Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pellet w teście wagowym jest lżejszy, to dlaczego strumień w cyklu ma być większy?

Strumień pozostaje bez zmian. Sterownik sam dopilnuje, żeby strumień w cyklu się nie zmienił, mimo że pellet jest lżejszy. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie co jakiś czas wydajności podajnika

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo miałeś niewłaściwie skalibrowaną wydajność podajnika. Sypał mniej niż powinien, moc wyświetlana  była sporo większa niż w rzeczywistości.

Gdybyś miał te sławne słupki, z racji kilku kilogramów różnicy w faktycznej wydajności podajnika, mógłbyś piać z zachwytu, jak małe masz spalanie , albo rwać włosy z głowy, że takie wysokie:-):-)

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z czego ulepiony jest mój pellet za 650pln, bo test wydajności podajnika wynosi 18kg/h. Ale spala się na pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna waga jest do tego potrzebna, bo łazienkową to można ważyć teściową po obiedzie :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rm132 napisał:

Ciekawe z czego ulepiony jest mój pellet za 650pln, bo test wydajności podajnika wynosi 18kg/h. Ale spala się na pył.

Pewnie z płyt meblowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz na dwóch wagach taki sam wynik -18,4kg.  Co prawda pellet nie pachnie trociną, ale w piecu jasno szary kolor, spieków nie ma. Kaloryczność ustawiłem na 6.5kWh/kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kaloryczność ma węgiel. Dobry pelet ma do 4,5 kWh/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój drugi zakup pelletu. W ubieglym roku 4t w tym 3t. W ofercie sprzedawca zapewniał, że to iglasty. Musze się jeszcze nauczyć kupować dobry pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem skąd te moje problemy z rozpalaniem. Dziś przy drugiej próbie rozpalania otwieram drzwiczki zaglądam do palnika a tam dosłownie 3 bobki pelletu. Jak to rozwiązać? Dawka do rozpalenia 130 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo ciekawy co się stało z pelletem przetransportowanym przez podajnik nr 1 , oraz podanym przez podajnik nr 2 do komory spalania.

Odpowiedź jest tylko jedna podajnik główny nie ciągnie pelletu, 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robin60 napisał:

Jak tam @Viking76 nowy kocioł odpalony ,pochwal się nowością. 

Witam wszystkich , - robin60 za ogromną pomoc...Bardzo , bardzo dziękuję...

Więc tak...

Posiadałem kocioł śmieciuch ( Pleszew 16kw GS ) , do którego zamontowałem palnik Kipi 4-16kw...

Jako , że postanowiłem starać się o dotację na ocieplenie budynku( program czyste powietrze ) , okazało się , iż muszę mieć kocioł 5 klasa...

Więc po dogadaniu się z moim znajomym instalatorem , zakupiłem sam wymiennik MPM Bio-Pell .Do niego przełożyłem palnik Kipi , zawór 4-drogowy i 13.11 późnym wieczorem odpaliliśmy kocioł...

Dom typowa kostka , nieocieplony ( na razie ) , pow.ogrzew.pomieszczeń 100 m , 7 grzejników z termostatami , 1 drabinka łazienkowa.

Co mogę powiedzieć...Kocioł bardzo szybko dochodzi do temp.zadanej - 65 w trybie FL (podnosi mi łącznie z wygaszaniem do ok.72/73 stopnie ) , Histereza - 10

Temperatury spalin w poprzednim "kotle" sięgały 170 stopni...Teraz max 80...

Brakuje mi jeszcze dwóch  czujników CT-4 oraz siłownika...Więc teraz czujnik z cwu zamontowałem na powrocie , żeby sprawdzić temperaturę:-)

Forum studiuje od długiego czasu...Jest tu wielu naprawdę bardzo kumatych i pomocnych osób...

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Odezwę się jeszcze nie raz...

 

 

20191110_194904.jpg

20191110_194840.jpg

20191110_194913.jpg

20191110_194849.jpg

Zrzut ekranu (847).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robin60 napisał:

Też jestem bardzo ciekawy co się stało z pelletem przetransportowanym przez podajnik nr 1 , oraz podanym przez podajnik nr 2 do komory spalania.

Odpowiedź jest tylko jedna podajnik główny nie ciągnie pelletu, 

Podajnik nr1 pracuje tak samo podajnik nr2 bo widać w nim pellet ale w komorze go brak ale tylko czasami

Viking76 masz ten sam kociołek co ja. Gratuluję

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gucio2607 napisał:

Viking76 masz ten sam kociołek co ja. Gratuluję

Bardzo dziękuję...Jak Ci się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kąt podajnika? Może się okazać że masz zbyt pionowo ustawiony podajnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 13:51, mhosaja napisał:

Właśnie się zorientowałem, że są dwa czujniki pogodowe CT4-P oraz CT6-P. Ja zamówiłem CT4-P, a w instrukcji regulatora (860-tki) jest napisane, że współpracuje wyłącznie z czujnikiem CT6-P. Czy ktoś z Was wie, jakie są różnice pomiędzy tymi czujnikami i czy faktycznie mogę mieć problem z kompatybilnością???

PS. Czasem działam szybciej niż myślę... 

Będzie przekłamywał temperaturę dość znacznie ( sam to przerabiałem.) wymieniłem sam element pomiarowy (kupiony w elektroniku) i jest gitara teraz (płaciłem 22 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 a co było w okienku rewizyjnym lużno czy zapełnione , czy w tej rurze spiro nie zawiesza ci się pellet? włącz sterowanie ręczne i sprawdz czy podajnik dobrze podaje ,może ci jakiś paproch wpadl do zasobnika , może ryra podajnika jest zle wsadzona do zasobnika np. tym skosikiem na boku przekręcona , albo za płytko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarek20 napisał:

Będzie przekłamywał temperaturę dość znacznie ( sam to przerabiałem.) wymieniłem sam element pomiarowy (kupiony w elektroniku) i jest gitara teraz (płaciłem 22 zł)

To napisz mu jeszcze co wymieniłeś i na co.

Typ, nazwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 kąt prawidłowy podajnika , ale jak przechyliłeś w bok to ta rura na końcówce ze żmijką powinna być w pozycji takiej w zbiorniku.

20191116_165203.thumb.jpg.122f5132b8d936f5e1e449cbf810b31b.jpg

 a nie takiej

20191116_165227.thumb.jpg.6e9b7492b792070d1153fe63cee57bdf.jpg

Odkręć obejmę zaciskową która łączy obie rury podajnika  i przekręć ją tak jak Ci pokazałem.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gucio2607 napisał:

Dokładnie tak

 

received_519865478580370.jpeg

A ile w teście u Ciebie wychodzi waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gonzo19 napisał:

To napisz mu jeszcze co wymieniłeś i na co.

Typ, nazwa itp.

Dokładnie ten https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=20626&controller=product

 

Był kiedyś temat nawet tutaj

 

Widzę dopiero teraz że nawet twój wontek Gonzo :)

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedna sprawa, rano palnik odpalił się na grzanie cwu, podczas grzania cwu temperatura zadana w pomieszczeniu 23 stopnie akurat spadła o zadaną histerezę czyli 0,2 stopnia i wydaje mi się ze sterownik powinien puścić wtedy grzanie na dom, a on sobie najpierw zagrzał cwu potem się wyczyścił, wygasił i na nowo rozpalił na grzanie pomieszczeń, czy to tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.