Skocz do zawartości

pablos83

Stały forumowicz
  • Postów

    136
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana pablos83 w dniu 11 Września 2016

Użytkownicy przyznają pablos83 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 180m2 powierzchni grzewczej.
    Dom starego budownictwa: Półtora pustaka, w środku wełna. Okna plastikowe.
  • Instalacja
    10 grzejników panelowych bez termostatów. Brak podłogówki
    Zawór 4D
  • Kocioł
    Tekla Draco Tytan II, 4W ( retorta ).

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    pow. ostrołęcki

Ostatnie wizyty

1 616 wyświetleń profilu

Osiągnięcia pablos83

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. No i o takie odpowiedzi mi chodziło 🙂 Jak widać można udzielić sensownej odpowiedzi bez strzelania fochów jak dziecko w piaskownicy podczas kłótni o łopatkę i wiaderko 🙂 Dzięki 🙂
  2. Dziwi mnie Twoja reakcja, ale mniejsze o to. Miałem skonsultować się z instalatorem / projektantem instalacji C.O / C.W.U i zgodnie z głównie Twoją radą zrobiłem to. W czasie konsultacji ów osoba wysunęła taką właśnie koncepcję którą chciałem z Wami skonsultować. Tylko tyle, albo aż tyle. Jak widać jednak jak ktoś się wypowie na ten temat i poda jakieś rozwiązanie to już nikt inny nie ma prawa poddać innej koncepcji pod rozwiązanie, a już broń Panie Boże skonsultować taką propozycję na forum. To jest chore. Powtórzę jeszcze raz, żeby co niektórzy zrozumieli po co ponownie wróciłem do tematu. To nie jest moje widzimisię tylko propozycja w/w osoby którą chciałem z Wami skonsultować, ale jak widać jak ktoś poda tutaj jakieś rozwiązanie to wszelkie konsultacje po tym fakcie są niemożliwe. Żadnej decyzji nie podjąłem, bo gdybym ją podjął nie napisałbym powyższego posta. Uzytkownik2 tak
  3. Panowie siłą rzeczy musimy wrócić jeszcze do tematu. Mianowicie rozmawiałem z projektantem instalacji grzewczej, a jednocześnie z osobą która instaluje C.O. ( nie znaczy, że będzie instalować u mnie ). I ta osoba proponuje mi, aby wyrzucić bojler i zakupić kocioł gazowy od razu z zasobnikiem C.W.U, bo niby to mniej problematyczne rozwiązanie, a i sama woda grzana jest szybciej. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
  4. Czyli wynik jest zaniżony, czy zawyżony w odniesieniu do kotła kondensacyjnego gazowego ? Czy wykonanie audytu energetycznego budynku może pomóc w doborze odpowiedniej instalacji C.O i kotła, czy dać sobie z tym spokój?
  5. Akurat instalacja w moim przypadku praktycznie będzie nowa ( z grzejnikami włącznie ), więc o ile wykonawca nie spierdzieli roboty i wszystko policzy jak należy to zostanie ona dostosowana do kotła 🙂 Problem jest taki, że ja się na tym nie znam ( o czym już pisałem ) i nawet jak wykonawca coś źle policzy i źle wykona, ale powie, że tak ma być to ja i tak mu nie udowodnię, że się myli i ma być inaczej 🙂
  6. Podaję tylko te które znam, czyli dane katalogowe. Oczywistym jest że w Twoim przykładzie będzie spalanie inne, gdy będzie inny kierowca. Jednak w przypadku domu taki przykład nie znajduje sensu, bo inny jest tylko kocioł 🙂 Rozumiem jednak, że takie parametry można po prostu sobie jedynie przeczytać i szczycić się tym, że kocioł " A " jest teoretycznie lepszy niż kocioł " B " bo ma większą efektywność ogrzewania " na papierze ". Rzeczywistość może być jednak inna.
