Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odnośnie tych "mieszanych", to może ktoś palił  i  podpowie odnośnie GOLDa czy lepiej zakupić z firmy Bartex czy Sobianek. O ile na temat Bartexu jest dużo do poczytania w sieci, to o jakości Sobianka nie mogę nic znaleźć na forum. Parametry groszki te mają podobne ,cenę również, dodatkowo firma Sobianek pisze na swojej stronie że w workach nie ma miału, czy tak jest faktycznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dla osób które paliły Ekochamp Żółty 

https://sklep.gwozdz-wegiel.pl/ekozolty_paleta/sl  na terenie śląska jest promocja po 820 zł. Dzwoniłem tam i Pani ze składu zapewnia mnie, że to eko z Piekar z KWK Bobrek Ruch Piekary (dokładnie z Juliana). Czy warto się w to pchać? Cena dość atrakcyjna. 

Do 30 km dostawa gratis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy palił ktoś ekogroszkiem /bocian lub jaskółka/, mają teraz na te węgle promocje z firmy Rowex?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Visitor1230

A dlaczego maja miec wieksza sprawnosc? W przypadku przewymiarowanego mocno ekogroszkowca ewentualna strata w sprawnosci to dlugie okresy w podtrzymaniu. Przy pellecie vs eko sprawnosc trzeba ocenic w kontekscie calego ukladu ogrzewania. 

Przykladowo u mnie spalanie pelletu jest takie samo jak w ekogroszkowcu. Dlatego ze kociol pelletowy pracuje z buforem i zawsze na mocy max. Czyli najsprawniej. Nie wystepuje podtrzymanie. Latem CWU grzeja panele PV. One tez wspomagaja ogrzewanie w okresie jesiennym i wiosennym. W dobrze ustawionym kotle pelletowym nie ma sadzy. W ekogroszkowcu bedzie zawsze. A to realna strata

Porownanie stricte jednego paliwa do drugiego daje oczywiscie duza roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Juz obecnie obnizka Retopala luz na kopalni Piast -Ziemowit- Ruch Ziemowit , cena 590.40 zł br/t ba.

Na Zakładzie Produkcji Ekopaliwa  w Woli , Retopal luz cena jw. oraz Karlik luz- 607.62 zl br/t/ba.

Karlik ekg paleta worki -747 br/t/ba

Retopal big bag -724.47zł br/t/ba

Greenpal Ekomial  luz - 496.92 zl br/t/ba.

Widac ,ze na kopalniach zwały i dodatnie temperatury  , w tamtym roku taka duza obnizka była dopiero od 1 marca

.https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale jak ktoś musi zamówić ze strony to go przraża cena do której doliczają transport i już tak wesoło nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz sobie odpowiedzieć ostatecznie na to pytanie. Dużo zależy od tego jaki dom masz do ogrzania. Mój nie jest ocieplony i nie wyobrażam sobie nawet rachunków za gaz, gdybym  chciał go nim ogrzewać, dlatego w zeszłym roku zdecydowałem się jednak na ekogroszek. Nowy dom, ocieplony jak należy - gaz jak najbardziej. Za węgiel trzeba się liczyć z cena 900-1000zł za tonę i raczej się to nie zmieni, jak już to na gorsze czyli drożej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi wynikami. Dom jak w stopce, z racji nowego członka rodziny 22 - 23 stopnie. W poprzednim sezonie paliłem Greenpalem, spalone 4t bez szczególnych problemów z kotłem. Dużo popiołu i jeszcze więcej sadzy, szczególnie w kominie. Do tego zapach siarki nie wróżył dobrze wkładowi kominowemu. W październiku kupiłem 3t ANMAG 24-25Mj za 830 zł/t, raty Allegro 0% + jestem w zasięgu darmowej dostawy. Kocioł ustawiony na PID Turbo + czujnik żaru, absolutnie brak jakichkolwiek ingerencji z mojej strony, pali się bez zarzutu i problemów. Pierwsze rozpalenie 1 listopada, do tej pory spaliłem 2.2t. Na 7 worków węgla wyciągam 1 węglarkę popiołu, kilka spieków się znajdzie, ale zdecydowanie "ładniejszy" niż z Greenpal-a czy Retopal-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez samą zmianę opału bez żadnej innej ingerencji spalanie spadło prawie o 50%? Chciałbym tak. Z drugiej strony przy termomodernizacji jaką masz wykonaną 4t to chyba trochę dużo na sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnizka ceny w sklepie @pgg

https://www.pgg.pl/sklep-internetowy

w przypadku mojego kodu pocztowego prawie 50 zł na palecie 750 kg Retopalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuj, tylko zobacz do DTR kotła. Nowe mają tam bardzo ciekawe zapisy i spalanie węgla 26MJ/kg może kończyć się korektami i problemami, a węgiel wg DTR idzie jak po maśle. Mam to na świeżo przećwiczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić ekogroszek Gold z firmy bartex. Paliłem już kilkoma innymi i jak do tej pory ten wydaje się najlepszy. Kupuję go 4 sezon i u mnie też z 7 worków węgla 1 węglarka. Jakiś tam spiek się trafi ale to pewnie przez duże temperatury na zewnątrz i piec więcej na nadzorze. Piec to Zębiec 25kw na 200m powierzchni. Średnio 4t na sezon mi idzie. Niestety cena to średnio 950 zł za tonę. Plus to darmowa wysyłką na cały kraj wliczona w cenę. Węgiel zawsze suchy i dobrze zabezpieczony na palecie. Z czystym sumieniem mogę polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą masz tę węglarkę. I dużo szczęścia, że zawsze suchy. W sumie jednak to dobry węgiel, o klasę lepszy od groszków PGG. Przynajmniej z tego, co mi się trafiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.