Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Bo one już tak mają taki urok . Ja zawsze powtarzam mojej że kobieta w niczym tak dobrze nie wygląda jak w niczym . A facet jak to facet zawsze musi mieć nowe zabawki i dlatego kupię tą ecozabawkę . A żonie karnet do spa i mam święty spokój . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tymczasowe rozwiązanie..w tej chwili kocioł i cały osprzęt jest podłączone pod dedykowane gniazda, które widać na zdjeciu 

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

@gucio2607 kąt prawidłowy podajnika , ale jak przechyliłeś w bok to ta rura na końcówce ze żmijką powinna być w pozycji takiej w zbiorniku.

20191116_165203.thumb.jpg.122f5132b8d936f5e1e449cbf810b31b.jpg

 a nie takiej

20191116_165227.thumb.jpg.6e9b7492b792070d1153fe63cee57bdf.jpg

Odkręć obejmę zaciskową która łączy obie rury podajnika  i przekręć ją tak jak Ci pokazałem.

 

Z tym że u mnie ta rura jest w całości i nie mam możliwości jej przekręcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu co jest dobrze ,czy zle i nie masz możliwości jej sprostować ?a tego szkiełka rewizyjnego też nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie obciąć końcówkę rury pod takim kątem żeby było wycięciem do góry a nie do dna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjer mam i podajnik tak naprawdę mogę wyprostować ale nie jest nigdzie łączony i musi być tak ustawiony bo inaczej pellet blokuje mi sie w rurze karbowanej. Końcówka nie jest wycięciem od dna tylko lekko przychylona w bok.

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak jest teraz , pellet nie zbiera się w rurze spiro w trakcie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w ubiegłym roku jak zacząłem uczyć się obsługiwać. W moim przypadku problem polegał na tym że za niski poziom pelletu był w pojemniku pomimo że jeszcze było może 10 %, ale też zrobiłem próbę ważenia i ustawienia w sterowniku, i zawsze dbałem o to że gdy zaglądałem do pojemnika nie widziałem dna i dbałem żeby coś było.

Pomyślności.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, laszud napisał:

Po econeta uderzajcie do palacz66 zrobi wam dobrą cene...

Zrobi zrobi haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robin60 napisał:

Nie sądzę żeby kipi dostarczalo takie zestawy do mpm ,ale 

No właśnie. Kipi do palników daje rurę w dwóch częściach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cezar76 napisał:

Ciekawe czy tutaj można kupić sam econet. Jak się rozwija moduły pod ceną kotła to pokazuje dopłatę 360 zł.Tutaj

Stawiam na to,że taka cena jest w przypadku zakupu kotła.

Ale Wy tutaj gadacie i gadacie. Nadążyć nie mogę z czytaniem ;) Po sezonie grzewczym też tacy aktywni?

A ja mam kilka pytań. Tak mi się znowu zebrało. Wydawało mi się,że już wszystko kumam ale po np. wypowiedziach kolegi @Visitor1230 pióra opadły :)

Sprawa się tyczy menu Ustawienia mieszacza 1 (instrukcja EcoMAX str.14-15).

Opisują tam możliwości pracy siłownika, sterowanie ręczne, pogodówka, termostat, i pogodówka +termostat.

Mamy takie pozycje

Temperatura zadana mieszacza

Termostat pokojowy mieszacza(obniżenie temp.zadanej mieszacza do termostatu)

Sterowanie pogodowe mieszacza*

Krzywa grzewcza mieszacza*

Przesunięcie równoległe krzywej*

Współczynnik temperatury pokojowej*

Jeżeli dobrze zrozumiałem instrukcję to w zależności jaki wybiorę wariant pracy siłownika powinienem ustawić różne parametry i niekoniecznie wszystkie.

1.Być może głupie pytanie ale ja pytam jak nie rozumiem a nie udaje,że rozumiem.

Jak jest różnica gdy ustawię np. temperaturę mieszacza na 65,obniżenie od termostatu na 5 a temp.mieszacza na 60,obniżenie na 0?

