za 1050zł,  workowany, też 1tone.

Wróciłem do mojego najlepszego dostawcy co brałem u niego 3 lata.   Zobaczymy jak przywiezie w poniedziałek co to jest.

Z tym że węgiel ma już inny bo wtedy to był Kazimierz Juliusz to inna bajka była.

może ktoś inny wypróbuje tego Skarbka.  Mam nadzieję.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbek z Bobrek mi się nie spiekał, ale przez neta kosztuje 1200/1300 zł. Palę na ekoenergii 15-25. Z Agroplonu nie skorzystałem, bo nie potrafili się ze mną dogadać. Zamówiłem Retopal, które krytykuje mój przedmówca:/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysyp w marketach jakiś nowych wynalazków.

Aż mnie korci czy nie kupć parę sztuk worków na próbę.

Ale dziś pewnie przyjdzie czarna perła oraz dostawa od lokalnego składu.  To będe miał zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.