Skocz do zawartości

krzyhar

Forumowicz
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    50m2 budynek/ocieplony styropianem 15cm
  • Instalacja
    Zawór 4d, w całym budynku grzejniki żeliwne (50m2) i podłogówka z grzejników (40m2)
  • Kocioł
    Kocioł węglowy 12kw z palnikiem KIPI 16kw

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Podlaskie

Ostatnie wizyty

1 429 wyświetleń profilu

Osiągnięcia krzyhar

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Panowie, już w sumie po sezonie - czasami tylko jeszcze przepalam, ale... zastanawiam się czy jest możliwość włączenia palnika na stałe do ogrzewania CWU? Chodzi mi o ustawienie pewnej temp. np. 60 stopni - palnik się wyłącza. Następnie po obniżeniu temp. w bojlerze np. do 35 - 40 stopni palnik by się odpalił z automatu i tak w kółko przez okres "letni". Czy tylko zostaje harmonogram CWU?
  2. Potrzebuję waszych opinii, szukam dalej złotego środka ? lepiej jest ustawić małą moc palnika, w moim przypadku 8KW i tak palić, czy dużą mocą (16KW)? Śmieciuch ma 11KW.
  3. Panowie, dziś jeszcze przeglądałem ustawienia i szczerze już zgłupiałem. Aby termostat pokojowy działał - sterował kotłem od zadanej temp. należy włączyć poniższy parametr: Przeglądając menu, natknąłem się na: Musi być to także przestawione na ON, aby termostat działał od zadanej temp.?
  4. Serdeczne dzięki za odpowiedzi. Po wszelakich analizach, zdecydowałem że sprzedam KIPI BEZPRZEWODOWY PANEL Z TERMOSTATEM eSTER x80, użytkowany 2 miesiące. Póki co tylko informuję forumowiczów - jak coś to PRIV.
  5. Ustawiłem większą temp. i histerezę na bojler - póki co kocioł się nie włącza, temp spada. Przeglądałem econet i jest taka zakładka harmonogram. Tam można ustawić CWU w zaplanowanych godzinach(planuję to ustawić, żeby nie grzało cały czas bojlera - nie ma takiej potrzeby), ale ciekawi mnie inny wybór: Ja tego nie ustawiałem - tak powinno być czy może jednak to powinno być wyłączone? Dobrze rozumiem że jak wyłączone to wszystkie słupki powinny być w górze?
  6. Jeszcze mam takie przemyślenie, jak bym ustawił temp. na bojlerze taką samą jak na kotle z identyczną histerezą jak na kotle to: bojler powinien schładzać się wolniej/dłużej kocioł zejdzie z swojej temp. ale się nie włączy bo mu termostat nie pozwoli teoretycznie palnik powinien odpalać się rzadziej, tylko czy to będzie skutkowało mniejszym spalaniem? Analizuję dalej spalanie. Czy to co na wykresach jest możliwe? Bez termostatu pokojowego spalanie do 1 kg. Później okres wiosna, lato - wiadomo że mało. Od października palenie z użyciem termostatu - do 12 kg?
  7. W takim razie jest u mnie trochę inaczej. W tym parametrze mogę ustawić 3 opcje wyłącz palnik - to ustawione wyłącz pompę wyłącz palnik i pompę Mam jeszcze jedno pytanie, jak ma się do tych wszystkich ustawień temp. CWU? Czy kocioł się uruchomi żeby dogrzać bojler, nie zwracając uwagi na termostat?
  8. Rozumiem że to ustawienie wyłączy palnik, a pompa będzie pracowała do ustalonej temp.?
  9. Mam wybrany: Mieszacz jak pisałem wcześniej - regulowany ręcznie, ustawiony na stałą temp.
  10. Czyli kocioł chodzi od zadanej histerezy, a termostat daje sygnał do załączania pompy obiegowej? Sterownik kotła - ecoMAX920P1-K touch Termostat - eSTER_x80
  11. Właśnie, ostatnie Twoje zdanie - też tak rozumiem, ale... Mieszacz mam ustawiony tak by na grzejnikach było 40 stopni - cały czas, nie bawię się nim, nie kręcę go. Termostat właśnie mam ustawiony na histerezie 0,1, ale cały czas mam także ustawioną histerezę kotła... Pytanie, czy tą histerezę kotła trzeba ustawić na minimum czy jej nie ruszać? Jak piszesz, termostat powinien dawać sygnał do odpalenia, a szczerze nie wiem czy teraz sterownik kotła w 100% pracuje od termostatu.
  12. Czyli kocioł pracuje bazując na histerezie sterownika kotła i dodatkowo "obserwuje" histerezę zadaną na termostacie?
  13. Mieszacz sterowany ręcznie, termostat działa na podstawie ustawionej temp. dziennej i nocnej. Ustawić taką samą histerezę na sterowniku i termostacie?
  14. Dzień dobry Panowie, kupiłem w tym roku termostat pokojowy. Fajna sprawa, działa to jakoś. Dom w końcu nie jest przegrzany, utrzymywana jest zadana temp. Mam pytanie dotyczące sterowania - nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Na sterowniku kotła ustawiona jest histereza (została jeszcze z ustawień przed zakupem termostatu). Na termostacie także. Czy powinienem tą histerezę z sterownika kotła wyłączyć (ustawić na 0) i wtedy termostat by korzystał z tej zadanej w nim? Termostat by sterował włączaniem i wyłączaniem kotła? Informacyjnie, dziś przeliczyłem jakie aktualnie mam spalanie. Kocioł cały czas włączony (przed termostatem sam włączałem i wyłączałem za pomocą aplikacji w telefonie) i wychodzi średnio z tygodnia 8,5kg/24h. Tu ciekawostka, analogicznie do poprzedniego roku wychodzi mi dużo mniej, bo tylko 0,52 kg/24h - rok był cieplejszy i mniej się paliło? Będę jeszcze to analizował, o co chodzi...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.