Skocz do zawartości

krzyhar

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O krzyhar

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlaskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  50m2 budynek/ocieplony styropianem 15cm
 • Instalacja
  Zawór 4d, w całym budynku grzejniki żeliwne (50m2) i podłogówka z grzejników (40m2)
 • Kocioł
  Kocioł węglowy 12kw z palnikiem KIPI 16kw

Ostatnie wizyty

1151 wyświetleń profilu
 1. Ustawiłem większą temp. i histerezę na bojler - póki co kocioł się nie włącza, temp spada. Przeglądałem econet i jest taka zakładka harmonogram. Tam można ustawić CWU w zaplanowanych godzinach(planuję to ustawić, żeby nie grzało cały czas bojlera - nie ma takiej potrzeby), ale ciekawi mnie inny wybór: Ja tego nie ustawiałem - tak powinno być czy może jednak to powinno być wyłączone? Dobrze rozumiem że jak wyłączone to wszystkie słupki powinny być w górze?
 2. Jeszcze mam takie przemyślenie, jak bym ustawił temp. na bojlerze taką samą jak na kotle z identyczną histerezą jak na kotle to: bojler powinien schładzać się wolniej/dłużej kocioł zejdzie z swojej temp. ale się nie włączy bo mu termostat nie pozwoli teoretycznie palnik powinien odpalać się rzadziej, tylko czy to będzie skutkowało mniejszym spalaniem? Analizuję dalej spalanie. Czy to co na wykresach jest możliwe? Bez termostatu pokojowego spalanie do 1 kg. Później okres wiosna, lato - wiadomo że mało. Od października palenie z użyciem termostatu - do 12 kg?
 3. W takim razie jest u mnie trochę inaczej. W tym parametrze mogę ustawić 3 opcje wyłącz palnik - to ustawione wyłącz pompę wyłącz palnik i pompę Mam jeszcze jedno pytanie, jak ma się do tych wszystkich ustawień temp. CWU? Czy kocioł się uruchomi żeby dogrzać bojler, nie zwracając uwagi na termostat?
 4. Rozumiem że to ustawienie wyłączy palnik, a pompa będzie pracowała do ustalonej temp.?
 5. Mam wybrany: Mieszacz jak pisałem wcześniej - regulowany ręcznie, ustawiony na stałą temp.
 6. Czyli kocioł chodzi od zadanej histerezy, a termostat daje sygnał do załączania pompy obiegowej? Sterownik kotła - ecoMAX920P1-K touch Termostat - eSTER_x80
 7. Właśnie, ostatnie Twoje zdanie - też tak rozumiem, ale... Mieszacz mam ustawiony tak by na grzejnikach było 40 stopni - cały czas, nie bawię się nim, nie kręcę go. Termostat właśnie mam ustawiony na histerezie 0,1, ale cały czas mam także ustawioną histerezę kotła... Pytanie, czy tą histerezę kotła trzeba ustawić na minimum czy jej nie ruszać? Jak piszesz, termostat powinien dawać sygnał do odpalenia, a szczerze nie wiem czy teraz sterownik kotła w 100% pracuje od termostatu.
 8. Czyli kocioł pracuje bazując na histerezie sterownika kotła i dodatkowo "obserwuje" histerezę zadaną na termostacie?
 9. Mieszacz sterowany ręcznie, termostat działa na podstawie ustawionej temp. dziennej i nocnej. Ustawić taką samą histerezę na sterowniku i termostacie?
 10. Dzień dobry Panowie, kupiłem w tym roku termostat pokojowy. Fajna sprawa, działa to jakoś. Dom w końcu nie jest przegrzany, utrzymywana jest zadana temp. Mam pytanie dotyczące sterowania - nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Na sterowniku kotła ustawiona jest histereza (została jeszcze z ustawień przed zakupem termostatu). Na termostacie także. Czy powinienem tą histerezę z sterownika kotła wyłączyć (ustawić na 0) i wtedy termostat by korzystał z tej zadanej w nim? Termostat by sterował włączaniem i wyłączaniem kotła? Informacyjnie, dziś przeliczyłem jakie aktualnie mam spalanie. Kocioł cały czas włączony (przed termostatem sam włączałem i wyłączałem za pomocą aplikacji w telefonie) i wychodzi średnio z tygodnia 8,5kg/24h. Tu ciekawostka, analogicznie do poprzedniego roku wychodzi mi dużo mniej, bo tylko 0,52 kg/24h - rok był cieplejszy i mniej się paliło? Będę jeszcze to analizował, o co chodzi...
 11. Moim zdaniem lepiej kupić palnik do sprawdzonego śmieciucha za np. 5 tys, niż cały kocioł za podane wyżej 4998 zł. Do tej ceny trzeba dodać jeszcze robociznę hydraulika i przyłączenia takiego kotła-więc w sumie wyniesie więcej.
 12. Przeniosłem palnik pod ruszt wodny jakiś czas temu. Nie zauważyłem jakiejś znaczącej poprawy w szybkości dochodzenia do temp. zadanej. Natomiast mam inny problem. Wcześniej miałem szary nalot na ściankach kotła, aktualnie jest czarny, tak jak by smolisty? Jaki parametr należy zmienić? Czego to może być wina?
 13. To jest na pewno fajne rozwiązanie, tylko w moim przypadku to się nie sprawdzi. Krótki obieg, brak korytarza, grzejniki są prawie obok siebie..... Doszedłem do wniosku że najlepiej na początek zamontuję głowice termostatyczne na grzejniki i będę obserwował jak to się będzie zachowywało.
 14. robin60 piszesz: "Termostat pokojowy dał tam gdzie grzejniki w najchłodniejszym miejscu, i tu zrobił wyłączenie pompy od termostatu ." Czy nie będzie tak że najchłodniejszy pokój będzie nagrzany do zadanej temp na termostacie , a inne cieplejsze będą przegrzane z wyższą temp. niż zadana?
 15. margor, ja chyba bym się tak nie bawił. Mieszkasz na 80m2, rozumiem że to Twój domek? Palnik swoje kosztuje - lepiej moim zdaniem dołożyć kasy i w Twoim przypadku zmienić na kocioł pelletowy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.