Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie dajesz rady sam ustawić skorzystaj z serwisanta albo z jakiejś profesjonalnej firmy ja tak zrobiłem i jestem zadowolony . W Bydgoszczy jest kilku  ale może bliżej uda się znaleźć .Czasami szkoda czasu jak się nie ma doświadczenia .

Edytowane przez mikifac
nie dokończona myśl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy palników KIPI 16 i 20 KW tych starszych  bo to głównie ich dotyczy ponieważ zawsze były problemy z płomieniem na 100 %. Radzę wymienić fotodiodę na nowy typ.

W chwili obecnej płomień zawsze jest w 100 %.

KIPI trochę to ukrywało , ale te małe palniki miały problem właśnie z osiągnięciem płomienia na 100 % co na najniższych mocach niejednokrotnie prowadziło do przekłamywania, i jak spadał % płomienia i palnik pykał na mocy 5 KW dochodziło czasami do niepotrzebnego rozpalania.

W chwili obecnej problemu tego już nie ma.

Aby sprawdzić jaką mamy fotodiodę należy odkręcić tylną obudowę palnika , i jeżeli jest czerwony kabel to znaczy , że posiadamy stary tym fotodiody. Nowa jest na czarnym kablu.

 W załączeniu prawidłowa biegunowość podłączenia nowej diody.

267258706_Beztytuu.thumb.jpg.ec7be74614defe7ae34e646efd7a8a88.jpg

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie @robin60 ale czy teraz nie będzie za łatwo ? haha co będziemy pisać na forum jak u wszystkich będzie 100% płomienia i 0 kłopotów . Powiedz ile nowa czujka złotówek kosztuję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Można u Ciebie to cudo kupić?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robin60.

Czyli przed sezonem trzeba będzie kupić dwie rzeczy - czujka + zapalarka (3350 rozpaleń). 4t pelletu już czeka - ma być na dwa lata :D

W sumie mam teraz od zeszłego sezonu ogrom postów do przejrzenia.

robin60, możesz podać jakie ma teraz oznaczenie ten nowy czujnik płomienia? Bo googluję i średnio to znaleźć.

 

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arekgr napisał:

zapalarka (3350 rozpaleń).

Czy zapalarka padła czy tylko rezerwa na wszelki wypadek ? Pytam bo w trzecim sezonie moja zapalarka już 900 rozpaleń zaliczyła nawet nie wiem ile taka zapalarka wg.producenta powinna zapaleń wykonać

 

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie ma reguły wymieniając zapalarki i sprzedając dowiaduje się od klientów, że u jednego 1 tys. a u drugiego 10 tys. rozpalen! Więc jest to raczej loteria. Ja bym kupił na wszelki wielki na zapas żeby sobie leżała i czekała na swą okazję. 

PS. A tak wg. sezon grzewczy rozpoczęty. 

 

Screenshot_20190920_060855.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochu loteria trochu czas rozgrzewania zapalarki bez nadmuchu u mnie ma już ponad 3300 rozpaleń , nowa leży już dwa lata na półce ,warto mieć bo co będzie jak nam padnie na przykład w Borze Narodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7 tysiecy rozpaleń, czas rozgrzewania mam na 10 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z licznym zapytaniami , Panowie w kwestii zakupu czujnika płomienia , zakupu możecie dokonać u autoryzowanych serwisantów KIPI, Kotłospaw, jak i innych producentów tych którzy montują palnik w swych produktach.

Jeżeli , jest to jakąś trudnością dla niektórych można też złożyć zamówienie u mnie na PW powiedzmy do końca miesiąca czekam z informacja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy jest jakiś sposób na tą hałasującą zapadkę podczas czyszczenia się palnika ( takie charakterystyczne tykanie)  

W dzień nam to nie przeszkadza ale nocą nas budzi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumik83, u mnie po posmarowaniu ruchomych elementów (zgodnie z instrukcją obsługi) hałas "tykania" stał się o wiele cichszy. Fabrycznie jest tam prawie sucho, przynajmniej u mnie tak było. Naprawdę różnica ogromna.

Edytowane przez arekgr
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekgrjuż smarowałem, jest trochę ciszej ale i tak słychać w nocy,  zastanawia mnie po co ona tam w ogóle jest zamontowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie to smarowane są tylko bieżnie łożysk za tym kołem zębatym , widocznie smar na tym mechanizmie zapadce jest zbędny , ale jak to się posmaruje to faktycznie jest o wiele ciszej a smar w tym miejscu w niczym nie przeszkadza . Osobiście u siebie też to nasmarowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie w moim palniku nie było smaru nigdzie. Po nasmarowaniu nie słychać w ogóle zapadki i momentu obracania się palnika. Po prostu słychać wychodzący płomień z palnika tylko i wentylator przy samym kotle. Wcześniej prace było słychać na parterze domu przez gruby strop dodatkowo docieplony styropianem... Radzę wszystkim smarować od razu po zakupie i potem przynajmniej raz w roku jeżeli komuś się nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kotłownia jest na parterze i pomimo ze nasmarowałem ten zębaty wieniec to i tak nocą słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przy prawie pustym zbiorniku najbardziej hałasuje podajnik 1, czyli napęd żmijki. Pusty baniak działa jak pudło rezonansowe Plus jest taki, że wiadomo bez patrzenia na sterownik, że trzeba nasypać towaru, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumik nasmaruj też zapakę (jej oś) (zdejmij ją, nasmaruj i zamontuj na smarze) i delikatnie smaru na cały wieniec. Oryginalnie to tam jest suchutko.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany/edycji podglądu w econecie układu instalacji? (zakładka schemat) - zamiast zaworu 4D oznaczonego mix1 np wymiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.