Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego , ja palę Silverem od września zeszłego roku od początku sezonu i nie chcę widzieć innego groszku a testowałem też inne. Moim zdaniem spieki to kwestia ustawień. Mnie się udało dostosować ustawienia do Silvera i jestem zadowolony. Spalanie obecnie na poziomie 16 kg/doba. A to co na zdjęciu widać to popiół z 6 ponad dni223c4710b60940274eac85d8a2a1aed7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie palę retopalem. Powierzchnia użytkowa 161 m2, powierzchnia po podłogach to 202 m2. Ściany grafit 16cm 0,032, dach wełna 2x15cm 0,035, podłoga 15cm grafit EPS 80 0,031. Okna 3 szybowe, 7 komorowe. Cały dom podłogowe.

Spalanie w styczniu to 16,6 kg/dobę.

 

Piec mam ze sterownikiem dwustanowym, niby 15 kW wg producenta, a palnik ekoenergia 15-25 kW.

- podawanie 7s

- przerwa 52s

- przesłona wentylatora otwarta na 1/3

- nadmuch 23% (w skali od 0 do 100%) - RMS 120A

- temperatura zadana 60st.

- histereza kotła 1 st. 

- załączenie pompy podłogowej 56 st.

 

W domu temperatura:

- parter - 22,6 +-0,2

- poddasze ok. 21,5

 

Wiem, że kocioł jest znacznie przewymiarowany miał być do 15 kW, teraz widzę, że wystarczyłby dobry 10 kW.

Producenci wkładają różne rzeczy do kotłów, a co innego piszą - przewymiarowany palnik.

 

Spalanie:

- wrzesień - 8,0 kg/dobę

- październik - 8,5 - 9,5 kg/dobę

- listopad od 13-14 kg na dobę

- grudzień od 15,5 - 16,5 kg/dobę

- styczeń/luty - 16,5 kg/dobę

 

Deflektor z 2 cegieł szamotowych ok. 18-20 cm nad paleniskiem.

Jak zmniejszam nadmuch to popiół bardziej sypki, ale trochę więcej sadzy sypkiej.

 

Zastanawiam się co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , ja palę Silverem od września zeszłego roku od początku sezonu i nie chcę widzieć innego groszku a testowałem też inne. Moim zdaniem spieki to kwestia ustawień. Mnie się udało dostosować ustawienia do Silvera i jestem zadowolony. Spalanie obecnie na poziomie 16 kg/doba. A to co na zdjęciu widać to popiół z 6 ponad dni223c4710b60940274eac85d8a2a1aed7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Czy to palnik Ekoenergia 25kW?

 

Popiół masz trochę lepszy ode mnie. U mnie czasami pojawiają się małe spieki popiołu.

Kiedyś testowałem oryginalny Ekoret - popiołu miałem może 1,4-1,5 kg z 25 kg groszku. Niestety cena tego ekogroszku jest strasznie wysoka.

Przy retopalu wychodzi średnio 2,8-3,0 kg z 25 kg ekogroszku.

 

Palił ktoś może Bartex Goldem? Cena w stosunku do silvera jest nieznacznie większa, ale czy nie jest to ciężkie paliwo?

Jak ze spiekami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak paliłem Goldem i popiół jest jeszcze lepszy , on ma większą kaloryczność i ciepło spalania i u mnie się sprawdza w większe mrozy. Bo przy takich temp.w okolicach -5 -8 To zdarzało mi się że przechodził kocioł w nadzór. Przy Silverze to się nie zdarza. Ale co do spiekania to przy Goldzie też ich nie miałem przy takich samych ustawieniach co na Silverze. A co do palnika to jest tzw. Mała ekoenergia a kocioł DEFRO KOMFORT EKO PZ 15kW.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ekoenergi 25-35 czym bym nie pali mam spieki od strony podajnika, a od drugiej strony

czerwony płomień i sadza. Rafał, chciałbym móc się pochwalić takim popielnikiem jak u Ciebie.

Chociaż jakoś dziwnie wygląda to jak na dołączonym foto.

Wracając do tematu "sprawdzony ekogroszek", to jest on pierońsko drogi.

 

post-73893-0-08879300-1518108220_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , ja palę Silverem od września zeszłego roku od początku sezonu i nie chcę widzieć innego groszku a testowałem też inne. Moim zdaniem spieki to kwestia ustawień. Mnie się udało dostosować ustawienia do Silvera i jestem zadowolony. Spalanie obecnie na poziomie 16 kg/doba. A to co na zdjęciu widać to popiół z 6 ponad dni223c4710b60940274eac85d8a2a1aed7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Przeglądając Twoje posty chwaliłeś się jak wygląda nowy kociołek i palnik- super. Napisałeś że jest niczym nie uszczelniona i że nie masz z nią żadnych problemów, otóż jest problem, widać że z pod korony paleniskowej są przedmuchy, nigdy nie będzie pewne czy te spieki nie powstają z tego powodu, dopóki nie uszczelnisz się nie dowiesz.