2. Czy dobrze zrozumiałem,że EcoSTER  reguluje Przesunięcie równoległe krzywej czyli w przypadku wariantu pracy z termostatem tej pozycji nie ustawiać(zostawić na 0) a termostat się tym zajmuje czy jednak ustawić na niższą a termostat będzie to jeszcze korygował?

3.Współczynnik temperatury pokojowej.

Ktoś łopatologicznie to wyjaśni bo chyba za mało inteligentny jestem i nie jarzę tej zasady. Obliczenia jarzę ale tych zależności nie bardzo

Podsumowując

Gdybym chciał sterować mieszaczem za pomocą wariantu termostat+pogodówka to jakie parametry ustawiać a jakie nie ruszać,żeby:

Cytat

W tej konfiguracji termostat pokojowy może: - obniżać o stałą wartość temperaturę obiegu grzewczego, gdy zadana temperatura w pomieszczeniu zostanie osiągnięta.

Analogicznie jak opisano w punkcie poprzednim (nie zalecane), lub

- automatycznie, w sposób ciągły korygować temperaturę obiegu grzewczego.

Nie zaleca się korzystania z obu możliwości jednocześnie.

 jak w instrukcji, automatycznie korygować temperaturę?

Ustawiam:

obniżenie temp. zadanej na 0?

sterowanie pogodowe

krzywą grzewczą (na taką jaka mi pasuje w zależności od charakterystyki chaty)

przesunięci krzywej (tak, a jeżeli to na ile?)

współczynnik (jak najwyżej a histerezę EcoSTER na jak najniżej)?

Z góry dzięki jak znajdzie się jakaś dobra dusza i wytłumaczy "młodemu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrtur napisał:

Jak jest różnica gdy ustawię np. temperaturę mieszacza na 65,obniżenie od termostatu na 5 a temp.mieszacza na 60,obniżenie na 0?

W tym przykładzie- temp mieszacza w trakcie ogrzewania pomieszczeń- 65, po wygrzaniu- temp mieszacza zostaje obniżona o 5. Bez obniżania masz stałą temp mieszacza, nawet po wygrzaniu pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
35 minut temu, mrtur napisał:

Jak jest różnica gdy ustawię np. temperaturę mieszacza na 65,obniżenie od termostatu na 5 a temp.mieszacza na 60,obniżenie na 0?

Taka, ze jezeli termostat  wprzypadku sygnalu grzania prowadzi mieszacz na 65. Jezeli zglosi dogrzanie obniza o ustawione 5 stopni. Gdy ustawisz obnizenie na 0 zawsze bedzie szlo 60.niewazne czy dom dogrzany czy nie. W przypadku gdy bedzie zalaczona pogodowka, masz po prostu jakby dwie krzywe grzewcze. Sprawdza sie zwlaszcza gdy przyjda jakies wietrznre pogody.

 

35 minut temu, mrtur napisał:

3.Współczynnik temperatury pokojowej.

Ktoś łopatologicznie to wyjaśni bo chyba za mało inteligentny jestem i nie jarzę tej zasady. Obliczenia jarzę ale tych zależności nie bardzo

W tym przypadku wylaczasz obnizenie od termostatu( sterowanie proporcjonalne  od termostatu i obnizenie o x stopni nie moze byc zalaczone jednoczesnie)

Przyklad:

Zalaczona pogodowka. Podaje za mieszaczem obecnie np 35°C na grzejniki.  Pokojowy ustawiony na 22 °C. Histereza pokojowego 0,1° Wspolczynnik temp pokojowej 100. 

Nic sie nie dzieje jezeli  w domu utrzymmuje sie temp 22°C. 

Jezeli temp w domu wzrosnie o 0,1°C to sterownik przymknie zawor i zmniejszy temp za zaworem o 1°C. Jezeli temp dalej wzrasta o 0.2°C to zawor dalej sie przymyka obnizajac za zaworem o 2 °C. Odwrotnie sie dzieje gdy temp w domu spada. Reasumujac jezeli temperatura w domu wzrosnie o 1°C to za zaworem spadnie  o 10°C i odwrotnie przy spadku temp w domu. 

