Skocz do zawartości

pablos83

Stały forumowicz
  • Postów

    128
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez pablos83

  1. Witam serdecznie Zastanawiam się nad znaczeniem tego parametru na budżetu domowego. Mianowicie, czy kocioł jaki wybrałem ( Termet EcoCondens Gold Plus 20 ) który cechuje się sprawnością w tym zakresie rzędu ~ 96% ma szansę zapewnić mi jakieś realne oszczędności finansowe w porównaniu do innego kotła który cechuje się sprawnością np. ~ 91% ? Czy jest to parametr który nie ma większego znaczenia i w ogóle nie należy się nim kierować wybierając kocioł ?
  2. Dzięki za wyjaśnienie. I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy to normalne w przypadku Termeta, że nikt nie odpisuje na emaile, i nie odbiera telefonów? Jeśli mam kupić kocioł Termeta i potem za każdym razem gdy będę czegokolwiek potrzebować będę musiał jeździć 40 km w 1 stronę ( instalator / serwisant położony najbliżej mnie ) żeby coś załatwić, to średnio by mi się to uśmiechało i nie takiej ewentualnej współracy bym oczekiwał.
  3. sambor kilkukrotnie już pisałem, że jestem cienki w tym temacie 🙂 A co do grzejników to w moim przypadku w grę wchodzą grzejniki z zasilaniem bocznym właśnie ( zdecydowanie mniej demolki w chałupie ). Czy mógłbyś zaproponować zawory jakie powinienem kupić ( nazwę / model ), cokolwiek, abym wiedział czego szukać ? teres czyli temat wyboru kotła został tym samym zamknięty
  4. Czyli już wszystko wiem oprócz 1. Mianowicie, czy mogę kupić grzejniki od razu z zaworami ( np takie https://www.purmo.com/pl-pl/produkty/ogrzewanie-i-chlodzenie/grzejniki/grzejniki-panelowe/grzejniki-panelowe/ventil-compact ), czy kupić gołe tzn bez zaworów i montować je oddzielnie? Grzejnik zamieściłem jedynie poglądowy, aby ukazać o co mi chodzi.
  5. Czy mógłby Pan wyjaśnić jak prawidłowo dobrać grzejniki i średnicę rur? Je również będę wymieniać i skoro to też jest istotne, to poprosiłbym o wskazówki, ponieważ nie wiem, czy osoba wykonująca te prace w ogóle się będzie tym przejmować, czy odbędzie się to na zasadzie " chcesz to masz ". Instalacja będzie z miedzi.
  6. Panowie proszę o ukierunkowanie mnie jakiej mocy kocioł wybrać ( minimalnej i maksymalnej ) ponieważ zaczynam głupieć w natłoku Waszych informacji Tak jak pisałem w innym wątku z obliczeń wynika, że moc grzewcza C.O powinna wynosić 18-20 kW. sambor wspomniał teraz o mocy 14-15 kW ( według wyliczeń to za mało ). Proszę o konkluzję i złożę zamówienie zanim się sam zamotam i dokonam złego wyboru.
  7. sambor nie wiem niestety czy te 0,5 kW mocy mi pomoże, czy zaszkodzi. Po prostu czytam to co piszą specjaliści na tym forum, a którym ja oczywiście nie jestem ( moja wiedza w tym temacie jest naprawdę znikoma ). Jedynie co mnie interesuje to fakt kupna jak najlepszego kotła do moich potrzeb. szakallo podłogówki akurat nie mam, i nie planuję w najbliższej przyszłości ( o ile w ogóle ), więc ten problem odpada. Z tego co piszesz wnioskuję jednak, że kocioł o mocy minimalnej poniżej 3 kW należy wybrać wtedy, gdy jest podłogówka. W przeciwnym wypadku należy wybrać kocioł o mocy co najmniej 3,5 kW. Dobrze wnioskuję?
  8. Tak wywnioskowałem z tego względu, że kotły tego producenta mają moc minimalną ok 3,5 kW, a polecana jest mniej niż 3 kW. Oczywiście to tylko moje dywagacje na podstawie wypowiedzi Was, czyli ekspertów. Tak jak pisałem w innym wątku - powierzchnia grzewcza to 180m2 + grzanie C.W.U w bojlerze.
  9. Dzięki Twoim radom zdecydowałem, że będzie to kocioł 1-F. Tyle tylko, że polecany mi kocioł w innym wątku ( tym w którym dzięki Twoim radom zdecydowałem się na kocioł 1 - F ) posiada moc minimalną ok 3,5 kW. Więc jak rozumiem polecany kocioł Termet Gold jednak odpada ?
  10. Dziękuję za odpowiedź która bardzo mi pomogła rozjaśnić temat. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru kotła jaki jest mi polecany w innym wątku, a którego moc minimalna jest wyższa niż 3,5 kW. Czy zatem jest sens brać taki kocioł? Rozumiem, że nie i lepiej się rozejrzeć za kotłem innej firmy umożliwiającej pracę kotła z mocą jak najbliższą 2 kW ?