 

Ja tylko pokażę jak pali się na mojej ekoenergii

Edytowane przez piterr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to? http://allegro.pl/ekogroszek-retopal-pieklorz-suchy-oryginalny-24h-i6919506928.html

 

 

Moze ja czegoś nie wiem ale czy retopal to pieklorz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to taki chwyt marketingowy w tytule, żeby wyszukiwarka podrzuciła ofertę retopal tym, którzy szukają pieklorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sposób na zarobienie ponad 100 pln w ciągu 5 minut- tyle mniej więcej trwa proces zamówienia tego groszku na stronie PGG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając Twoje posty chwaliłeś się jak wygląda nowy kociołek i palnik- super. Napisałeś że jest niczym nie uszczelniona i że nie masz z nią żadnych problemów, otóż jest problem, widać że z pod korony paleniskowej są przedmuchy, nigdy nie będzie pewne czy te spieki nie powstają z tego powodu, dopóki nie uszczelnisz się nie dowiesz.

 

Ja tylko pokażę jak pali się na mojej ekoenergii

https://www.youtube.com/watch?v=qzk_BU__LuA

Kolego słuszna uwaga, tyko też pisałem że czytając różne porady tu na forum zastosowałem u siebie też metodę wklejenia - uszczelnienia korony palnika na sznur i silikon bo tak jak pisali lepiej . Po tym zabiegu nie widziałem u siebie żadnej różnicy w spalaniu czy to w mniejszej ilości spieków. A te ślady które zauważyłeś na palniki to się pojawiły po tym zabiegu z uszczelnieniem. Po kilku dniach wróciłem do stanu fabrycznego i jest ok , ale te ślady niby jak piszesz przedmuchów pozostały.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 161os037
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się zapytać czy są osoby które kupują ekogroszek bezpośrednio z kopalni i jak z takimi zakupami oczywiście chodzi mi o jakość węgla. Najbardziej jestem zainteresowany informacjami o ekogroszku z kopalni Mysłowice-Wesoła, Staszic-Murcki i Wieczorek, bo do nich mam blisko i z każdej z nich mogę kupić ekogroszek luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mału kończy mi się zapas węgla, mam retopal z pgg.pl kupiony.

Chciałbym coś innego bo sporo jednak popiołu z niego jest.

Co polecacie ?

Znalazłem jakiś  Ekoret https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

i Silver z bartexu  https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-polski-silver/

 

cenię dużo bardziej wasze opinię niż ich certyfikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silcera to dobry material choć bardzo mokry. Ostatnio kupiłem w obi we Wrocławiu tone bo byl w promocji po 790zl. W workach gnuj. Po przesuszeniu pali sie to dobrze, mało popiołu ale ta tona bardzo szybko uciekła w porównaniu z poprzednią, tak jakby byl słabszy. Miałem też retopal ktory dotarl suchy i na wiecej starczal ale popiolu więcej było. Na ten rok bedzie znow retopal i powermax od sambudrol-u bo tez to bardzo dobrze sie u mnie spalalo. Na temat ekoretu sie nie wypowiem bo nie palilem nim choc mnie kusi zeby zobaczyc jaki to opal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten węgiel to chyba pozłacany jest... Ciekawe czy w maju lub czerwcu będzie się dało kupić tonę czegoś dobrego za powiedzmy 800-850 zł...
Teraz siano pokroju ruska czy retopala to ceny 850-900 zł... Coś lepszego - 1100 a i tak gnój dostaniemy za te pieniądze... Jest masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mału kończy mi się zapas węgla, mam retopal z pgg.pl kupiony.

Chciałbym coś innego bo sporo jednak popiołu z niego jest.

Co polecacie ?

Znalazłem jakiś  Ekoret https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

i Silver z bartexu  https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-polski-silver/

 

cenię dużo bardziej wasze opinię niż ich certyfikaty.

 

Ekoret testowałem w październiku i mogę polecić. Mało popiołu i bez spieków. 

W tamtym czasie paliłem też rubinem i między jednym a drugim jest wielka różnica.

Jedyne co odstrasza to cena, czy się opłaca? Czy nie lepiej spalić więcej jakiegoś słabszego groszku i trochę przesypać popiołu? Obecnie palę retopalem i też szukam czegoś mocniejszego z mniejszą ilością popiołu i w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten Ekoret to jakieś przegięcie z ceną.... 

Chyba odpuszczę internetowe zakupy i rozejrze się na miejscowych składach i popytam znajomych.

Co poradzić....

Miały być zaostrzone normy sprzedaży węgla a odnoszę wrażenie że jest gorzej z jakością niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego,  mało popiołu to dla Ciebie ile ? Bo to pojęcie względne.

Ja paląc wcześniej kilka lat z Kazimierza-Juliusza  miałem szufladkę popiołu ze 150kg węgla.

Teraz z  Retopala mam  taczkę popiołu ze 150kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflada od Sas-a.   Raczej nie jest duża.  :D

A do taczki to wejdzie kilkanaście szuflad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku różnych zawirowań wyląduję niedługo w mieszkaniu 95 m2 z kotłem Sztoker + 12kW (jak i dlaczego tak nie mam zamiaru tłumaczyć - wybaczcie ;) ), w związku z tym muszę się zaopatrzyć w większą ilość opału. Mam pytania odnośnie ekogroszków Ekoret, Retopal, Bartex Silver lub Gold - w poprzednich postach wyczytałem: "wilgotny", "woda w worku" itp. Jak to wygląda w praktyce: przeschnie mi to w kotłowni w miarę szybko w workach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.