Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, HarryH napisał:

Nie dziękuj, tylko zobacz do DTR kotła.

Ogólnie w dtr jest od 26 do max 29 mj więc karlik by był albo pan groszek żółty .

Co do bartexu kolega miał partie że bardzo dużo było frakcji powyżej 35 i blokowało ślimak.jak wchodziłem na opinie na temat bartexu na stronie obi to właśnie było sporo negatywnych na temat dużych frakcji i zatrzymywania ślimaka po przez duże bryły węgla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo palilem bartexem gold i nie mogę powiedzieć że jest za duży . Na pięć worków było jeden z dużymi brylkami , reszta takie pytki male . Nie że cały worek drobnicy jednak z przeważająca ilością tej drobnicy . Zrezygnowałem z niego z powodu koksowania . Robi sie coraz cieplej kociol pracuje na mniejszych mocach i nie potrzeba mu koksujacego wegla . Po za tym woda mial i kopcenie . Od kiedy jest w nowych workach radze poważnie się zastanowić nad przytuleniem ich do siebie . Tym bardziej jesli ma sie retorte na kolanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć "Palaczom".

Nie polecam eko z firmy "Najlepszy ekogroszek". Kupiłem w lipcu 2019 3 tony po 1 z każdego asortymentu. MASAKRA.
Przesyłka przyszła, po zważeniu, żaden worek nie trzymał 25 kg., żeby nie było zdziwienia oczywiście w dół od 24,3 do 24,7kg, najczęściej 24,5-24,6. Wpadłem w obłęd i nie wierzyłem wadze, ale sprawdziłem inny opał kupiony w 2018r, suchy jak pieprz i kilka worków, które mi zostało miały wagę 24,8-25kg. Próbowałem reklamować niedobory wagi po zakupie, ktoś miał się skontaktować (pani tak twierdziła), dwa razy tel z przypomnieniem i zostałem zlany. Trudno.
Całość mega mokra (kupione w upały - lipiec). Na początku często węgiel wieszał się w zasobniku. Wysechł koło styczeń/luty, trzymany w drewnianej szopie pod zadaszeniem z blachy. Rozumiem, że w procesie technologicznym oczyszczania z kamieni używana jest miedzy innymi woda, ale co mnie to ***** obchodzi, płacę za tonę. Węgla czy wody?
Około 40% worków rozrywa się na zgrzewie.

A teraz szczegóły:

1. Eko Standard - najtańszy - dużo popiołu, niska wartość energetyczna, na jesieni ledwo starczał 1 zasyp na tydzień, trochę kamieni.

2. Eko Premium - dużo popiołu, nie zauważyłem różnicy w wartości energetycznej, niewiele kamieni.

3. Eko Premium Plus - mało popiołu, faktycznie widać większą wartość energetyczną, 1 zasyp starczył w lutym na 2 tygodnie, kamieni BARDZO DUŻO. Jeden worek przebrałem ręcznie, uzbierałem ponad 0,3 kg kamieni. Praktycznie w każdym tygodniu wymieniałem zawleczkę - REKORD 4x dziennie, 3x wygaszałem kocioł i wybierałem kamienie (różne).
Teraz działa na jakiejś śrubie którą w akcie rozpaczy wbiłem z miejsce zawleczki.

Resumując, średnio na zakupie 3 ton, brakowało około 60 kg (ponad 2 worki, 24,3+24,7kg = 24,5 czyli 0,5kg x 40 na tonie) - nie liczę ile brakowało w związku z wodą.
Cena zakupu od 840 do 920 zł, powiedzmy średnio 880 zł. 0,3 kg to kamienie, 0,5 kg braki wagowe, czyli 0,8kg na worku. Na 3 tonach = 0,8 x 120 worków = 96 kg x 880zł/tonę. Czyli ponad 84 zł kosztowało mnie powietrze i kamienie, pomijam wodę. Nie liczę również nakładu pracy na czyszczenie podajnika i wymianę zawleczek.
= frajer zapłacił za nic i jeszcze się narobił.

Dlaczego dziś o tym piszę. Bo wczoraj dostałem sms od "wspaniałej" firmy pod nazwą "Najlepszy ekogroszek" z propozycją zakupu i zniżki 20 zł. I właśnie wczoraj wymieniłem 4 zawleczki w podajniku ślimaka.

Eko który wspominam pozytywnie (ten z 2018r, niestety nie pamiętam firmy na "S") oraz "Czarną perłę" - nie dużo wody, średnia kaloryczność, sporo popiołu, zero problemów z zawleczkami, mocne worki, chyba kupiłem w 2016r.

Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcia z wagi i z przebierania kamieni.

