Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko vegas 18kw


tropek5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kiedyś coś tu pisałem na forum ale średnio się dowiedziałem więc ponawiam prośbę. Od końca stycznia ubiegłego roku posiadam w domu kocioł z podajnikiem jak w temacie. Zawor 4d. Pompa cwu i co marki grundfos. Sterownik pid 755st. Mam dość duży komin. Dom w polach nieocieplony i strop niestety również. Spalanie w kotle dramat zima nawed ponad 50kg/ dobę. Próbuję ustawiać ten kocioł ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Pracuje tylko na współczynniku podawania i wentylatora. Widziałem tabelkę Kamila miernika ale nie mam pojęcia o co w niej chodzi. Możecie coś pomoc? Temperatura spalin w granicach 180-200stopni.pale eko groszkiem stabek w niebieskich workach. Jak ustawić ten piec żeby grzał dobrze? Niestety mam też duży komin przeć co wydaje mi się ze ma za mocny cug. Dodat też że mam problem ze zbiornikiem na groszek ponieważ jak dosypuje węgla to mi się z niego okropnie dymi. Możecie podać jakieś swoje ustawienia wyjściowe na tym kotle? W popielniku mam zawsze spieki z jakby niedopalonymi groszkiem. Na zdjęciu kopczyk z pieca. 

IMG_20210302_063715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tabelki Miernika nijak się mają do sterownika ST 755 z PID. O współczynniku podawania i wentylatora zapomnij. Rozumiem że palisz w PID ale jakie parametry są ustawione w menu serwis ? Temperatura spalin za wysoka, jaka jest temperatura wody powrotnej. No i jeszcze parę pytań by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawdzić temperature powrotu. Nie wchodziłem nigdy w menu serwis ponieważ raz że boję się coś spieprzyć a dwa że nie znam kodu żeby tam wejść. Niestety instalator zginął i nie ma mnie kto nauczyć podstaw. W załączeniu ustawienia na piecu. 

16151090079116080589248502918826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz mozliwosc zrobić foto palnika rejon korona  i to polaczenie z "obudową" . Trzeba wyeliminować ucieczkę powietrza bokiem

Na foto płomień jest luks bajera . Jednak jest nie rowny a dodatkowo popiół sugerujacy na nadmiar powietrza .

IMG_20210302_063715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem które miejsce miałbym sfotografowac.mam tą retorte i do niej jest wkładany taki zeliwny element to o to chodzi? 

16151099557433986698470199743837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie uciekanie powietrza ? No bez jaj ? Zobacz temperatura  podajnika 16 stopni, temperatura spalin 178 stopni to nic wam to nie mówi ? Ja nie wróżę z fusów, za dobrze znam ten sterownik, więc ostrożnie z tymi radami.

Temperatura powrotu, jeżeli masz podłączony czujnik to przycisk- pojawia się ekran co,  2 zawór - nacisnąć i masz temperatury- zaworu, powrotu, zewnętrzna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu co za smuga . Może takie zludzenie . Możliwe że po wywaleniu popiolu tak  się zie ułożyło . Były już przypadki z spalinami po 200 a i tak palnik był nie szczelny . 

Sorki filmu nie ogladalem , taki znalazłem u Kamila .

Screenshot_20210307-105200.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten sterownik,  tropek5 pisze wyraźnie- współczynnik wentylatora i współczynnik podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps ok. Tylko co nie idzie tym operować? Bo mu napisałeś że ma zapomnieć. A tak wogole chata w polu nie ocieplona trudny groch (ponoć) niewiem bo nim nie paliłem to cudów bym się tu nie spodziewał choć faktycznie spalanie za duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Paweł" Nie piszę nic co nie miało by pokrycia w rzeczywistości. Pisałem wcześniej że znam ten sterownik na wylot, piece STALMARKA też bo sam taki posiadam. Problem autora jest instalacja i ustawienia PID., chodź jak na razie molo o tym piszę, ale ja to wiem na 100% stan budynku ważny ale wtórny. Wystarczył mi opis i te parę fotek które wstawił. Jak na razie nie nazwał bym tego paleniem w piecu tylko grzaniem komina, sporego zresztą. Temperatura spalin nie przekłada się na wzrost temperatury pieca, jeżeli ktoś myśli inaczej jest w błędzie. Dlatego fabryczne  parametry pracy PID do zmiany.

