Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje gratulacja kolego @Viking76. Gdy w ubiegłym roku podejmowałem decyzję jaki kocioł wybrać myślałem o MPM, a w końcu padło na Kotłospaw i wcale nie żałuję, no może tylko to że nie załapałem się na program "Czyste Powietrze" gdyż mój kocioł też nie jest 5 klasy i ma ruszt bo mi chodziło o taki piec, a gdy kupiłem go jeszcze tego programu chyba nie było - kupiłem w zimę i pół roku stał w hali firmy która mi montowała.

Po ponad 50 latach palenia w "śmieciuchach" wszystkim czym się dało - koks, węgiel, miał - mam w końcu święty spokój, bo bywało tak że w kominie strzelało, a to już niebezpiecznie wyglądało.

Teraz zastanawiam się tylko jak zminimalizować ilość spalanego pelletu. Po ubiegłym sezonie wiem jakie możliwości w spalaniu pelletu ma ten piec i palnik który jest "sercem" jeśli tak można powiedzieć tego sposobu palenia. Palnik Kipi jest jak dla mnie niesamowity, żadnych problemów z czyszczeniem, pellet który spalam nie ma żadnych spieków - a jest to tzw. "No name" i od tego samego dostawcy co w ubiegłym roku. Poprzedni sezon spaliłem ok. 4,8 T pelletu, zostało mi 2 T, dokupiłem 4 T więc mam zapas - zawsze trzeba mieć bo nigdy nie wiadomo jaka zima będzie. 

Mój dom to też typowy piętrowy klocek, ocieplony, nowe okna, a w ubiegłym roku oprócz zmiany systemu palenia dokonałem bardzo ważnej inwestycji - ociepliłem strych 2 x 15 cm wełny - sam układałem i to da się odczuć teraz na piętrze cieplej niż na parterze :).

Wszystko czynię by mieć komfort pod względem ciepła w domu jak i finansowy - tak finansowy pomimo że może palenie pelletem nie jest może tańsze od palenia miałem, ale jest czysto - rzekłbym pachnąco, nie muszę schodzić do piwnicy bo mam wgląd na panelu pokojowym, nie obawiam się że w kominie sadze się zapalą - a bywało tak 2 razy pomimo czyszczenia komina, no i Smart Flow założyłem na komin ten regulator ciągu też zapewne ma duży wpływ - przynajmniej deszcz mi nie leje się do komina. I jeszcze coś - rachunki za prąd znacznie mi się zmniejszyły - wiadomo dmuchawa od poprzedniego pieca pracowała i więcej pobierała prądu, a w przyszłości myślę o fotowoltaice.

To tyle moich opowieści czy komuś to się przyda nie wiem, chciałem tylko opowiedzieć jakże wiele dobrego można zrobić dla siebie i dla innych, bo gdy przychodzi sezon palenia to wokoło mam aż szaro tak sąsiedzi dbają o środowisko.

Dobrego spalania pelletu - bez spieków.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szumik83 napisał:

Panowie jeszcze jedna sprawa, rano palnik odpalił się na grzanie cwu, podczas grzania cwu temperatura zadana w pomieszczeniu 23 stopnie akurat spadła o zadaną histerezę czyli 0,2 stopnia i wydaje mi się ze sterownik powinien puścić wtedy grzanie na dom, a on sobie najpierw zagrzał cwu potem się wyczyścił, wygasił i na nowo rozpalił na grzanie pomieszczeń, czy to tak ma być? 

Pewnie masz włączony priorytet CWU. Wyłącz to będzie grzał chałupę razem z ciepłą wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Też jestem bardzo ciekawy co się stało z pelletem przetransportowanym przez podajnik nr 1 , oraz podanym przez podajnik nr 2 do komory spalania.

Odpowiedź jest tylko jedna podajnik główny nie ciągnie pelletu, 

No własnie to najważniejsze pytanie. Nie wisi przypadkiem w rurze spiro? 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gucio2607 napisał:

1330

Noto raczej dobrze, ale przyjrzyj się czy pellet nie zawiesza się w rurze spiro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie przekłamywał temperaturę dość znacznie ( sam to przerabiałem.) wymieniłem sam element pomiarowy (kupiony w elektroniku) i jest gitara teraz (płaciłem 22 zł)

To napisz mu jeszcze co wymieniłeś i na co.

Typ, nazwa itp.

 

Dzięki koledzy, ale temat już ogarnięty :) CT6 już zamówiony, będzie w poniedziałek, a CT4, który dojdzie w poniedziałek od razu do paczkomatu i z powrotem - zwroty na Allegro za darmo ;)

Mówiłem, że szybciej działam niż myślę :P

 

Jeszcze ciekawostka ;) Kolego@Benton661 zmieniłem nagrzewanie zapalarki na 15s i hula :D Pali za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Jakby co to mam jeden na zapas CT6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość może być wtyczka do silniczka podajnika lużno wsadzona tam od spodu palnika i raz łączy raz nie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, cezar76 napisał:

@szumik83, jeśli faktycznie termostat zgłosił grzanie, to kocioł powinien grzać bez wygaszenia. Masz econeta?

Nie koniecznie. Może zdarzyło się tak że kocioł akurat doszedł do zadanej. A po chwili zalany zimną wodą z instalacji uruchomił się ponownie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar76 też tak mi się wydaje bo to jest jedno niepotrzebne rozpalenie, econeta nie mam ale chyba trzeba będzie sobie sprawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapewne było tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, gucio2607 napisał:

Dokładnie tak

 

received_519865478580370.jpeg

Jakbyś miał możliwość przesunięcia podajnika 1  górą w stronę sterownika, to byłoby lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kocioł rozpoczął już wygaszanie i w tym momencie temperatura w pomieszczeniu spadła o histerezę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano to przetestuję, jak będzie grzał cwu to celowo podniosę temp. zadaną na panelu i zobaczymy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szumik83 napisał:

, econeta nie mam ale chyba trzeba będzie sobie sprawić:)

Oby tylko żona nie kręciła nosem .))) Moja to truła mi a po co ci to,. nie masz na co kasy wydawać , przecież ci się pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie musi wiedzieć takich rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię tak,że nawet nie będzie wiedziała:)

swoją drogą ile to urządzenie kosztuje?

 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 500zł. Pamiętaj by kupić ecoNET przeznaczony dla KIPI.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szumik83 napisał:

fiu fiu drogo cosik

Zapytaj się kolegi @robin60 czy ma moduły ecoNETu i w jakiej cenie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.