  7. Więc wróćmy do punktu wyjścia i mojego pytania z pierwszego postu w tym temacie 🙂 Czy kocioł jaki wybrałem ( Termet EcoCondens Gold Plus 20 ) który cechuje się sprawnością w tym zakresie rzędu ~ 96% ma szansę zapewnić mi jakieś realne oszczędności finansowe w porównaniu do innego kotła który cechuje się sprawnością np. ~ 91% ?
  8. Mógłby Pan napisać o jakie parametry chodzi ? I skąd wiadomo jak się one przedstawiają, skoro są pomijane ?
  9. Witam serdecznie Zastanawiam się nad znaczeniem tego parametru na budżetu domowego. Mianowicie, czy kocioł jaki wybrałem ( Termet EcoCondens Gold Plus 20 ) który cechuje się sprawnością w tym zakresie rzędu ~ 96% ma szansę zapewnić mi jakieś realne oszczędności finansowe w porównaniu do innego kotła który cechuje się sprawnością np. ~ 91% ? Czy jest to parametr który nie ma większego znaczenia i w ogóle nie należy się nim kierować wybierając kocioł ?
  10. Dzięki za wyjaśnienie. I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy to normalne w przypadku Termeta, że nikt nie odpisuje na emaile, i nie odbiera telefonów? Jeśli mam kupić kocioł Termeta i potem za każdym razem gdy będę czegokolwiek potrzebować będę musiał jeździć 40 km w 1 stronę ( instalator / serwisant położony najbliżej mnie ) żeby coś załatwić, to średnio by mi się to uśmiechało i nie takiej ewentualnej współracy bym oczekiwał.
  11. sambor kilkukrotnie już pisałem, że jestem cienki w tym temacie 🙂 A co do grzejników to w moim przypadku w grę wchodzą grzejniki z zasilaniem bocznym właśnie ( zdecydowanie mniej demolki w chałupie ). Czy mógłbyś zaproponować zawory jakie powinienem kupić ( nazwę / model ), cokolwiek, abym wiedział czego szukać ? teres czyli temat wyboru kotła został tym samym zamknięty
  12. Czyli już wszystko wiem oprócz 1. Mianowicie, czy mogę kupić grzejniki od razu z zaworami ( np takie https://www.purmo.com/pl-pl/produkty/ogrzewanie-i-chlodzenie/grzejniki/grzejniki-panelowe/grzejniki-panelowe/ventil-compact ), czy kupić gołe tzn bez zaworów i montować je oddzielnie? Grzejnik zamieściłem jedynie poglądowy, aby ukazać o co mi chodzi.
  13. Czy mógłby Pan wyjaśnić jak prawidłowo dobrać grzejniki i średnicę rur? Je również będę wymieniać i skoro to też jest istotne, to poprosiłbym o wskazówki, ponieważ nie wiem, czy osoba wykonująca te prace w ogóle się będzie tym przejmować, czy odbędzie się to na zasadzie " chcesz to masz ". Instalacja będzie z miedzi.
  14. Panowie proszę o ukierunkowanie mnie jakiej mocy kocioł wybrać ( minimalnej i maksymalnej ) ponieważ zaczynam głupieć w natłoku Waszych informacji Tak jak pisałem w innym wątku z obliczeń wynika, że moc grzewcza C.O powinna wynosić 18-20 kW. sambor wspomniał teraz o mocy 14-15 kW ( według wyliczeń to za mało ). Proszę o konkluzję i złożę zamówienie zanim się sam zamotam i dokonam złego wyboru.
  15. sambor nie wiem niestety czy te 0,5 kW mocy mi pomoże, czy zaszkodzi. Po prostu czytam to co piszą specjaliści na tym forum, a którym ja oczywiście nie jestem ( moja wiedza w tym temacie jest naprawdę znikoma ). Jedynie co mnie interesuje to fakt kupna jak najlepszego kotła do moich potrzeb. szakallo podłogówki akurat nie mam, i nie planuję w najbliższej przyszłości ( o ile w ogóle ), więc ten problem odpada. Z tego co piszesz wnioskuję jednak, że kocioł o mocy minimalnej poniżej 3 kW należy wybrać wtedy, gdy jest podłogówka. W przeciwnym wypadku należy wybrać kocioł o mocy co najmniej 3,5 kW. Dobrze wnioskuję?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.