  11. Co to znaczy moc startowa? Nie znam się na tym niestety, więc proszę się nie śmiać z moich ( zapewne dla Was błahych pytań ). Mam dom ocieplany z oknami plastykowymi 10 letnimi.
  12. Witam. Proszę mi powiedzieć, czy zakup kotła o większej mocy niż wynika to z obliczeń ma sens? Przykładowo z obliczeń wynika, że moc kotła winna wynosić 18-20 Kw. Czy w takim przypadku zakup kotła np. 24 Kw lub większej ma sens? Oczywiście pomijam sam fakt zakupu takiego kotła. Chodzi mi jedynie o jego późniejszą eksploatację.
  13. Ok, to już wszystko jasne. Proszę zatem ostatecznie o polecenie konkretnego: - modelu i mocy kotła jaki kupić - wszystkich potrzebnych opcjonalnych urządzeń które umożliwią mi pełnym sterowaniem kotła za pomocą sterownika domowego, oraz przez internet - ewentualnego czujnika zewnętrznego pogodowego itp I zamykamy temat.
  14. Czyli odbywa się to dokładnie w taki sposób jak w obecnie zainstalowanym jeszcze kotle na eko-groszek. Czyli jak się domyślam ( nie wiem czy słusznie ) kocioł dwufunkcyjny może grzać jednocześnie i C.O i C.W.U tak ? Jeśli tak, to czemu nie kupić kotła dwufunkcyjnego właśnie? Co przemawia przeciw w moim przypadku?
  15. Czyli rozumiem, że w moim przypadku w grę wchodzi tylko i wyłącznie kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny tak? Tylko na jakiej zasadzie w takim przypadku zostanie zagrzana woda w bojlerze? Proszę się nie śmiać z moich pytań. Pytam ponieważ nie mam o tym żadnego pojęcia.
  16. Jeśli serwis Termeta działa tak samo sprawnie, jak odpisują na emaile to...poproszę o polecenie innej firmy 🙂 PS. Zapomniałem napisać wcześniej, że w budynku znajdują się 2 łazienki ( 1 na parterze i 1 na piętrze ), nie wiem czy to ma jakieś znaczenie przy wyborze kotła
  17. Napiszę inaczej. Obecnie jest zainstalowany kocioł na eko-groszek, na północnej ścianie budynku jest właśnie czujnik pogodowy, a w salonie regulator temperatury którym ustawia się zadaną temperaturę, godziny w jakich ma być określona temperatura itp. Na zasilaniu jest pompka. I teraz jak rozumiem. Po montażu wspomnianego wyżej kotła nie będę musiał instalować wspomnianego wyżej czujnika pogodowego na zewnątrz, ani pompki na zasilaniu ?
  18. Tak też mi się wydawało. Przejdźmy więc do finalizacji naszej rozmowy. W co wyposażyć ten piec ( jakieś moduły dostawki itp ), aby maksymalnie prosta była jego obsługa " na odległość " ? I czy przy tym piecu należy wyposażać instalację C.O w dodatkową pompkę? Jeśli tak, proszę o polecenie najodpowiedniejszej.
  19. Jako magazyn ciepłej wody do C.O. co powinno pomóc zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu. Chociaż nie wiem, czy ogrzewanie bufora nie będzie gorszym ekonomicznie rezultatem niż jego brak w moim przypadku?
  20. No nie, kolega nie chce wydawać kasy niepotrzebnie 🙂 A czy instalować bufor, czy dać sobie spokój ?
  21. Dziękuję za propozycję. Oczywiście jeśli ktoś z Was uważa, że jest jakaś inna, lepsza alternatywa niż wspomniany wyżej kocioł to jestem otwarty na wszelkie inne propozycje.
  22. Tylko, czy tym kotłem da się sterować " na odległość ( w tym włączać i wyłączać ) ? To jest niezwykle ważne kryterium dla mnie. Czy klasa efektywności energetycznej " A " jest ok ?
  23. Witam wszystkich serdecznie. Jestem w trakcie załatwiania przyłącza gazowego do budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego. W budynku jest parter i 1 piętro. Nie ma i nie jest planowany montaż ogrzewania podłogowego. Powierzchnia grzewcza to 180m2. Za pomocą pieca będzie też ogrzewana CWU w bojlerze. Według kalkulatora dostawcy gazu ziemnego jakim będzie ogrzewany budynek moc pieca winna oscylować w przedziale 18-20 KW. I tutaj pytanie. Jaki najlepszy piec wybrać? Bardzo ważne jest aby można było w pełni sterować piecem poprzez aplikację, lub coś w tym stylu, ponieważ w domu mieszka osoba niepełnosprawna która nie będzie w stanie dostać się do pieca, i tylko w taki sposób będzie mogła nim sterować. Czy wybrać piec z buforem, czy bez? Bardzo proszę o wskazówki i polecenie najlepszego pieca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.