Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, gucio2607 napisał:

Wizjer mam i podajnik tak naprawdę mogę wyprostować ale nie jest nigdzie łączony i musi być tak ustawiony bo inaczej pellet blokuje mi sie w rurze karbowanej. Końcówka nie jest wycięciem od dna tylko lekko przychylona w bok.

Zobacz czy masz tę rurę spiro prawidłowo założoną , na niej powinna być strzałka w dół co oznacza iż jest prawidłowo jak strzałka do góry to kicha i pellet się blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  rotacyjny czas cykl to czas co ile sekund będzie załączany obrót komory , intensywność czyszczenia to procent obrotu tej komory , najlepiej to widać w palniku kipi po ilości cyknięć , te dwa parametry mają na siebie wpływ przykładowo przy 7% intensywności przy cyklu 70s ilość cyknięć będzie inna a przy cyklu 120s inna . jak trafisz na pellet spiekający się to zwiększasz  obrót komory żeby palnik mógł wypluć te gluty bo inaczej grozi to cofnięciem się płomienia i przepaleniem rury spiro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kordjano napisał:

intensywność czyszczenia to procent obrotu tej komory

100%=360° ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie temp. spalin? bo u mnie po zmianie parametru- wydajnosc podajnika z 10,2 na 7,6 spaliny podskoczyły do góry na ok 140-150 stopni na mocy 12 kw, wczesniej 100 stopni nie przekraczało:\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 przed czyszczeniem dochodzi do 130C po ok 100C na 20KW. Przy 12KW 150C to puszczasz dużo pelletu kominem. 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, palacz66 napisał:

@szumik83 przed czyszczeniem dochodzi do 130C po ok 100C na 20KW. Przy 12KW 150C to puszczasz dużo pelletu kominem. 

zawirowacze mam na każdej półce położone, co by jeszcze zrobić żeby ograniczyć temp.spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

516920278_33Z1ZB0PJCE9J0SB005Z0_2019-11-1619_22_2019-11-1719_22.thumb.png.cdbc34ae2dab21c15341064374e2edd7.pngU mnie spaliny max.82/84...Gdy miałem śmieciucha z palnikiem Kipi , to było ok.160 max...

Nie robiłem zawirowywaczy , bo wiedziałem , że zmienię kocioł...

 

 

Edytowane przez Viking76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem. Zawór 4d sterowany pogodowe. W domu zwykły termostat on/off który daje sygnał kiedy trzeba grzać.

Chciałem ustawic obniżenie temperatury od termostatu i temperatura obniża się o ustalona wartość, ale na stałe. Nie ważne czy termostat daje sygnał czy nie...

 

Ktoś może spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobry wynik.Mi wyszło 18,4 kg na dobę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, szumik83 napisał:

zawirowacze mam na każdej półce położone, co by jeszcze zrobić żeby ograniczyć temp.spalin?

Jeszcze bardziej spowolnić wylot spalin. Dołożyć jeszcze ze dwie pułki nad palnikiem jak jest miejsce na takie zabiegi oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwy90

a inne ustawienia? Spójrz na post #9769

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Viking76 napisał:

Moim zdaniem bardzo dobry wynik.Mi wyszło 18,4 kg na dobę.

Ciekawe jak będzie jak spadnie poniżej zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30kg/doba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasypałem w piątek wieczór ,uzupełnię w kolejny piątek i zobaczę ,pora sprawdzić jak się ma spalanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawiłem kocioł na 5 kw, temperatura na mieszaczu 37 st C, Temperatura spalin prawie taka sama jak temperatura kotła tj.  ok. 63 st. C. Zużycie peletu ok 10 - 12 kg dziennie. Temperatura w pomieszczeniach 21.5 do 22.5 st. C . Kocioł pracuje w jednym rzucie ok. 10- 12 godzin. Powierzchnia ogrzewana 120 m2 bez ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrtur napisał:

@siwy90

a inne ustawienia? Spójrz na post #9769

Wyłączenie palnika od termostatu działa, wyłączenie pomp również. Teraz chciałem przetestować obniżenie na mieszaczu, no ale niestety obniża temperaturę mieszacza niezależnie od tego czy termostat daje sygnał czy nie... Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zasypałem 90 kg do zasobnika, a miałem już 8 % pelletu. Też ciekaw jestem jak długo wytrzyma. Położyłem również szamotówki na ruszt wodny bo taki mam w moim piecu, a jak mi się zbierze na palenie na tym ruszcie drewnem to zdejmuję. Mam nadzieję że z szamotówkami trochę więcej ciepła zostanie. W ubiegłym roku tak robiłem i było wszystko OK.

Każdy zasyp i czyszczenie zapisuję do tabelki i mam dzięki temu rozeznanie ile idzie pelletu w danym roku, miesiącu, tygodniu, a także ile mi jeszcze zostało bo to też ważne żeby nie wypaść jak "Zabłocki na mydle" :)

Pozdrawiam. 

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezar76 napisał:

podam kolejny sposób

A zechcesz w wolnej chwili rzucić okiem?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RzmquoslXzcUhbCLaiQFS9iSjd0MRu31kmuM-qhxkbQ/edit?usp=sharing

w kolumnę G wprowadziłem tak jak zrozumiałem Twoją propozycję. Kolumnę w razie co można edytować.

10 godzin temu, Benton661 napisał:

12 powinno być max

Dzisiejszy dzień pokazał 11 odpaleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.