Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, którzy prowadzicie mieszacz pogodowo: czy ustawiacie tryb lato/zima w automacie w zależności od temperatury zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, pominales moce palnika, rozumiem, że zostają takie same? Niektóre wartości musisz dobrać sam. Krzywą masz bardzo wysoką. Przy obecnych temp, pewnie wychodzi to ok 40- 42 stopni. Jak przyjdzie mróz, to przestawi ci krzywą na 60, a to chyba już za dużo. Ale na pogodowce się nie znam, więc nie podpowiem. Podstawowym zamysłem moim jest ustawienie termostatu na kotle, czyli tak jak zrobiłeś. No i nie wyłączanie pompy od termostatu. Ona wyłączy się po spadku o histerezę, przy twoich ustawieniach przy temp 45 st. Musisz tylko mieć świadomość tych ustawień, nie każdemu pasują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Pominąłem, bo i tak pewnie będę eksperymentował. Po zmianach w mocy(szczególnie przedmuchy) mam wrażenie,że w kotle zrobiło się trochę ciemniej a wcześniej było popielato. Druga sprawa jest taka,że od tego czasu mam inny pellet którego mam pierwszy raz.

Mam krzywą wysoką kierując się tym w jaki sposób(jakimi temperaturami) paliłem w zeszłym sezonie(bez mieszacza). Nie mam zielonego pojęcia jak to wypadnie przy mrozach ale oczywiście zdaję sobie sprawę,że krzywa podniesie te temperatury. Pogodówka przecież jeszcze ani razu u mnie mrozu nie zaznała :)

Stąd też moje pytania o krzywą i jej przesunięcie.

9 minut temu, cezar76 napisał:

Przy obecnych temp, pewnie wychodzi to ok 40- 42 stopni

bingo!

10 minut temu, cezar76 napisał:

No i nie wyłączanie pompy od termostatu

No tak też w tych ustawieniach zrobiłem.

Ja jeszcze tych ustawień nie w prowadziłem w kocioł. Przygotowuje je po prostu jak będę miał zamiar testować wraz z ecoNET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mrtur napisał:

 

Dzisiejszy dzień pokazał 11 odpaleń

Bardzo dużo. U mnie 6 dzisiaj

Rozróżnić trzeba 2 rzeczy. Sterowaniem pogodowe mieszaczem ma sens tylko przy stałej pompie!!

Jak odpalasz kocioł od termostatu, żeby szybko nagrzał chatę, to ustawiasz na mieszaczu wysoką temperaturę, z ewentualnym obniżeniem po nagrzaniu

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661

I tutaj się potwierdza co podpowiedział mi inny użytkownik  @palacz66 (dzięki serdeczne za pomoc na PW). Ja eksperymentalnie uruchomiłem pogodówkę natomiast system właśnie miał pracować w tym przypadku bez. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, jeszcze uwaga do wydłużenia czasu pracy podajnika 2. 7s to wg mnie dużo. Jeśli wydajność pozostanie u ciebie taka sama,  i czas cyklu praca 15s, to zwróć uwagę, że podajnik 2 będzie pracował prawie bez przerwy. Wg mnie skróć ten czas do 2-3s. Szkoda silnika. Przy tej kaloryczności przy mocy 36kw palnik potrzebuje podawania ok 6,3 kg/h. Przy cyklu 15s podajnik podaje bardzo często i prace dwóch podajników się zazębiają. Szkoda silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga. Niektóre parametry są od początku(od pierwszych ustawień instalatora) bez zmian. W tym właśnie tez ten czas podajnika 2.

32 minuty temu, Benton661 napisał:

Bardzo dużo. U mnie 6 dzisiaj

Jasne. Dzisiaj cieplej ale i tak zeszło u mnie z 18 co mnie trochę cieszy. Ja rozumiem,że te odpalenia się zmieniają (temperatura zew, większy "ruch" w domu bo niedziela itd.) i że nie mam kotła klasy 5 lecz wszystkie Wasze podpowiedzi trochę mi kocioł "usprawniają". Jak wpakowałem się na jakąś stronę i zobaczyłem różnicę w ilości zużytego paliwa zmieniając tylko parametr sprawność to szczęka opadła.