Jezeli ustawisz wspolczynnik temp pokojowej na np. 50 to te wzrosty i spadki za zaworem beda o polowe nizsze. 

35 minut temu, mrtur napisał:

przesunięci krzywej (tak, a jeżeli to na ile?)

Krzywa grzewcza ustaiasz np na 0,9 okazuje sie ze jest troche za malo. Ustawiasz 1,0 okazuje sie, ze jest troche za wysoko. Dlatego przesuniecie ustawiasz sobie od danej grzewczej w gore lub w dol o np. 1,2 3°C. Niedopasowanie krzywej grzewczej jezeli wystapi widac wyraznie przy niskich temp. 

Zwroc uwage ze bryla budynku nagrzewa i schladza sie dosc powoli. Tym wiekszy jest efekt gdy mury sa grube. i na reakcje w zachowaniu sie budynku trzeba czekac dobe lub nawet dwie.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

W tym przypadku wylaczasz obnizenie od termostatu

No właśnie o to mi chodziło. Tak czułem,że w przypadku wyboru konkretnego wariantu sterowania(termostat+pogodówka) niektóre parametry powinny być wyłączone. 

5 minut temu, Visitor1230 napisał:

Histereza pokojowego 0,1° Wspolczynnik temp pokojowej 100. 

Te ustawienia akurat czytałem w innym wątku w którym się udzieliłeś. U mnie minimalną histerezę mogę ustawić na 0,2 a współczynnik na max 50.

Dzięki serdeczne za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230

Jak pisałem testuję teraz usilnie chcąc to zrozumieć i w końcu wyszukać jakieś optymalne rozwiązanie z tym kotłem co posiadam.

Czekam na EcoNET i wtedy chciałem zacząć rozmowę posiłkując się wykresami ale,że się nudzę to już bez niego podam pewne zebrane dane. Info z EcoMAX pokazuje mi,że palnik rozpala się 17-18 razy na dobę z czego pracuje 7h na max 2h śr i 1 h min, temp spalin jak pisałem to prawie 200.

Za Waszymi namowami/propozycjami zrobiłem z kotła jakby mini bufor, wyłączyłem nadzór i trzymam go w temperaturach 70-50(histereza 20). 

I teraz tak

Testuję dwa różne ustawienia

Pierwsze to takie dobranie krzywej itd. żeby temperatura na grzejnikach była stała,możliwie minimalna ale dająca komfort cieplny i pompa mieszacza cały czas pracowała.

Drugi to "strzał" wyższej temperatury na grzejniki i termostat po dostaniu sygnału odcina pompę i zamyka mieszacz.

Obecnie jestem po kilkunastu godzinach pracy kotła po wstawieniu szamotu i płyt. Temp. spalin spadła do około 120 a kocioł pracował 3h. Jasne inaczej pracuje przy +10 a inaczej przy +2 ale jakby nie było te dane są z nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Visitor1230 napisał:

Histereza pokojowego 0,1° Wspolczynnik temp pokojowej 100. 

Nic sie nie dzieje jezeli  w domu utrzymmuje sie temp 22°C. 

Jezeli temp w domu wzrosnie o 0,1°C to sterownik przymknie zawor i zmniejszy temp za zaworem o 1°C. Jezeli temp dalej wzrasta o 0.2°C to zawor dalej sie przymyka obnizajac za zaworem o 2 °C.

Nieścisłość: albo współczynnik ma być "10", żeby zmniejszył za zaworem o 1 C albo przy współcz. "100" zmniejszy temp. zaworem o "10 C".

Tutaj maksymalny współcz. "50" (przy histerezie 0,1 C) może zmniejszyć temp. za zaworem o 5 C.

Żeby zmniejszyć o 10 C, należy dać histerezę 0,2 i współcz. "50"

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dobrze rozumiem to ten współczynnik w obliczeniach jest dzielony przez 10

Cytat

Temperatura zadana mieszacza zostanie zwiększona o (22 °C - 20 °C) x15/10 = 3 °C

Czyli (histereza 0,2)

(22-22,2)x50/10 = -1

obniży o 1 stopień

Edytowane przez mrtur
dodanie obliczeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.