Pozro Wszystkim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pakowaczy ruskiego węgla nie ma  instalacji mokrego wzbogacania węgla, więc tę wodę leją bardziej 'hobbystycznie'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na grubie masz płuczkę, czyli skuteczność praktycznie stuprocentową. Pakować mają małe instalacje suche, a to nawet wg dtr ma skuteczność 75-80%. Więc gdy kupią ruską surówkę z kamieniami po taniości, to sporo potem w worku zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No widzisz, a mnie i innym na tym forum przysłali mokry węgiel z podziarnem. Ale nam nie płacili za takie optymistyczne wpisy w 1 poście minutę po rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szkopinska napisał:

W tym skłądzie Sobianek braliśmy ekogroszek, dowożą do domu, ale mają na prawde opał najwyższej klasy. Z certyfikatami rzecz jasna 

Mam dziwne skojarzenie z tym nickiem. Szkopińska, Szkapińska,  Szkapa,  Koń, Łysek z pokładu Idy, węgiel, ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

 

Mam zamiar kupić eko-groszek Diablo, zastanawiam się tylko który. Znajomy ma czerwony i jest zadowolony, ale może warto dołożyć do GOLDa?

W zeszłym roku miałem KGM Gold i tak średnio byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad nim ponieważ mają go u mnie w mieście na miejscu. Nie wiem teraz czemu dokładnie, bo analizowałem temat przez kilka tygodni, ale nie zdecydowałem się na niego. Nie mówię że jest zły bo nim nigdy nie paliłem, ale ostatecznie zamówiłem inny ekogroszek. Tyle mogę osobiście podpowiedzieć. Jak tylko będzie suchy i moc będzie się zgadzała to już dużo. KGM w tym roku chyba już nie ten a szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zwykłym czerwonym paliło mi się naprawdę dobrze i teraz , ale może warto dopłacić pare złoty i mieć spokój na dłużej ?

 

W zasadzie nie znalazłem konkretnej informacji na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KKTS napisał:

Zastanawiałem się nad nim ponieważ mają go u mnie w mieście na miejscu. Nie wiem teraz czemu dokładnie, bo analizowałem temat przez kilka tygodni, ale nie zdecydowałem się na niego. Nie mówię że jest zły bo nim nigdy nie paliłem, ale ostatecznie zamówiłem inny ekogroszek. Tyle mogę osobiście podpowiedzieć. Jak tylko będzie suchy i moc będzie się zgadzała to już dużo. KGM w tym roku chyba już nie ten a szkoda....

można wiedzieć co zamówiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku podobnie jak w zeszłym sezonie zamówiłem z KGM. Tak jak pisałem wcześniej, w tym roku to już nie to. W zeszłym sezonie byłem zadowolony, teraz węgiel dość mokry (wrzucałem gdzieś na forum fotki) a ponadto otrzymane wraz z węglem świadectwa jakości opału nie do końca pokrywają się z ofertą przedstawioną na stronie internetowej. Różnice są na tyle duże, że pisałem do Nich w tej sprawie na e-mail, FB, dzwoniłem. Niestety nikt nie jest chętny ze mną rzeczowo porozmawiać i nawet odpisać na wiadomość e-mail. Dla mnie to niepoważne traktowanie klienta. Następnym razem 4 razy się zastanowię czy od nich zmawiać. Sam węgiel jak się pali itd nie napiszę bo kocioł mam wygaszony i zacznę palić pewnie dopiero we wrześniu. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wilgotność i czy dostaniesz to co oczekujesz po lekturze ich strony internetowej i certyfikatów jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem w 100 % zadowolony z KGMu . Był suchy , ale miałem różne przygody ze spiekami dlatego w tym roku Sambudrol. Zobaczymy czy to dobry wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sambudrola powinieneś być zadowolony. Miałem tylko tonę, ale jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem trzecią dwutonową transzę Ecodesign z Sambudrolu. Tak jak w poprzednich dostawach, szybko, sucho. Deklarują wilgotność 4-9%, to prawie tyle samo co w KGM ten suszony królewski. I mogę podzielić się taką informacją. Jak wcześniej pisałem Sambudrol zmienił design strony, a baza klientów nie została zaktualizowana, więc "stary" klient rejestruje się jako nowy i dostaje 2% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

kolego jarek ja mam ekogroszek eco plus premium  z firmy najlepszy ekogroszek i mam suchy i bardzo ładnie sie pali moze trafiłes na jakąs podrube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafałRabka napisał:

tak wygląda węgiel orzech I z KGM. Waga worków wacha się od 23,5kg. Mokry jak "cholera"

Wyslij te zdjecia do nich ,do Gaja ,niech sobie zmienia zdjecie na stronie Na stronie firmowej maja zupełnie inny opał pod tą oferta.Reklamował bym ,a gdyby to nie pomogło ,to nawet te 46 km bym zawiozł jeden  worek autem i wysypał im na placu ,rejestrujac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskutkowała reklamacja w KGM.

Za pierwszym razem uwzględnili i mają dołożyć 150kg (50kg na 1 tonę) przy następnej dostawie, a dzisiaj dzwonili względem wagi i mają jeszcze przywieźć 100 kg.    Tak że jestem na razie zadowolony bo węgiel pali się bardzo dobrze.   

Ewidentnie mieli jakiś problem z "komunikacją" bo na wiosnę kupowałem taki sam węgiel i było wszystko w porządku.   Kontakt  bardzo dobry,

Aż mi się humor poprawił na cały dzień..  

Nie przypuszczałem, że coś wywalczę bo w dzisiejszych czasach niektóre firmy mają klientów w d.....................

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem ostatnio to nie byli w ogóle chętni do dyskusji, zero odzewu. Może coś zmieniło się na lepsze, miejmy nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.