A wiecie czego mi najbardziej brak w ustawieniach regulatora? Jakiejś formy zapisu ustawień. Szkoda bo w fazach pierwszych zabaw w ustawienia była by to pomocna rzecz. Coś w stylu profili w EcoSTER200 ale na regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cezar76 napisał:

@mrtur, jeszcze uwaga do wydłużenia czasu pracy podajnika 2. 7s to wg mnie dużo. Jeśli wydajność pozostanie u ciebie taka sama,  i czas cyklu praca 15s, to zwróć uwagę, że podajnik 2 będzie pracował prawie bez przerwy. Wg mnie skróć ten czas do 2-3s. Szkoda silnika. Przy tej kaloryczności przy mocy 36kw palnik potrzebuje podawania ok 6,3 kg/h. Przy cyklu 15s podajnik podaje bardzo często i prace dwóch podajników się zazębiają. Szkoda silnika.

Dziwnie macie w tym Kipi. U mnie podajnik w palniku jest zintegrowany z wentylatorem, pracuje cały czas z szybkością zależną od obrotów wentylatora i działa to bardzo dobrze

Ma to też taki plus, że w razie braku prądu, przez bezwładność wentylatora podajnik też pracuje i wypchnie cały pellet do komory spalania, nie ma szans żeby rura spiro się stopiła

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton to ty masz  jakieś koło zamachowe  w tym wentylatorze że przy braku prądu jeszcze sztoker się kręci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem sobie spalanie , w pięć dni spaliłem 90 kg. czyli wychodzi 18 kg. na dobę.  W zbiorniku zostało jeszcze 12% . Wychodzi 1% na jeden kilogram , ponieważ wstanę było 103 kg . Gdyby wystarczało mi 600 kg na miesiąc, to byłbym zadowolony, ale wiadomo że jak spadnie poniżej zera to spalanie pójdzie w górę.  Na razie mogę tyle powiedzieć że ocieplenie budynku dało mniejsze spalanie od zeszłego roku w podobnych temperaturach o 6 kg na dobę. A przy okazji , ostatnie kilka rozpaleń jest na wyczyszczonym piecu.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-11-12 17_59_2019-11-17 21_59.png

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni znowu testuję wyłączenie palnika od termostatu z wyłączeniem pompy dla obiegu grzejnikowego. Z 9-10 rozpaleń zrobiło się 5-6 rozpaleń. W zależności od wykorzystania CWU. Co prawda pogoda nieco cieplejsza ale spadek spalania dobowego zauważalny. Średni z tych 2 dni 17kg.  Wcześniej w porównywalnym okresie temperaturowym 23-24kg przy stałej pompie i temperaturze obiegu sterowanym pogodowo.  Zobaczymy jak będzie dalej gdy zrobi się chłodniej.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to , że praca cykliczna  jest oszczędniejsza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Histereza 0.3stC.

 

Edit.

Wygląda to teraz tak:

image.thumb.png.fae10cce23546899f565dd956bf0ed71.png

Przy stałej pompie i pogodówce wyglądało tak:

 

image.thumb.png.1329b068f1ecb0ad81d6c420473dde7a.png

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek30 napisał:

Potwierdza się to , że praca cykliczna  jest oszczędniejsza. 

+ jeszcze taki, że wymiennik czysty,oraz zużycie prądu niższe :) do każdego komfortu można się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 w komforcie nie ma zmian. Ba nawet dla kobiet jest lepiej bo co jakiś czas czują grzejniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zmiana, bo brak odczucia promieniowania podczerwonego pomimo stałej temp. powietrza.

To tak jak z ogólna temp. jednemu wystarczy 19st i mówi, ze mu gorąco(zapomina tylko wspomnieć, ze większość czasu lata w kalesonach i kufajce) a drugiemu 23 za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, nie wyciagaj pochopnych wniosków, gdy pogoda jest późnowiosenna. U mnie spalanie przez ciepły weekend też spadło:

 

 

Zrzutekranu_2019-11-18-09-40-20-411.jpeg

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby jeszcze trochę mniej , ale miałem gości i było duże zużycie CWU

 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje do podobnego okresu temperaturowego z początkowych dni listopada gdzie było nawet cieplej. Oczywiście jestem świadomy, że zrobiło się cieplej. Poczekam i zobaczę jak będzie dalej.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komfort jest jak przy ciągłym paleniu, ponieważ mam instalację w której mam około 300 litrów wody , więc trochę taki układ buforowy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam spadku komfortu, nie ma po co o tym dyskutować. Nie jest mi zimniej, wiem co odczuwam.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.