Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem @Benton661, że nie będziesz się gniewał, bo jesteś rozsądnym człowiekiem. W skrócie chciałem powiedzieć, że każdy z nas , sposób palenia,ustawienia palnika i całej instalacji ,musi dobrać wg własnych potrzeb. Nie ma uniwersalnych porad. Możemy się na czymś wzorować, ale i tak musimy ustawić wg siebie.

Co nie zmienia faktu, że jak mi starczy cierpliwości, nie spróbuję trybu standard zamiast FL... :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cezar76 napisał:

Co nie zmienia faktu, że jak mi starczy cierpliwości, nie spróbuję trybu standard zamiast FL... :-)))

Przy pracy od termostatu, spektakularnych oszczędności się nie spodziewaj zmieniając na standard

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło ocieplenie, przynajmniej u mnie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spalanie masz mniejsze od termostatu, a kobity nie chcą urwać Ci głowy za brak komfortu termicznego, to ok:-)

Z doświadczenia wiem, że przy stałej pompie, w trybie FL spalanie jest większe i jest więcej rozpaleń dobowych

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jest dosyć tolerancyjna, chociaż ciepłolubna. Jak w końcu powie,że "jakoś zimno" to zmieniam delikatnie  ustawienia i zaczyna grzać. Potem wracam do termostatu. "Mamusi" nie pytam. A szwagierka niech ma pretensje do szwagra. On też ma nieograniczony dostęp do kotłowni, pelletu i econetu... :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Benton661 napisał:

Z doświadczenia wiem, że przy stałej pompie, w trybie FL spalanie jest większe i jest więcej rozpaleń dobowych

Jak nie spróbuję tego standardu to się nie przekonam. Oby cierpliwości wystarczyło... :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76  nie przejmuj się kobitami wybierz termostat w twoim pomieszczeniu , kobitom co najwyżej kupisz ciepły kocyk na gwiazdkę .

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma "palec" do pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cezar76 napisał:

Jak w końcu powie,że "jakoś zimno" to zmieniam delikatnie  ustawienia i zaczyna grzać.

"Placebo" nie zadziała? Powiedz, że podniosłeś temperaturę, (udając ze coś robisz). Ciekawe, czy jej się cieplej zrobi? ;)

"historia o kostrzewie"? W tym temacie? Które strony?

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłóż jednogroszówkę pod tłoczek głowicy :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu pracy kotła na stałej pompie wyszło mi średnie dobowe spalanie 15 kg i 6 rozpaleń/24h.

Tryb pracy standardowy.Moc max 16KW. Średnia 12KW. Minimalna 5KW. Temperatura kotła 70.Histereza kotła 30.

H2=10     H1=1 skutkowało na ogół godziną pracy palnika w cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezar76 napisał:

Jak nie spróbuję tego standardu to się nie przekonam. Oby cierpliwości wystarczyło... :-)))

Ja też jadę @cezar76 na standardzie i pilnuje domku termostat z histerezą 0.3 C wtedy straty są najmniejsze przynajmniej u mnie ale śmiem twierdzić, że u innych również. @Benton661 nie zauważam żeby komfort cieplny był zły :) za to oszczędności są bardzo duze. Teraz są 3 lub 4 rozpalenia na dobę przy stałej pompie było ponad 10 więc tu nie ma co dyskutować jeżeli chodzi o ilość spalonego pelletu. 

Screenshot_20191116_071925.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., chyba jeszcze raz podejdę do tematu :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66, skoro termostat u Ciebie się sprawdza, to jak najbardziej ok. Gdybym widział u siebie oszczędności w opale, też bym go stosował. Niestety mój kocioł, instalacja i upodobania domowników na to nie pozwalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 nie no spoko poprostu widać na załączonym obrazku, jak każda instalacja i domownicy są różni haha :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jaką pojemność wodną ma Twój kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.