Jak się zdecyduje na konkrety służę radą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeśli możesz pomóc to bardzo chętnie skorzystam z pomocy. Ja już rok z tym dziadostwem walczę ale to walka ślepego z cieniem. Nie mam o tym pojęcia. Chaty mi nie dogrzewa. Woda fakt ciepła ale w domu trochę chłodno. Dobra w tym roku mam zamiar ocieplić ściany budynku. Na wymianę i ocieplenie dachu to jeszcze muszę poczekać. Komin też chce jakoś zmniejszyć tylko nie wiem jeszcze jak. Póki co chciałbym żeby kocioł lepiej grzał dom i i mnie palił. 721 346 257 to mój numer. Jeśli się znasz i możesz pomóc to są moje dane na fb. Piotr Brzeziński. Zdjęcie z żoną i pieskami. Bo tutaj nie chce śmiecić tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć parę fotek instalacji na priv, zawór, zasilanie , powrót. Zadzwonię pod wieczór, chyba że masz inną propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jeszcze raz dziękuję użytkownikowi 1mps. Od naszej telefonicznej rozmowy mija może 3 godzina a już widzę poprawę. W domu cieplej woda jeszcze cieplejsza. Domyślam się że spalanie też będzie mniejsze. Innym polecam użytkownika bo podpowiedział mi tyle rzeczy że nie wiedziałem o tym że mój piec coś takiego ma. Przestawiłem chyba wszystko co się dało. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Ave82 Nie wiem o jakie kotły chodzi sama nazwa producenta...?

Stalmark 14 mogę się domyślać że EkoVegas. DrewMet nie znam, to jakaś egzotyka czy wschodząca gwiazda rynku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz dobrze pięć to będziesz zadowolony. Ja szukałem przez chyba rok kogoś kto pomoże. Wykładałem krocie na ogrzewanie i dopiero jak trafiłem na użytkownika 1mps to zacząłem być zadowolony. Generalnie pomógł mi ustawić pięć ale boję się że w końcu się znowu coś przestawi bo sam na pewno nie wrócę do tych opcji które wskazywał mi ten pan. Sterownik miom zdaniem ciężki i trudny w obsludze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Piotrze, jestem jak na razie pod telefonem ? a co do obsługi sterownika to się z tobą nie zgodzę. Dla mnie super sterownik i lepszego nie widzę. Obsługa prosta jak metr sznurka w kieszeni ????. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) znalazłem ten temat i widzę ze jest tu prawdziwy fachowiec od sterownika ST-755 zPID. Mam kocioł Stalmark EkoVegas 22kW. 
 

Dopiero mam go pare tygodni, wygrzewam podłogówkę i to moje początki z tym kotłem. 
 

Problemy są dwa, pierwszy przy paleniu w PID - po nagrzaniu do zadanej temperatury piec niechce przejść w podtrzymanie tylko utrzymuje 1% nadmuchu ( jak na zdjęciu) przez co podajnik pracuje i opał się wręcz przesypuje do popielnika. 
66527E24-B2EB-4ACA-9DB5-5342CEBE981C.thumb.jpeg.511a98cb8d1826096ddfe62e6f318ad6.jpeg
 

Kocioł  wygasiłem, wyczyściłem  i pojawił się drugi problem - po przejściu na prace bez PID sterownik pokazuje dziwna temperaturę powrotu, i niewiem jak to zmienić. Tez na zdjęciach to jest. FF1233A1-E087-4E4E-8E20-7E062A107B7B.thumb.jpeg.ad90b956e0618770a1592840b5827170.jpegimage.thumb.jpg.dbc1b4a343e1a8229004ee3542e49995.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Odnośnie temperatury powrotu jest prawidłowa. Zwróć kolego uwagę że aktualna temperatura cwu wynosi 26 st pompa pracuje, woda przepływająca przez bojler i się schładza a tym samym schładza powrót. Kiedy piec dogrzeje bojler temperatura powrotu powinna przy tej zadanej ukształtować się na poziomie 50 -54 stopnie. To tyle na początek. Nic nie wiem na temat instalacji i aktualnych nastaw PID, opału. Trochę dziwi mnie ten. spalin czy zawirowacze zostały wyjęte ?

Pozdrawiam.

Fachman. Kwestia druga w PID przechodzi w nadzór po przekroczeniu 5 stopni od zadanej. Opał przesypuje bo pewnie nie było nic zmieniane a fabryczne to raczej dawki na dobrą zimę. Kwestia ustawień to już temat na dłuższą rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.